Pondelok, 18. február 2019
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

FHE: Beatmakers

Skupina Beatmakers vznikla okolo roku 1963 v Prešove. Zakladal ju gitarista Peter Bobák, ktorý oslovil basgitaristu Miroslava Táslera (dnes sa žiada dodať - seniora). Kvarteto dopĺňali bubeník Stanislav Bobák a gitarista Dušan Lukáč.

Časom pribudli aj ďalší hudobníci. Skupina začala skúšať a hrávať v bare hotela Dukla, náhoda ju však čoskoro posunula do 'Mekky' prešovskej populárnej hudby - Parku kultúry a oddychu. Bigbítová formácia Beatmakers nastúpila ako záskok za inú kapelu, ktorá v tom čase vzala jeden 'kšeft' na svadbe. Záskok sa okamžite zmenil na trvalý angažmán.

Beatmakers pravidelne hrávali na obľúbených Čajoch o piatej a zúčastnili sa aj na viacerých slovenských súťažiach a festivaloch. „Bolo to veľmi živé obdobie. Hrávali sme repertoár Beatles, ale aj Shadows, Rolling Stones a rock´n´rollové štandardy. V tom čase bolo veľa takýchto kapiel, čo nás nútilo k ustavičnému napredovaniu, “ spomína s odstupom štyridsiatich rokov Miroslav Tásler.

Bol to práve on, ktorý po istom čase pre 'klasické' muzikantské nezhody kapelu Beatmakers opustil a spoluzaložil nový band Roams. S ním vyhral prešovskú Beatovú ligu v roku 1967, v tom čase prestížnu záležitosť, pričom medzi porazenými ostali aj Beatmakers, k veľkej radosti ex-člena M. Táslera.

Skupina Beatmakers natočila v ukrajinskom rozhlase päť skladieb. Nie je však isté, či sa vôbec zachovali. V prípade, ak o nich niekto vie niečo viac, nech sa ozve na e-mail autora.

Foto: archív autora

Beatmakers
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový, s kuchyňou, kúpeľňou, komorou, verandou, predsieňou so schodišťom do suterénu a na pôjd.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.