Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

Archív článkov

 • S ďakovným listom od Veľvyslanca SR v USA Martina Bútoru a s množstvom pedagogických poznatkov sa vrátil do Prešova v pondelok 21. augusta večer učiteľ výtvarnej výchovy Ján Sajko známy ako dlhoročný formovateľ výtvarného prejavu rómskych žiakov Základnej školy v obci Jarovnice pri Sabinove.
 • Do 1500 povolení slovenským občanom k vstupu na Ukrajinu udelilo doteraz prešovské konzulárne oddelenie Veľvyslanectva Ukrajiny v SR. Jeho vedúci Jaroslav Asman konštatoval, že vízový režim nesprevádzajú žiadne neriešiteľné problémy a jediné mimobratislavské konzulárne oddelenie Ukrajiny udeľuje víza aj na počkanie v snahe vyjsť ústrety žiadateľom.
 • Príprava extraligových volejbalistov VK PU Prešov na novú sezónu, ktorá sa rozbehne začiatkom októbra, je v plnom prúde. Po účasti na tradičnom turnaji vo Vyšných Hágoch absolvovali vysokoškoláci v utorok bleskový výjazd za svojim tradičným súperom z maďarskej Kazincbarcziky. "Dohodli sme sa na modelovanom zápase na štyri hrané sety a uhrali so súperom remízu 2:2 napriek tomu, že skúšal troch ruských legionárov a my sme dali šancu prevažne mladým. Bol som spokojný, viditeľne sa zlepšila súhra s novým nahrávačom Repákom," skonštatoval tréner Daniel Oravec.
  24.8.2000
  0
 • Situácia okolo hádzanárov prešovského Tatrana uviazla po pondelkových udalostiach na mŕtvom bode. Hráči splnili svoje predsavzatie, že v prípade neodstúpenia výkonného výboru klubu a prezidenta prestanú trénovať.
  24.8.2000
  0
 • Na tri dni rozťahané siedme marssuperligové kolo uzavrie podvečerný zápas na bratislavskom Tehelnom poli medzi Slovanom a Tatranom Prešov. Pre Prešovčanov sa takto po piatkovom "televíznom" stretnutí s Petržalkou (4:1) otvoril nezvyčajne "dlhý týždeň". Keďže tatranci nemôžu tvrdiť, žeby sa ich futbalistom zranenia v ostatnom čase práve vyhýbali, zaujímalo nás, či z tohto pohľadu im prišiel vhod?
  24.8.2000
  0
 • Za logické označil nový generálny konzul MR v Košiciach Gyorgy Varga to, že jeho prvá oficiálna mimokošická cesta viedla 24. augusta do Prešova a na stretnutia s tunajším primátorom Jurajom Kopčákom a prednostom Krajského úradu v Prešove Jozefom Polačkom. Nikam inam na východnom Slovensku ani nemohla viesť. Napokon si odniesol z nej veľmi dobré dojmy.
 • Okolo 50 tisíc Sk má k dispozícii Komunitná nadácia Prešov (KNP) na krytie žiadostí o grant v rámci malého finančného grantového programu Mám rád Prešov.
 • Mesto Prešov splnilo za prvých šesť mesiacov t. r. príjmovú časť svojho tohoročného rozpočtu na 40,6 percenta a výdajovú na 35,2 percenta.
 • Primátor mesta Prešov Juraj Kopčák v piatok absolvoval už druhú kontrolu na stavbe Nábrežnej komunikácie, v lokalite Za kalváriou. Tempo stavby, ktorú investuje Slovenská správa ciest, ktorú realizujú Inžinierske stavby Košice sa stále zdá byť prešovskému primátorovi pomalé.
  22.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • V stredu 16. 8. 2000 o 15.00 hod. sa s iniciatívy primátora mesta Ing. Juraj Kopčáka stretli na prešovskej radnici primátori Veľkého Šariša, Sabinova, Lipian, Stropkova a Vranova, aby ešte raz prediskutovali pripravovaný "košický" projekt, vymenili si skúsenosti a prijali stanovisko ku projektu, podľa ktorého by malo vzniknúť štrnásť vodárenských systémov (spoločnosti) v jednotlivých regiónoch.
 • Kto si prečítal v piatkovom Prešovskom Korzári informáciu na športovej strane, ktorá vravela o odchode Petra Hlinku, hráča FC Tatran Prešov a slovenského reprezentanta, priamo z Holandska, kde nastúpil v základnej zostave našich olympionikov proti Kuvajtu, na skusy do bundesligového Dortmundu, ten ostal prekvapený tvrdením hlásateľa na superligovom zápase Prešov - Petržalka. Hlinka vraj v klubových farbách nenastúpil preto, že je zranený... O vysvetlenie sme preto požiadali športovo - technického riaditeľa F Tatran Prešov Petra Majera (na obr.), ktorý mal Hlinku do Nemecka sprevádzať.
  21.8.2000
  0
 • Po utorňajšom víťazstve nad Spišskou Novou Vsou 6:3, ďalší prípravný zápas s medzinárodným puncom zohrali prvoligoví hokejisti HK VTJ Farmakol Prešov na svojom ľade v piatok s maďarským Dunaferom Dunajújváros.
  21.8.2000
  0
 • "Dva góly v jednom prvoligovom zápase som doposiaľ nikdy nedal. Tobôž nie obidva pokutových kopov," akoby nám úspešný exekútor dvoch jedenástok nariadených rozhodcom Micheľom v piatkovom predohrávanom "televíznom" stretnutí šiesteho marssuperligového kola Tatran Prešov - Artmedia Petržalka (4:1) Marek Petruš, čítal myšlienky a hneď doplnil. "Chlapci i tréneri mi pri pokutových kopoch i pri zahrávaní štandardných situácií veria. Nuž a keď hráč v dôležitých momentoch dôveru nesklame, je to potom naozaj dobrý pocit."
  21.8.2000
  0
 • Kuchynským nožom s čepeľou dlhou asi 25 cm sa v stredu 16. augusta o 15.35 h vyhrážal neznámy muž výčapníčke A. K. (nar. 1980) z Prešova v miestnom espresse Esta na sídlisku III.
 • Na festivaloch v šiestich francúzskych mestách, o. i. v Cannes a v Nice, ako aj vo švajčiarskej Ženeve účinkoval počas svojho turné od 3. júla 40-členný súbor mažoretiek prešovského Parku kultúry a oddychu spolu s členmi mládežníckej dychovej hudby Základnej umeleckej školy v Prešove.
 • Ražňany - Kompletné svoje vystúpenie predvedie počas nedeľňajšieho 6. Leteckého dňa na letisku v Ražňanoch pri Sabinove známa košická letecká akrobatická skupina Biele albatrosy. Aj keď nie je uvedená v programe podujatia na oficiálnom plagáte, jej účasť potvrdil 17. augusta riaditeľ leteckého dňa Jozef Berdis, člen predstavenstva občianskeho združenia Aeroklub Sabinov, letisko Ražňany. Dodal, že ich účasť 17. augusta schválil minister obrany Pavol Kanis. Biele albatrosy už na tomto dni vystupovali a to v roku 1994 počas jeho nultého ročníka. Ich ohlásené verejné vystúpenie v nedeľu bude na Slovensku prvé po havárii v máji t. r., keď zahynul jeden zo zakladateľov skupiny Ľuboš Novák.
 • Pravdepodobne nedostatočné vetranie miestnosti a nahromadenie výparov bolo príčinou výbuchu v priestoroch premiešavania drevených pást v súkromnej firme Kastex Plastix na Strojníckej ulici v Prešove. Pri explózii o 13. 30 h v utorok 15. augusta sa zranil zamestnanec firmy P. N. (nar. 1970) z Prešova, ktorý utrpel popáleniny 2. a 3. stupňa a doba liečenia potrvá 6 až 8 týždňov.
  18.8.2000
  0
 • Mesto Prešov, ako sme vás už informovali, podpísalo dve úverové zmluvy s Ľudovou bankou a Istrobankou. Podľa slov zástupcu primátora mesta Prešov Štefana Kužmu sa z týchto úverov budú financovať všetky rozvojové programy, naplánované v investičnom pláne, s výnimkou výstavby bytov v lokalite Stará Tehelňa.
  17.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Dôchodca M. Š. (nar. 1919) z Drienice ohlásil v stredu 16. augusta sabinovským policajtom, že ešte 10. augusta popoludní prišiel k nemu neznámy muž, ktorý sa predstavil ako pracovník sociálneho oddelenia na úseku dôchodkového a invalidného zabezpečenia a oznámil mu radostnú správu. Vraj vyhral 150 tisíc Sk. Peniaze mu prídu do siedmich dní poštou. Jeho oznámenie malo len jednu podmienku, musí hneď zaplatiť 36 tisíc Sk ako daň z výhry. Starký neváhal a na mieste neznámemu požadovanú sumu dal.
 • Piatok 9.30 hod. - stretnutie so zástupcami Investorského útvaru Slovenskej správy ciest Košice, Inžinierskych stavieb Košice a Dopravoprojektom, v záujme nájdenia spôsobu urýchlenia prác na Nábrežnej komunikácii. Piatok 16.00 hod. - účasť na otvorení maďarského konzulátu v Košiciach za účasti predsedov vlád Slovenska a Maďarska Mikuláša Dzurindu a Viktora Orbana.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK