Pondelok, 18. február 2019
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

FHE: Komajota

Skupinu Komajota tvoria bubeník Stanislav Čorej, basgitarista Michal Kráľ a klávesák a spevák Martin „Huso“ Husovský. Kapela debutovala tohto roku albumom Časopriestor, ktorý vydal Universal music.

Komajota

Názov Komajota znamená bodku nad mäkkým i. Jej členovia predtým pôsobili vo viacerých prešovských formáciách, všetci traja sa napríklad stretli v Nude (v jednej z neskorších zostáv), M. Husovský pôsobil v The Raindown či kapele Katky Koščovej. V tejto zostave sa Komajota sformovala začiatkom roka 2005, pričom od začiatku sa jej členovia rozhodli tvoriť hudbu bez gitary, založenú na klavírnom základe.

Štartom ku kariére bolo finálové umiestnenie na súťaži U. S. Talent Night, vďaka ktorému kapela nahrala singel a videoklip Ráno v novinách, neskorší prvý hit albumu Časopriestor.

Huso je známy predovšetkým ako klávesák. Ako sa dostal k mikrofónu?
„Tiež som nikdy netušil, že to tak dopadne, ani som nemal také ambície. No nejako logicky z našej trojice vyšlo, že by som mal spievať. Skladal som skladby aj skôr, pre viacerých interpretov, ale tie srdcovky som si nechával pre seba, až sa vykvasili do podoby Komajoty. A čo sa týka spevu, tak som ešte v 15 rockoch spieval v kapele TBC Light, čo bola taká alternatívna hudba. Potom som s tým prestal, “ povedal pre Korzár.

Hudobnú stránku Komajoty má na svedomí Huso, o texty na prvom albume sa podelili jeho brat Jozef Husovský, Michal Baláž a Silvia Kaščáková. V súčasnosti sa Komajota venuje najmä koncertným aktivitám.

Update 12/2008: V roku 2008 Komajota hojne koncertovala a vydala druhý album Bludisko s hitom Mesto v nás podporujúcim kandidatúru Prešova na titul Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Foto: komajota.sk

Rozhovor: http://www.frenky.sk/clanok.php?clanok_id=446

Web: http://www.komajota.sk

Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj celoročne obývateľná chata Drienica, okr. Sabinov

Chata je celoročne obývateľná, po kompletnej rekonštrukcii. Celé okolie je upravené, za chatou - kamenný oporný múr. Pozemok vo vlastníctve urbariátu. Úžitková plocha 85 m2 + 2 x terasa 20 m2 + prístrešok na 2 autá. Chata je kompletne zariadená.

0907030623 | | cena: 63.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 4+1, novostavba,174 m2, Renčišov, okr. Sabinov

Rodinný dom, novostavba, Renčišov, okr. Sabinov, úžitková plocha 174 m2, pozemok 896 m2, za domom sa nachádza pivnica, stodola, zastrešené sedenie. Dom je dvojpodlažný, 4 izby.

0907030623 | | cena: 106.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.