Sobota, 13. august 2022
Meniny má Ľubomír | zajtra Mojmír

Archív článkov

 • "Aj keď sme vyhrali, úplnú spokojnosť vysloviť nemôžem," vyriekol prvé slová na tlačovke po zápase Prešov - Žilina tréner hostí Jozef Barmoš.
  17.7.2000
  0
 • Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:2 (0:1) Ani do tretice po sebe, keď predtým raz remizovali a raz prehrali, sa prešovským futbalistom nepodarilo na domácom trávniku zdolať svojho žilinského súpera.
  17.7.2000
  0
 • Unikátna metóda enzymdeg je základom technológie enzymatického čistenia kontaminovaných zemín, podzemných vôd a spevnených plôch ropnými uhľovodíkmi a ich derivátmi, ktorú od roku 1996 využíva prešovská spoločnosť Geopol, s. r. o.
 • Po šiestykrát sa stretli počas víkendu na pieskovom ihrisku prešovského letného kúpaliska na Sídlisku III. hádzanári na atraktívnych zápoleniach v plážovej hádzanej, ktorá sa okrem šarišskej metropoly nehrá nikde inde na Slovensku. Nečudo, že okrem tradičnej hlavičky Memoriálu Ján Motýľa mal už po druhýkrát turnaj punc oficiálnych majstrovstiev Slovenska v tomto športe. V tomto roku hralo sedem tímov, Bardejovčania na poslednú chvíľu bez vysvetlenia nepricestovali a tak organizátori zvolili systém zápasov každý s každým. Celkove sa predstavilo 53 hádzanárov od najmladšej generácie mladších dorastencov Tatrana (tím Maslo) až po hviezdy rokov nedávno minulých (Hobby Old boys). Na súpiskách sme narátali sedemnásť hráčov, ktorí v minulej sezóne hrávali slovenskú extraligu, všetci mali spoločného menovateľa - odchovala ich prešovská hádzanárska škola, dnes živoriaca na pokraji existencie.
  17.7.2000
  0
 • Bezprostredne po prehranom stretnutí tatrancov so Žilinčanmi sme sa snažili dozvedieť, prečo vlastne Hlinka nenastúpil od začiatku zápasu. Keď po hodine hry prišiel na trávnik, ihneď to bolo na organizácii obrany i prechodovej fáze cítiť. Nakoniec, z Hlinkovej kopačky putovala lopta k Filipovi, ktorý vzápätí s prehľadom prekonal Rzeszota. Prečo teda?, položili sme otázku V. Gombárovi na pozápasovej tlačovke.
  17.7.2000
  0
 • Pomôcť identifikovať miestne problémy a prebúdzať miestne komunity k ich riešeniu je cieľom projektu, ktorý realizuje Prešovské občianske fórum (POF) v meste Hanušovce nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) a v obciach Raslavice (okres Bardejov) a Zlatá Baňa (okres Prešov). POF ako koalícia mimovládnych organizácií a občanov Prešova využíva pritom skúsenosti, ktoré získalo z podobných dvoch prieskumov realizovaných v Prešove v minulých dvoch rokoch. Náklady na tento "vidiecky" projekt POF môže hradiť vďaka získaniu grantu od jednej americkej nadácie.
 • Prešov - Činohra Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove pripravila v divadelnej sezóne 1999/2000 tri premiéry predstavení, folklórny súbor PULS ani jednu.
 • Nedostatok finančných prostriedkov veľmi negatívne ovplyvnil priebeh sezóny 1999/2000 v Divadle Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove, ktorá bola jeho prvou po opätovnom osamostatnení sa a po prechode pod zriaďovateľskú funkciu Krajského úradu (KÚ) v Prešove v júli minulého roka. Nedostatok je taký akútny, že v najbližších dvoch-troch týždňoch má riaditeľ DJZ Jozef Fiffík predložiť finančnú správu prednostovi KÚ Jozefovi Polačkovi a na základe toho bude rozhodnuté, či do novej sezóny nastúpi DJZ už len ako jednosúborové divadlo. V súčasnosti má podľa zriaďovacej listiny tri súbory - spevohry, činohry a komorného baletu. J. Fiffík 10. júla povedal, že komorný balet v DJZ končí k 31. júlu, keďže nedošlo k dohode medzi jeho vedením a vedením súboru spevohry o začlenení do baletnej zložky spevoherného súboru.
 • Prednosta Krajského úradu (KÚ) v Prešove Jozef Polačko (nominovaný SDK) chápe politickú vôľu svojho predchodcu Petra Chudíka (HZDS) pochváliť sa, že za predošlej vlády bol Prešov povýšený tým, že sa po desaťročiach stal opäť sídlom kraja. Je to pekné zapáčiť sa občanom, ale nie je to o vecnom riešení problémov.
 • Z týždenného koncertného turné v prímorskom tuniskom meste Monastir sa vrátil súbor mažoretiek z prešovského Parku kultúry a oddychu, členovia tunajšieho mládežníckeho dychového orchestra pod vedením Jaromíra Doležala a speváčka Miroslava Hamborská, ktorá bola v tejto partii po prvýkrát.
 • Minister zdravotníctva SR Tibor Šagát, ktorý podal demisiu, je podľa názoru svojho 4-ročného predchodcu exministra Ľubomíra Javorského "len obeťou, a to súčasnej vlády".
 • Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA) urobila všetko pre úspešný štart činnosti slovensko-americkej akčnej komisie. O takomto závere z prípravných prác na jej zriadení informoval 4. júla riaditeľ prešovskej kancelárie SFPA a od mája t. r. aj riaditeľ výskumného centra SFPA Alexander Duleba. Oficiálny začiatok práce komisie by sa mal odohrať na jej zasadaní v novembri v Bratislave. Očakáva sa, že predsedníctvo za americkú stranu prijme Zbigniev Brzeziňski.
 • O 19 percent sa znížil od 1. júla až do konca augusta objem denných výkonov Dopravného podniku mesta Prešov, a. s., Prešov pri uspokojovaní záujemcov o mestskú hromadnú dopravu.
 • Derniérou - oficiálne vyhláseným posledným predstavením - sa skončila 1. júla púť divácky mimoriadne úspešného muzikálu Dracula po javiskách v Prahe, Bratislave a napokon v Prešove.
 • V zbierke zákonov bol zverejnený zákon č. 342/2016 Z. z. zo dňa 23. novembra 2016, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov
  30.11.-0001
  Autor: MV SR
  0
 • Sobota - Deň po výbuchu
 • Lenny Kravitz spája sily s OSN. Vydal „HERE TO LOVE (#fightracism)”, oficiálnu skladbu kampane v boji proti rasizmu. Naživo si ho môžu fanúšikovia vypočuť na koncerte, ktorý sa uskutoční 1.7.2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.
  30.11.-0001
  Autor: Janka Marczellová
  0
 • CHIKI LIKI TU-A
  Už je to rok, čo prešovskí hudobníci z Chiki Liki Tu-A otvorili vlastný multimediálny priestor Stromoradie. Pri tejto príležitosti pozvali undergroundovú legendu Otras z Čadce, aby v piatok 13.12. zahrala na prvom výročí nového klubu.
  30.11.-0001
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Elektronické sčítanie obyvateľov 2021 prebieha do 31.03.2021. Obyvatelia majú posledných pár dní na to, aby urobili pár klikov pre lepšiu budúcnosť Slovenska.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK