Pondelok, 06. apríl 2020
Meniny má Irena | zajtra Zoltán

FHE: Antracit, Dz. Džabur, Wajgles...

Tradične na Štefana organizuje kapela Chiki liki tu-a Festival zlej hudby. Je to domovský stánok pre jej „projekty“, ktoré však s úspechom predstavila aj na iných miestach (spomeňme festivaly Pohoda či Vrbovské vetry). Najznámejším projektom skupiny Chiki liki tu-a a jej priateľov patrí miesto aj v tejto encyklopédii.

Tomáš „Maco“ Paľo alias Jirka

Niektoré z projektov si takpovediac žijú vlastným životom, napríklad Hudci prérie (tí si zaslúžia samostatné heslo v tejto encyklopédii). Práve od nich pochádza hit Laska moja de si, podobne ako ďalší hit Poďme všetci, ktorým Chiki liki tu-a spravidla končia svoje koncerty, pochádza z ďalšieho projektu – Antracit.

Antracit – metalový projekt, v ktorom sa realizuje najmä Ľubo Petruška, ale (ak sa dostaví) aj ex-člen Chiki liki tu-a Tomáš „Maco“ Paľo.

Dzigi Džabur & Black Revolution Band – sociálne reggae Dzigiho Džabura (Maco) a jeho kumpánov

Wajgles – punk s lídrom Ľ. Petruškom a jeho nezabudnuteľnými hláškami typu „ja som proti spoločnosti, spoločnosť je proti vy..banému mne“; pôvodný názov bol „suchší“: Punk revival

Jirka a skupina Hi-Fi - česká popová hviezda Jirka (na snímke, v podaní Maca) a jeho nezabudnuteľný hit V těch botách šel čas (...a já jsem šel s ním/co všechno jsem sněd/a co ještě sním...)

Okná vnímania – psychedelická indie kapela s rozšírenými zreničkami, niečo pre hippies

Der Kondenzator – nemecká elektronika á la Kraftwerk

Križiaky – kresťanskí melodici

Medibagrement – grindcore (podľa niektorých kritikov death metal), presne death-grind-dark-doom-black metal

MC Zviera & Učiteľ Rap – hip-hop

T & M & S & O & T & L & R & R & R orchestra – niečo pre Franka Sinatru

Bubble Boy – jungle live act

Tri murare z Haagu – horúca novinka, dnes (26. 12. 2009) bude mať premiéru

O pôvode všetkých projektov povedal Martin Višňovský v roku 2003 rozhovore pre Korzár (celý rozhovor http://korzar.sme.sk/c/4629796/chiki-liki-tu-a-podarilo-sa-nam-cosi-neuveritelne.html#ixzz0aQKa1heX ): „Vzniklo to vtedy, keď členovia kapely odchádzali a začalo to naberať nový smer s ľuďmi, ktorí sa udomácňovali v skupine a ktorí boli predtým úplne out. Taký Ľubo Petruška sa k tomu dostal úplnou náhodu, predtým vystupoval v rôznych šialených skupinách. Jediný človek, ktorý kus tomu rozumie, bol malý brat, lebo počúval chtiac-nechtiac to, čo som počúval ja, na čom som vyrastal. Bol mladší a nemohol mi rozkazovať, keď som pustil Zónu A, tak bola Zóna A. No a tak vzniklo, že Ľubo s Macom sa rozhodli, že si začnú hrať takéto veci. Bolo len otázkou času, kedy k tomu v kapele príde. A bol som tomu rád. “

Web: http://www.chikiliki.sk

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.