Sobota, 25. máj 2019
Meniny má Urban | zajtra Dušan

Vďaka súťaži spoznala Moskvu

Na počesť Michala Bosáka, ktorého sté výročie podpisu na americkú desaťdolárovku si v tomto roku pripomíname, organizuje Spoločnosť Michala Bosáka so sídlom v Prešove od roku 2001 pravidelne súťaž pre žiakov základných, stredných i vysokých škôl pod názvom Cena Michala Bosáka.

Dominika Janovčíková

Jednou z tých, ktorí sa rozhodli do celoslovenskej súťaže v tomto roku zapojiť bola aj Prešovčanka Dominika Janovčíková. „Táto súťaž mi umožnila niečo si dokázať, upevniť si vedomosti v ekonomike, ktoré mám, ale aj získať úplne nové, “ prezradila dôvod svojho zapojenia sa do súťaže študentka 3. ročníka Obchodnej akadémie na Volgogradskej ulici v Prešove. Pre súťaž vytvorila podnikateľský zámer športového centra, s ktorým napokon obsadila v súťaži spomedzi 46 podaných projektov 4. miesto. „Túto tému som si vyberala najmä preto, že športovaniu sa venujem ako fitneska, “ zdôvodnila výber témy na svoj podnikateľský plán aktuálna juniorská majsterka Slovenska vo fitnes. Vďaka úspechu v súťaži sa koncom októbra zúčastnila na stáži v Moskve. „Pobytu sa okrem mňa zúčastnili ešte ďalší dvaja študenti úspešní v súťaži, s ktorými sme v hlavnom meste Ruska navštívili mnohé zaujímavé miesta a naučili sa veľa nového, čo sa taktiež budem snažiť zúročiť, “ dodala D. Janovčíková. Prínos súťaže pre rozvoj študentov zdôraznil aj predseda SMB Rudolf Bosák. „Čo nás teší je, že väčšina z doterajších víťazov tejto súťaže sa neskôr dokázala presadiť aj v odborných kruhoch, “ uviedol Bosák.
(ik)

Súvisiace články
5.11.2007 Michala Bosáka si pripomenú výstavou a kalendárom
Mohlo by Vás zaujímať
Pôrodná asistentka pedagogička z Prešovskej univerzity získala Biele srdce
Slovenská komora sestier a pôrodníckych asistentiek udeľovala už po dvanástykrát Biele srdce. Prestížne ocenenie za obetavosť, starostlivosť a ľudskosť si prevzala aj PaedDr. Mgr. Helena Galdunová, PhD. z Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove (FZO PU).
Prerušenie distribúcie elektriny na Colnom úrade Prešov
Na Colnom úrade Prešov bude v dňoch 06.05.2019 a 14.05.2019 obmedzená prevádzka z dôvodu odstávky elektrickej energie.
Modrý gombík aj v Prešove
Aj tento rok organizuje Slovenská nadácia pre UNICEF už 15. rok verejnú zbierku s názvom Modrý gombík 2019.
Veľtrh sociálnych aktivít v Prešove zviditeľní neviditeľných
Okolo nás žije mnoho dobrodincov, ktorí venujú svoj čas, energiu a prostriedky tým, ktorí si nedokážu pomôcť sami.
Deň manažmentu chronických rán - pozvánka na 15. mája 2019
Slovenská spoločnosť pre ošetrovanie otvorených rán, o. z. (SSOOR) Vás pozýva na priateľské stretnutie:
Gréckokatolícka charita Prešov: V Prešove sa do dobrovoľníckej činnosti zapojili aj ľudia bez domova
Do III. ročníka festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj 2019“ sa aktívne zapojili aj ľudia bez domova. Klienti Gréckokatolíckej charity Prešov (GKCH) pomohli pri úprave a skrášlení mesta Prešov. V utorok 21. mája vyčistili okolie pobytových zariadení a vyzbierali niekoľko vriec odpadkov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
3-izbový byt, 74 m2, Prešov, Sabinovská

Predáme kompletne rekonštruovaný, kompletne zariadený 3-izbový byt, 74 m2, 2.p. , zariadenie zahrnuté v cene, udržiavaný stav s možnosťou okamžitého nasťahovania, blízko centra mesta

0907030619 | | cena: 107.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj trojizbový, dvojpodlažný rodinný dom, Lažany, okr. Prešov, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, všetky IS, nízke mesačné náklady. Pôvodný stav.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2, plynové vykurovanie. Rodinný dom je v pôvodnom stave. Žiadaná lokalita

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.