Utorok, 26. september 2023
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Archív článkov

 • Objasnenosť na bezmála 55 percent dosiahli za 1. štvrťrok t. r. policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) SR v Prešove. Je vyššia o vyše 11 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2000. Vzrástol však aj počet prípadov trestnej činnosti.
 • Stvárnením postavy Neresť v pripravovanom pôvodnom slovenskom muzikáli Majster Pavol na scéne prešovského Divadla Jonáša Záborského sa spĺňa dávny sen speváčky Evy Mázikovej o účinkovaní v takomto druhu divadelného predstavenia.
 • Predovšetkým deťom a mládeži bol určený program na pešej zóne v Prešove, ktorým sa 20. apríla zapojili do celosvetovej kampane v rámci Dňa Zeme. Vyrástol tu ako príklad ekologickej stavby indiánsky stan zvaný típí, predviedli ukážku výroby recyklovaného papiera a predovšetkým vyhodnotili súťaž detí zo základných škôl v zbere hliníkovej fólie pod názvom Hliníkový skarabeus.
 • Koncom mesiaca, 25. apríla, odštartuje 43. ročník Prešovskej hudobnej jari (PHJ), ktorú tradične organizuje Park kultúry a oddychu v Prešove. „Dramaturgia PHJ bola aj tohto roku tvorená tak, aby sme zohľadnili všetky vekové a žánrové kategórie,“ povedal nám Ján Frisík z programového oddelenia PKO a dodal, že tohoročným kritériom bolo, aby v každom jednom programe na PHJ účinkovala aspoň jedna osoba úzko spätá s mestom Prešov.
  18.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Stredné odborné učilište služieb a Dievčenská odborná škola, na Košickej ulici v Prešove pripravili súťaž Miss 2001. Dvanásť dievčat si v stredu popoludní zmeralo svoje sily o titul školskej kráľovnej krásy, ktorý sa udeľuje raz za dva roky.
  17.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Mimoriadne kvalitný malý futbal mohli diváci zhliadnuť vo finále, respektíve v súboji o bronz v druhom ročníku ligového pohára - GRANITO Cupu. Nevídaný gólový kolotoč roztočili najprv futbalisti Chaos Gemor Teamu a Dubníka v boji o tretiu priečku. Toto stretnutie ukázalo prečo je malý futbal taký atraktívny a zaujímavý.
  17.4.2001
  0
 • Sumu 3 milióny Sk pridelila Rada Štátneho fondu kultúry Pro Slovakia na krytie nákladov na tohoročnú obnovu dovedna siedmich drevených kostolíkov východného obradu v okresoch Svidník, Stropkov a Prešov.
 • Necelá stovka členov akademickej obce Prešovskej univerzity (PU) v Prešove sa zišla 11. apríla na jej výročnom zhromaždení. Viacerí diskutéri to hodnotili tak, že apatia prerástla už do takýchto rozmerov, lebo na piatich fakultách PU, ktoré zamestnávajú asi 700 ľudí, študuje 7 tisíc študentov, a teda mala byť podstatne vyššia účasť.
 • V prešovskej čajovni vyvrcholil v nedeľu večer trojdňový Festival čaju. Poslednou akciou festivalu bol koncert prešovskej folkovej skupiny Hrdza.
  13.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Ako sme vás už informovali, v Prešove bude koncertovať legendárne rocková skupina The Sweet. Koncert sa uskutoční 19. júna na prešovskom amfiteátri, o 20. hodine.
  11.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prakticky od začiatku školského roku 1999/2000 sa začali na gymnáziu na Konštantínovej ulici (GK2) v Prešove, známom aj pod názvom horné gymnázium, diať veci, ktoré vzbudili záujem verejnosti.
  10.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Využitiu internetu a aktuálnym otázkam zavádzania elektronického obchodu venovali 5. apríla seminár v Prešove. Pre cieľovú skupinu malých a stredných podnikateľov, zamestnávajúcich od 3 do 50 zamestnancov ho zorganizovalo tunajšie Euro Info Centrum (EIC) pri Regionálnom poradenskom a informačnom centre.
 • Ing. Štefan Kužma, viceprimátor: Keď som bol malým chlapcom, chodieval som na prázdniny k babke do Vranova nad Topľou. Jej dom bol blízko tamojšieho detského domova. Celé leto som vídaval deti, ktoré v ňom bývali. Sledovali sme ich ale vždy len z druhej strany plota v záhrade. Nerobili vlastne nič zvláštne, no aj tak sme mali stále pocit, že sú iní - uzavretí, oddelení od sveta, patriaci len sebe, jednoducho - deti z decáku. Spoza plota vychádzali cez prázdniny len na nákupy do samoobsluhy. Ani keď prechádzali priamo okolo nás, po ulici, kde sme sa hrali, neoslovili sme ich...
 • Semifinálové zápolenia GRANITO Cupu mali až nečakane jednoznačné rozuzlenie v podobe finálového postupu MARTINA a Fotocoloru Šváby.
  9.4.2001
  0
 • Dovolenková súťaž S Korzárom na cestách, ktorú zorganizovali Prešovský denník Korzár a Mestské informačné centrum (MIC) v Prešove už pozná svojich víťazov.
  9.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Už mesiac platí v meste Veľký Šariš v okrese Prešov všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o skutočnostiach tvoriacich predmet služobného tajomstva. Toto VZN v tichosti prijali poslanci mestského zastupiteľstva, po tom, čo úplne rovnaké nariadenie prijali ich prešovskí kolegovia.
  6.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prvý prezident Slovenskej republiky Michal Kováč pôsobí v súčasnosti v ústraní, mimo záujmu verejnosti, politikov i médií. Včera navštívil, spolu s manželkou Emíliou, Prešovskú univerzitu, kde uviedol prednášku na tému Občianska spoločnosť.
  6.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Ing. Štefan Kužma, viceprimátor mesta: Počas uplynulého víkendu som bol na stretnutí s kresťanskými dôchodcami. Veľmi príjemne ma prekvapilo, v akej optimistickej atmosfére dokážu relatívne starší ľudia tráviť svoj voľný čas. Bez štipky zatrpknutia, či nespokojnosti rozprávajú o tom, čo môžu urobiť pre seba i svojich mladších príbuzných. Na sobotňajšom stretnutí, ktoré bolo plné domáckej pohody, odznela zaujímavá myšlienka: "Úlohou nás - kresťanských dôchodcov nie je len spolu sa modliť, ale naučiť našich vnukov milovať prácu a Boha."
 • Za krásneho slnečného počasia pokračoval GRANITO Cup štvrťfinálovými stretnutiami, ktoré sa tešili peknej diváckej kulise. O najväčšie prekvapenie sa postaral Chaos Gemor Team, ktorý hneď v úvodnom meraní síl vyradil FK Atak Mideo. Pre Atak je to už druhé veľké pohárové sklamanie, keď rovnako dopadol aj v minulej sezóne.
  2.4.2001
  0
 • Z veľmi úspešného týždenného umeleckého zájazdu v Španielsku sa vrátili v noci na 28. marca Mažoretky Parku kultúry a oddychu v Prešove a mládežnícky dychový orchester Základnej umeleckej školy Jána Pöschla v Prešove, ktorý vedie Jaroslav Doležal.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK