Pondelok, 21. január 2019
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Prvým mládežníckym ombudsmanom je Lucia Kažimírová

Prvým mládežníckym ombudsmanom na Slovensku, ktorého úlohou bude chrániť a obhajovať základné práva a slobody mládeže na území mesta Prešov, sa stala 20-ročná študentka Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity Lucia Kažimírová.

Do funkcie ju zvolili členovia Mládežníckeho parlamentu Prešova a výsledky hlasovania vyhlásili dnes na konferencii mládežníckych parlamentov z Prešovského kraja, ktorú organizujú pod názvom Participácia mládeže na živote obce, mesta, regiónu. Na podujatie prijal pozvanie aj verejný ochranca práv na Slovensku Pavel Kandráč.

S myšlienkou vytvorenia tohto inštitútu prišli prešovskí mládežníci. Pavel Kandráč pre TASR povedal, že ho teší záujem mladých ľudí podieľať sa na ochrane základných práv a slobôd, a preto jeho kancelária prijala gestorstvo. Ponúkla im spoluprácu a usmernenie najmä pri riešení podnetov, kde nebudú postačovať ich nadobudnuté vedomosti a skúsenosti.

"Tie problémy, ktoré budú vedieť vyriešiť vo vlastnej kompetencii, necháme na nich, aby sa ukázalo, že majú záujem o veci verejné, " povedal Kandráč. Dodal, že tento krok bude mať veľký prínos pre jeho úrad, lebo ombudsman koná aj z vlastnej iniciatívy a okrem toho jednou z jeho úloh je podieľať sa na zvyšovaní právneho vedomia, preto je dobré do toho procesu zapájať hlavne mladých ľudí. Kažimírová pre médiá uviedla, že aj doteraz sa na mládežnícky parlament obracali ich rovesníci so žiadosťou o pomoc pri riešení svojich problémov. V nasledujúcom období bude podľa nej potrebné vytvoriť základné pravidlá pre výkon tejto funkcie. "Verejný ochranca práv podporil túto myšlienku a v ďalších dňoch plánujeme vytvoriť metodiku práce mládežníckeho ombudsmana Prešova a zároveň aj všetkých ostatných, ktorí by mohli byť zvolení na základe tejto pilotnej myšlienky, " povedala o najbližších úlohách Kažimírová.

Podľa primátora Prešova Pavla Hagyariho vznik takéhoto inštitútu pozitívne ovplyvní aj prácu samosprávy, pretože mladá generácia bude mať svojho zástancu, ktorý bude mať možnosť nanášať podnety a návrhy. Tie môžu pomôcť pri rozhodovaní mesta v oblastiach, ktoré sa mládeže bytostne dotýkajú.

(TASR)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Majstrovstvá Prešova v Sánkovaní
5. ročník Majstrovstiev Prešova v sánkovaní ktorý pre prešovčanov pripravilo O. Z. Otvorená dielňa.
Záhrada umenia, Kmeťovo stromoradie Prešov - výsledky súťaže
Výsledky súťaže a predstavenie ocenených návrhov.
Na Sídlisku III vyrástlo nové detské ihrisko
Deti zo Sídliska III dostali v tomto vianočnom období krásny darček. Za nákupným strediskom Družba sa môžu hrať na novom detskom ihrisku.
Prešovčania privítali rok 2019
Nový rok 2019 v Prešove opäť vítali tisíce ľudí spoločne v centre mesta. Tradične ich pozdravila aj primátorka Andrea Turčanová.
Informácia k podávaniu priznania k dani z nehnuteľností a oznamovacej povinnosti k poplatku za komunálne odpady na rok 2019
Mesto Prešov ako príslušný správca dane z nehnuteľností oznamuje, že povinnosť podať priznanie k dani, resp. podať čiastkové priznanie k dani z nehnuteľností na rok 2019 má každá fyzická alebo právnická osoba, ktorá nadobudla alebo previedla nehnuteľnosť počas roka 2018 (predaj, darovanie, vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov a pod.).
Národný týždeň manželstva opäť v Prešove
Národný týždeň manželstva sa bude v Prešove opäť niesť v príjemnej a priateľskej atmosfére. Dopĺňať ho budú prednášky, športové aktivity, ale aj rôzne sprievodné podujatia.
Pre tých čo zaujíma história, katastrofy, adrenalín aj objavovanie. Cestovateľské kino smeruje do Černobyľu
Mesto duchov. Míľnik novodobej histórie. Černobyľ, kedysi pýcha sovietskeho zriadenia a čulé moderné mesto, dnes strašiak celého sveta.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 69.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 4 -izbový byt 77 m2, s loggiou 3 m2, Prešov, Sekčov, Sibírska ul.

4 - izbový byt 77 m2, s loggiou 3 m2, po rekonštrukcii - plastové okná, v izbách a predsieni plávajúce podlahy, murované jadro, k bytu patrí pivnica (cca 4 m2). Tichá lokalita, mimo hlavnej cesty.

0907030623 | | cena: 89.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch. Základy domu - kameň, zmiešaný stavebný materiál. Úžitková plocha cca 200 m2, Dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.