Utorok, 01. december 2020
Meniny má Edmund | zajtra Bibiána

Archív článkov

 • Kuchynským nožom s čepeľou dlhou asi 25 cm sa v stredu 16. augusta o 15.35 h vyhrážal neznámy muž výčapníčke A. K. (nar. 1980) z Prešova v miestnom espresse Esta na sídlisku III.
 • Na festivaloch v šiestich francúzskych mestách, o. i. v Cannes a v Nice, ako aj vo švajčiarskej Ženeve účinkoval počas svojho turné od 3. júla 40-členný súbor mažoretiek prešovského Parku kultúry a oddychu spolu s členmi mládežníckej dychovej hudby Základnej umeleckej školy v Prešove.
 • Ražňany - Kompletné svoje vystúpenie predvedie počas nedeľňajšieho 6. Leteckého dňa na letisku v Ražňanoch pri Sabinove známa košická letecká akrobatická skupina Biele albatrosy. Aj keď nie je uvedená v programe podujatia na oficiálnom plagáte, jej účasť potvrdil 17. augusta riaditeľ leteckého dňa Jozef Berdis, člen predstavenstva občianskeho združenia Aeroklub Sabinov, letisko Ražňany. Dodal, že ich účasť 17. augusta schválil minister obrany Pavol Kanis. Biele albatrosy už na tomto dni vystupovali a to v roku 1994 počas jeho nultého ročníka. Ich ohlásené verejné vystúpenie v nedeľu bude na Slovensku prvé po havárii v máji t. r., keď zahynul jeden zo zakladateľov skupiny Ľuboš Novák.
 • Pravdepodobne nedostatočné vetranie miestnosti a nahromadenie výparov bolo príčinou výbuchu v priestoroch premiešavania drevených pást v súkromnej firme Kastex Plastix na Strojníckej ulici v Prešove. Pri explózii o 13. 30 h v utorok 15. augusta sa zranil zamestnanec firmy P. N. (nar. 1970) z Prešova, ktorý utrpel popáleniny 2. a 3. stupňa a doba liečenia potrvá 6 až 8 týždňov.
  18.8.2000
  0
 • Mesto Prešov, ako sme vás už informovali, podpísalo dve úverové zmluvy s Ľudovou bankou a Istrobankou. Podľa slov zástupcu primátora mesta Prešov Štefana Kužmu sa z týchto úverov budú financovať všetky rozvojové programy, naplánované v investičnom pláne, s výnimkou výstavby bytov v lokalite Stará Tehelňa.
  17.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Dôchodca M. Š. (nar. 1919) z Drienice ohlásil v stredu 16. augusta sabinovským policajtom, že ešte 10. augusta popoludní prišiel k nemu neznámy muž, ktorý sa predstavil ako pracovník sociálneho oddelenia na úseku dôchodkového a invalidného zabezpečenia a oznámil mu radostnú správu. Vraj vyhral 150 tisíc Sk. Peniaze mu prídu do siedmich dní poštou. Jeho oznámenie malo len jednu podmienku, musí hneď zaplatiť 36 tisíc Sk ako daň z výhry. Starký neváhal a na mieste neznámemu požadovanú sumu dal.
 • Piatok 9.30 hod. - stretnutie so zástupcami Investorského útvaru Slovenskej správy ciest Košice, Inžinierskych stavieb Košice a Dopravoprojektom, v záujme nájdenia spôsobu urýchlenia prác na Nábrežnej komunikácii. Piatok 16.00 hod. - účasť na otvorení maďarského konzulátu v Košiciach za účasti predsedov vlád Slovenska a Maďarska Mikuláša Dzurindu a Viktora Orbana.
 • "Momentálne som najšťastnejší človek na svete," povedal v príhovore na včerajšej vernisáži prác účastníkov plenéru Šarišská krajina výtvarník Eduard Capák. Medzinárodný maliarsky plenér, ktorý zorganizoval Mestský úrad vo Veľkom Šariši (okres Prešov) a novovznikajúca veľkošarišská galéria, sa uskutočnil už po štvrtýkrát. Plenéru sa zúčastnilo dvanásť maliarov zo Slovenska, Česka, Poľska a Ukrajiny a vernisáž výstavy, ktorá potrvá dva týždne, bola v priestoroch zasadačky veľkošarišského mestského úradu. Každý výtvarník venoval mestu dva svoje obrazy, ktoré budú tvoriť základ vznikajúcej galérie.
  16.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Už najbližší víkend čaká všetkých priaznivcov, ale predovšetkým hráčov malého futbalu nebývalo ostrý úvod. Svojim prvým a vzápätí druhým kolom odštartuje druhá liga, ktorá bude niesť počas tejto sezóny názov GRANITO liga.
  15.8.2000
  0
 • Dnes na pravé poludnie otvoria v Prešove II. ročník Prešovského šachového festivalu. Súboje na šachovniciach sa budú odohrávať v priestoroch prešovského Divadla Jonáša Záborského až do nedele 20. augusta. Dnes od 18. hodiny, zajtra od dvanástej a od pondelka do budúcej soboty vždy od 16. do 22. hodiny. Vyvrcholenie Prešovského šachového festivalu je naplánované na budúcu nedeľu o 15. hodine.
  11.8.2000
  0
 • Keď sme sa v strede tohto týždňa bavili s asistentom trénera marssuperligových futbalistov FC Tatran Prešov Mikuláša Komanického V. Gombárom na tému dnešného stretnutia tatrancov s majstrovským Interom Bratislava (18. h), prezradil nám, že hlavný kormidelník zeleno - bielych vyrukoval s interesantnou myšlienkou...
  11.8.2000
  0
 • V utorok mali zohrať marssuperligoví futbalisti FC Tatran Prešov prípravný zápas s druholigovým Bardejovom. Ten sa napokon na prešovskom štadióne nehral. Z akých príčin?, vyzvedali sme od Komanického asistenta Vladimíra Gombára.
  10.8.2000
  0
 • Na spišskonovoveskom ľade zohrali prešovskí prvoligoví hokejisti svoj druhý zápas v príprave na novú sezónu. V prvom podľahli extraligovému Martinu na jeho štadióne 1:6. Spišiaci, ktorí na zápas so Šarišanmi nastúpili po dvoch dňoch korčuľovania, ostali na ich štíte. Prešovčania vyhrali nad Spišskou Novou Vsou 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).
  9.8.2000
  0
 • Na sumu 40 miliónov Sk podpísal 8. augusta primátor Prešova Juraj Kopčák úverovú zmluvu s predstaviteľmi Istrobanky, a. s. Úver, ktorý pochádza z prostriedkov Európskej investičnej banky z Bruselu a Istrobanka je účastníkom tejto úverovej linky, je úročený 13,55 percenta a splatný do roku 2008. Podobné prostriedky na krytie svojich investičných potrieb získalo mesto Prešov od Istrobanky už aj vlani. Riaditeľ prešovskej pobočky Istrobanky Ľubomír Senderák zdôraznil, že výška úroku je pre mesto Prešov výhodná tým, že nepodlieha "turbulenciám na medzibankovom trhu" v SR. Základom úroku je diskontná sadzba Národnej banky Slovenska, ktorá od januára 1996 je stabilná 8,8 percenta, k tomu sa pripočítali marže NBS a Istrobanky.
 • Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák a riaditeľ Istrobanky, a.s., pobočka Prešov, Ing. Ľubomír Senderák podpísali dňa 8. 8. 2000 na prešovskej radnici úverovú zmluvu z prostriedkov Európskej investičnej banky v Bruseli.
 • Obsadenie funkcie generálneho dodávateľa stavby obchodného domu (OD) Kaufland v Prešove českou firmou IPS Třinec vyvolalo nespokojnosť primátora Prešova Juraja Kopčáka.
 • Vo vymenúvaní noviniek a zmien v prešovskom malom futbale nechceme ostať nič dlžní, preto sa v krátkosti pozastavíme pri nováčikoch Pohára primátora.
  8.8.2000
  0
 • Dňa 8. 8. 2000 o 10.30 hod. na prešovskej radnici zástupca primátora Ing. Štefan Kužma prijme trojčlenné vedenie druholigového futbalového klubu Lakatamia Nikózia z Cypru, ktorí sa na domácu súťaž pripravujú na Slovensku. Okrem hostí z Cypru sa prijatia zúčastní aj prezident FC Tatran Prešov Vladislav Sabol a Peter Majer, športovo - technický riaditeľ FC Tatran Prešov. Dňa 8. 8. 2000 o 11.30 sa primátor mesta Ing. Juraj Kopčák stretne s prezidentkou Asociácie ekonómov Slovenska Ing. Evou Balážovou.
 • Šarišské Michaľany - Chata v Mikulášovej pri Bardejove sa stáva dočasným prázdninovým príbytkom pre deti z Detského domova (DD) Slon v Šarišských Michaľanoch, okres Sabinov. Pred prvým augustovým víkendom nastúpila do neho ďalšia v poradí druhá 15-členná skupina na trojtýždňový pobyt.
 • Najbohatšia za celú históriu organizácie Prešovského kultúrneho leta (PKL) je ponuka kultúrnych podujatí počas tohoročného, ktorého tretia fáza sa začala 2. augusta akciou pre deti Prázdniny v knižnici v letnej čitárni Slniečko.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.