Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

Archív článkov

 • "Momentálne som najšťastnejší človek na svete," povedal v príhovore na včerajšej vernisáži prác účastníkov plenéru Šarišská krajina výtvarník Eduard Capák. Medzinárodný maliarsky plenér, ktorý zorganizoval Mestský úrad vo Veľkom Šariši (okres Prešov) a novovznikajúca veľkošarišská galéria, sa uskutočnil už po štvrtýkrát. Plenéru sa zúčastnilo dvanásť maliarov zo Slovenska, Česka, Poľska a Ukrajiny a vernisáž výstavy, ktorá potrvá dva týždne, bola v priestoroch zasadačky veľkošarišského mestského úradu. Každý výtvarník venoval mestu dva svoje obrazy, ktoré budú tvoriť základ vznikajúcej galérie.
  16.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Už najbližší víkend čaká všetkých priaznivcov, ale predovšetkým hráčov malého futbalu nebývalo ostrý úvod. Svojim prvým a vzápätí druhým kolom odštartuje druhá liga, ktorá bude niesť počas tejto sezóny názov GRANITO liga.
  15.8.2000
  0
 • Dnes na pravé poludnie otvoria v Prešove II. ročník Prešovského šachového festivalu. Súboje na šachovniciach sa budú odohrávať v priestoroch prešovského Divadla Jonáša Záborského až do nedele 20. augusta. Dnes od 18. hodiny, zajtra od dvanástej a od pondelka do budúcej soboty vždy od 16. do 22. hodiny. Vyvrcholenie Prešovského šachového festivalu je naplánované na budúcu nedeľu o 15. hodine.
  11.8.2000
  0
 • Keď sme sa v strede tohto týždňa bavili s asistentom trénera marssuperligových futbalistov FC Tatran Prešov Mikuláša Komanického V. Gombárom na tému dnešného stretnutia tatrancov s majstrovským Interom Bratislava (18. h), prezradil nám, že hlavný kormidelník zeleno - bielych vyrukoval s interesantnou myšlienkou...
  11.8.2000
  0
 • V utorok mali zohrať marssuperligoví futbalisti FC Tatran Prešov prípravný zápas s druholigovým Bardejovom. Ten sa napokon na prešovskom štadióne nehral. Z akých príčin?, vyzvedali sme od Komanického asistenta Vladimíra Gombára.
  10.8.2000
  0
 • Na spišskonovoveskom ľade zohrali prešovskí prvoligoví hokejisti svoj druhý zápas v príprave na novú sezónu. V prvom podľahli extraligovému Martinu na jeho štadióne 1:6. Spišiaci, ktorí na zápas so Šarišanmi nastúpili po dvoch dňoch korčuľovania, ostali na ich štíte. Prešovčania vyhrali nad Spišskou Novou Vsou 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).
  9.8.2000
  0
 • Na sumu 40 miliónov Sk podpísal 8. augusta primátor Prešova Juraj Kopčák úverovú zmluvu s predstaviteľmi Istrobanky, a. s. Úver, ktorý pochádza z prostriedkov Európskej investičnej banky z Bruselu a Istrobanka je účastníkom tejto úverovej linky, je úročený 13,55 percenta a splatný do roku 2008. Podobné prostriedky na krytie svojich investičných potrieb získalo mesto Prešov od Istrobanky už aj vlani. Riaditeľ prešovskej pobočky Istrobanky Ľubomír Senderák zdôraznil, že výška úroku je pre mesto Prešov výhodná tým, že nepodlieha "turbulenciám na medzibankovom trhu" v SR. Základom úroku je diskontná sadzba Národnej banky Slovenska, ktorá od januára 1996 je stabilná 8,8 percenta, k tomu sa pripočítali marže NBS a Istrobanky.
 • Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák a riaditeľ Istrobanky, a.s., pobočka Prešov, Ing. Ľubomír Senderák podpísali dňa 8. 8. 2000 na prešovskej radnici úverovú zmluvu z prostriedkov Európskej investičnej banky v Bruseli.
 • Obsadenie funkcie generálneho dodávateľa stavby obchodného domu (OD) Kaufland v Prešove českou firmou IPS Třinec vyvolalo nespokojnosť primátora Prešova Juraja Kopčáka.
 • Vo vymenúvaní noviniek a zmien v prešovskom malom futbale nechceme ostať nič dlžní, preto sa v krátkosti pozastavíme pri nováčikoch Pohára primátora.
  8.8.2000
  0
 • Dňa 8. 8. 2000 o 10.30 hod. na prešovskej radnici zástupca primátora Ing. Štefan Kužma prijme trojčlenné vedenie druholigového futbalového klubu Lakatamia Nikózia z Cypru, ktorí sa na domácu súťaž pripravujú na Slovensku. Okrem hostí z Cypru sa prijatia zúčastní aj prezident FC Tatran Prešov Vladislav Sabol a Peter Majer, športovo - technický riaditeľ FC Tatran Prešov. Dňa 8. 8. 2000 o 11.30 sa primátor mesta Ing. Juraj Kopčák stretne s prezidentkou Asociácie ekonómov Slovenska Ing. Evou Balážovou.
 • Šarišské Michaľany - Chata v Mikulášovej pri Bardejove sa stáva dočasným prázdninovým príbytkom pre deti z Detského domova (DD) Slon v Šarišských Michaľanoch, okres Sabinov. Pred prvým augustovým víkendom nastúpila do neho ďalšia v poradí druhá 15-členná skupina na trojtýždňový pobyt.
 • Najbohatšia za celú históriu organizácie Prešovského kultúrneho leta (PKL) je ponuka kultúrnych podujatí počas tohoročného, ktorého tretia fáza sa začala 2. augusta akciou pre deti Prázdniny v knižnici v letnej čitárni Slniečko.
 • Komunitná nadácia Prešov (KNP) už štyri roky podporuje občanov a neziskové združenia, pri projektoch zameraných hlavne na životné prostredie, deti a mládež, kultúru, vzdelávanie, či šport. Doposiaľ podporila dovedna tristopäťdesiat projektov v celkovej sume takmer tri milióny korún. Napospol boli podporené prešovské projekty. Pred časom však na tlačovej besede avizovala správkyňa KNP Katarína Minárová, že nadácia chystá nový program na podporu občianskych aktivít, ktorý má byť zameraný hlavne na vidiek a v ktorom sa o grant z komunitnej nadácie budú môcť uchádzať jednotlivci a skupiny nielen z Prešova, ale z celého Prešovského kraja.
  8.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prvý prípravný zápas na novú hokejovú sezónu zohrali prvoligoví zverenci trénerskeho tandemu Ján Šterbák - Peter Křemen na ľade extraligového Martina. Hokejisti Farmakolu Prešov prehrali na Turci 1:6 (0:3, 1:1, 0:2), keď autorom jediného gólu Šarišanov bol Stripai.
  7.8.2000
  0
 • Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák na pravidelnom brífingu konanom dňa 7. 8. 2000 novinárov informoval o svojom najbližšom programe. V utorok 8. 8. 2000 podpíše s Istrobankou ďalšiu úverovú zmluvu (mesto nedávno získalo na svoje akcie v rámci investičnej výstavby 30 - miliónový úver od Ľudovej banky). Peniaze od tejto bankovej inštitúcie (splatnosť úveru je osem rokov) budú preinvestované na konkrétne investičné akcie, realizácia ktorých bola schválená Mestským zastupiteľstvom v Prešove.
 • Prešovčanku Janu H. (nar. 1969) vzali v piatok 4. augusta do väzby rozhodnutím Okresného súdu v Prešove. Ten po získaní rôznych znaleckých posudkov rešpektoval obvinenie, ktoré tejto matke vzniesol ešte v stredu 26. júla t. r. vyšetrovateľ Okresného úradu vyšetrovania Policajného zboru (PZ) SR v Prešove zo spáchania trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby.
 • Výprava prešovských marssuperligistov sa po bezgólovej remíze v Trnave vrátila domov v nedeľu nadránom. Brankár Trančík, strednopoliar Chovan a útočníci Bubenko s Jakubkom však už predpoludním obliekli dres béčka Tatrana v treťoligovom súboji s Veľkými Kapušanmi. Keďže hľadisku nechýbal ani tréner superligového áčka zeleno - bielych Mikuláš Komanický, príležitosť sme využili na improvizovaný rozhovor...
  7.8.2000
  0
 • Dovedna 417,462 milióna Sk dostali okresné úrady práce (OÚP) v trinástich okresoch Prešovského kraja na poskytnutie nenávratného príspevku na dohodnuté verejno-prospešné práce žiadateľom rôzneho druhu.
 • Až prvá augustová nedeľa s pravým letným počasím znamenala po dlhých týždňoch radikálny obrat v návštevnosti areálov prírodných a umelých kúpalísk v Prešove a v jeho okolí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK