Sobota, 25. máj 2019
Meniny má Urban | zajtra Dušan

Cena Michala Bosáka: dnes ocenia víťazov

Spoločnosť Michala Bosáka dnes o 16:00 hod. v sále Čierneho orla v PKO v Prešove odovzdá víťazom súťaže Cena Michala Bosáka výhry. Ide o jedno z centrálnych podujatí, ktoré spoločnosť pripravila pri príležitosti 100 rokov od podpisu Michala Bosáka na amerických päť-, desať- a dvadsaťdolárových bankovkách.

Výnimočne tohto roku celoslovenskú súťaž vypísali pre tri kategórie - pre žiakov a študentov základných, stredných a vysokých škôl. Na tlačovej besede zástupca spoločnosti Martin Bosák informoval o veľkom ohlase súťaže. Základné školy súťažili v dvoch kolách formou testu. Do súťaže sa prihlásilo 4 737 žiakov zo 102 škôl. Do druhého kola postúpilo v každom kraji 20 najúspešnejších detí, ktoré získali mobilný telefón a vecné ceny. V Prešovskom kraji bola účasť najvyššia, zapojilo sa do nej 32 škôl, a preto do druhého kola postúpil víťaz z každej zúčastnenej školy. Ceny získali aj školy s najvyššou účasťou žiakov.
Na stredných škôl má súťaž Cena Michala Bosáka už tradíciu, išlo o jej šiesty ročník. V tomto roku študenti prihlásili 46 projektov zameraných na riešenie podnikateľských plánov a zámerov. Dvadsať najlepších predstaví svoj projekt dnes na verejnej prezentácii v Prešove. Tohtoročnou novinkou bola súťaž vysokoškolákov, kde študenti prihlásili 18 projektov. Desať najlepších sa uchádzalo o víťazstvo na v utorok na prešovskej radnici. Víťaz v kategórii stredných škôl pôjde na dvojtýždenný pobyt do USA, laureáti na druhom až štvrtom mieste poletia na týždeň do Moskvy, dvoch študentov na piatom a šiestom mieste čaká týždenný pobyt v Londýne. Umiestnenie na siedmom až desiatom mieste zaručuje oceneným týždenný pobyt v Prahe. Ceny pre vysokoškolákov by mali byť podobné. V PKO predstavia a pokrstia aj novú publikáciu História Bosákovej banky, v ktorej sú uverejnené historické súvislosti podpisu bankára Michala Bosáka na amerických bankovkách, založenie Americko-slovenskej banky na Slovensku a história budovy Bosákovej banky v Prešove.
Spoločnosť Michala Bosáka si už od začiatku roka pripomína významné výročie formou putovnej výstavy Michal Bosák - americký bankár zo Šariša, ktorú mali možnosť vidieť návštevníci galérie mesta Humenné. Výstavu videli aj v Írskom Dubline a Corku. Ako uviedol Martin Bosák, na dolárovkách s podpisom Michala Bosáka je podpísaný aj Ír P. J. McGinty, ktorý bol pokladníkom First National Bank of Olyphant.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
Pôrodná asistentka pedagogička z Prešovskej univerzity získala Biele srdce
Slovenská komora sestier a pôrodníckych asistentiek udeľovala už po dvanástykrát Biele srdce. Prestížne ocenenie za obetavosť, starostlivosť a ľudskosť si prevzala aj PaedDr. Mgr. Helena Galdunová, PhD. z Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove (FZO PU).
Prerušenie distribúcie elektriny na Colnom úrade Prešov
Na Colnom úrade Prešov bude v dňoch 06.05.2019 a 14.05.2019 obmedzená prevádzka z dôvodu odstávky elektrickej energie.
Modrý gombík aj v Prešove
Aj tento rok organizuje Slovenská nadácia pre UNICEF už 15. rok verejnú zbierku s názvom Modrý gombík 2019.
Veľtrh sociálnych aktivít v Prešove zviditeľní neviditeľných
Okolo nás žije mnoho dobrodincov, ktorí venujú svoj čas, energiu a prostriedky tým, ktorí si nedokážu pomôcť sami.
Deň manažmentu chronických rán - pozvánka na 15. mája 2019
Slovenská spoločnosť pre ošetrovanie otvorených rán, o. z. (SSOOR) Vás pozýva na priateľské stretnutie:
Gréckokatolícka charita Prešov: V Prešove sa do dobrovoľníckej činnosti zapojili aj ľudia bez domova
Do III. ročníka festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj 2019“ sa aktívne zapojili aj ľudia bez domova. Klienti Gréckokatolíckej charity Prešov (GKCH) pomohli pri úprave a skrášlení mesta Prešov. V utorok 21. mája vyčistili okolie pobytových zariadení a vyzbierali niekoľko vriec odpadkov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

Na predaj 2 stavebné pozemky v obci Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, obdĺžnikový tvar pozemku, IS v blízkosti pozemku, Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
3-izbový byt, 74 m2, Prešov, Sabinovská

Predáme kompletne rekonštruovaný, kompletne zariadený 3-izbový byt, 74 m2, 2.p. , zariadenie zahrnuté v cene, udržiavaný stav s možnosťou okamžitého nasťahovania, blízko centra mesta

0907030619 | | cena: 107.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj trojizbový, dvojpodlažný rodinný dom, Lažany, okr. Prešov, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, všetky IS, nízke mesačné náklady. Pôvodný stav.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.