Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

Archív článkov

 • V posledných týždňoch získal Pavol Hrušovský ešte väčšie presvedčenie o tom, aby kandidoval na post predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Chce urobiť všetko preto, aby bol vo volebnom súboji s protikandidátom Jánom Figeľom úspešný. "Cítim sa odborne a politicky dosť pripravený na taký post," povedal 5. septembra pred novinármi v Prešove.
 • Sabinov - Jozef Horanský (RD Podolínec), Imrich Sabol (SOUP Barca) v kategórii dospelých a Pavol Kaňuk (SOUP Čaklov) v kategórii učňov sa stali víťazmi spoločných Majstrovstiev Prešovského a Košického kraja v orbe.
 • Matke 15 detí, z ktorých je desať školopovinných Anastázii Feckaninovej zo Sabinova odovzdal 5. septembra ráno minister školstva Milan Ftáčnik na Okresnom úrade (OÚ) v Sabinove svoj dar. Išlo o plné štyri škatule školských pomôcok.
 • Podľa predsedu petičného výboru a lídra Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimíra Mečiara prezident SR Rudolf Schuster vypíše referendum. Ústavné podmienky sú naplnené a ako V. Mečiar ďalej 4. septembra v Prešove vyhlásil vypísanie či nevypísanie referenda nie je otázka chcenia politikov.
 • Hneď úvodné kolo Pohára primátora v malom futbale prinieslo veľké prekvapenie.
  5.9.2000
  0
 • Jedným zo zakladajúcich členov Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie je aj prešovský primátor Juraj Kopčák. V kuloároch sa už pretriasajú mená budúcich funkcionárov tejto strany.
  4.9.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Program primátora Prešova, Ing. Juraja Kopčáka od 5. 9. 2000 do 12. 9. 2000. Prešov, Košice, Remscheid, Hannover.
 • Od spustenia prevádzky webového servera Prešovskej informačnej spoločnosti uplynul viac ako jeden mesiac. V živote človeka to je síce krátka doba, no v "internetovom svete" nie. Preto sme radi, že naše stránky navštevujete priemerne 200 krát denne, čo je viac ako 5000 videní už za prvý mesiac činnosti. Teší nás to o to viac, že podľa www.naj.sk je prešovský server prvý v návštevnosti spomedzi všetkých oficiálnych mestských webovských serverov na Slovensku!
 • V piatok a v sobotu štartovali extraligoví volejbalisti VK PU Prešov na 20. ročníku turnaja Csapó Cup v maďarskej Nyíregyháze. Na silne obsadenom podujatí rozhodne nesklamali, porazili oba maďarské tímy najvyššej súťaže a ku celkovému víťazstvu na turnaji im chýbal jeden-jediný set v zápase s rumunským Dinamom Bukurešť.
  3.9.2000
  0
 • V sobotu vstúpili do prvoligovej súťaže hádzanári Tatrana Prešov. Na trnavskej pôde sa predstavili so značne omladeným kádrom oproti minulej sezóne, dokázali však domácich, ktorých trápia už viacero rokov podobné problémy než zelenobielych, výrazným rozdielom poraziť.
  3.9.2000
  0
 • Bodku za na tri dni rozťahaným siedmym marssuperligovým kolom dá v pondelok podvečer na bratislavskom Tehelnom poli súboj belasých s Tatranom Prešov. Aktuálne v tabuľke tretí zeleno - bieli sa za superligovým lídrom vydali včera po predpoludňajšom tréningu.
  28.8.2000
  0
 • Piatkové podvečerné rokovanie výkonného výboru MHK Tatran Prešov so zástupcami petičného výboru a signatármi otvoreného listu, ktorý spustil v pondelok lavínu reakcií, dospelo, zdá sa, ku istému kompromisnému riešeniu. Viac nám povedal Marián Mišek, ktorý zastupuje petičný výbor.
  28.8.2000
  0
 • Udelením cien šampiónom a aukciou večer 25. augusta uzavreli v Prešove 5. ročník medzinárodnej prehliadky vín MUVINA 2000. Zorganizovali ho Múzeum vín v Prešove, Mestský úrad v Prešove a Chemicko-technologická fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Do konkurzu bolo prihlásených a hodnotených 277 vín, čo je podľa riaditeľa Múzea vín Dušana Hažíra tohto roku najpočetnejšie obsadená súťaž vinárov v strednej Európe.
 • Jedno slovo - členov - má rozlišovať dva poslanecké kluby Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) v prešovskom mestskom parlamente. Vytvorenie druhého, 12-členného, práve s týmto slovným doplnkom potvrdil primátor Prešova Juraj Kopčák, ktorému predsedníčka nového zoskupenia Katarína Ďurčanská poskytla v 35. týždni oznámenie o jeho vytvorení. Došlo k nemu vraj na zasadaní ešte vo štvrtok 17. augusta.
  27.8.2000
  0
 • Sumu 8,4 milióna Sk vynaložil štátny podnik Slovenská autobusová doprava (SAD) Prešov za prvých sedem mesiacov t. r. na krytie nákladov na stavebné akcie, na obnovu vozového parku a na nákup novej dopravnej techniky. Dovedna má na tento účel v tomto roku vyčlenených 11,996 milióna Sk.
 • S ďakovným listom od Veľvyslanca SR v USA Martina Bútoru a s množstvom pedagogických poznatkov sa vrátil do Prešova v pondelok 21. augusta večer učiteľ výtvarnej výchovy Ján Sajko známy ako dlhoročný formovateľ výtvarného prejavu rómskych žiakov Základnej školy v obci Jarovnice pri Sabinove.
 • Do 1500 povolení slovenským občanom k vstupu na Ukrajinu udelilo doteraz prešovské konzulárne oddelenie Veľvyslanectva Ukrajiny v SR. Jeho vedúci Jaroslav Asman konštatoval, že vízový režim nesprevádzajú žiadne neriešiteľné problémy a jediné mimobratislavské konzulárne oddelenie Ukrajiny udeľuje víza aj na počkanie v snahe vyjsť ústrety žiadateľom.
 • Príprava extraligových volejbalistov VK PU Prešov na novú sezónu, ktorá sa rozbehne začiatkom októbra, je v plnom prúde. Po účasti na tradičnom turnaji vo Vyšných Hágoch absolvovali vysokoškoláci v utorok bleskový výjazd za svojim tradičným súperom z maďarskej Kazincbarcziky. "Dohodli sme sa na modelovanom zápase na štyri hrané sety a uhrali so súperom remízu 2:2 napriek tomu, že skúšal troch ruských legionárov a my sme dali šancu prevažne mladým. Bol som spokojný, viditeľne sa zlepšila súhra s novým nahrávačom Repákom," skonštatoval tréner Daniel Oravec.
  24.8.2000
  0
 • Situácia okolo hádzanárov prešovského Tatrana uviazla po pondelkových udalostiach na mŕtvom bode. Hráči splnili svoje predsavzatie, že v prípade neodstúpenia výkonného výboru klubu a prezidenta prestanú trénovať.
  24.8.2000
  0
 • Na tri dni rozťahané siedme marssuperligové kolo uzavrie podvečerný zápas na bratislavskom Tehelnom poli medzi Slovanom a Tatranom Prešov. Pre Prešovčanov sa takto po piatkovom "televíznom" stretnutí s Petržalkou (4:1) otvoril nezvyčajne "dlhý týždeň". Keďže tatranci nemôžu tvrdiť, žeby sa ich futbalistom zranenia v ostatnom čase práve vyhýbali, zaujímalo nás, či z tohto pohľadu im prišiel vhod?
  24.8.2000
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK