Streda, 30. september 2020
Meniny má Jarolím | zajtra Arnold

Blog

strana 3 / 5
 • Tento článok, podotýkam to vopred, si nerobí nárok na nejakú ucelenú analýzu momentálneho stavu, je len komparáciou niektorých skutočností, ktoré momentálne rezonujú v Prešove (myslí sa tu u tých, ktorých to aspoň minimálne zaujíma). Ide mi vlastne o akcentáciu niekoľkých jednotlivostí, ktoré sa v meste udiali v poslednom čase.
  28.1.2008
  0
 • Centrum na Sídlisku III sa v poslednom čase zmenilo. Svojho času sa tu nachádzalo takmer všetko, čo občan na bežné účely potrebuje (nákup bežných potrieb a základné služby). Momentálne akosi ponuka nekopíruje záujem. Myslí sa tu hlavne zjavné „premnoženie“ pohostinských zariadení a tipovacích kancelárií, nevynímajúc čínske obchody s lacnými odevmi. Je to výsledok dopytu alebo len náhodná konfigurácia služieb?
  24.1.2008
  0
 • Pred nie dlhým časom bol postavený a uvedený do činnosti kostol Gréckokatolíckej cirkvi na Sídlisku III v Prešove. Je situovaný pri tržnici, ktorá je súčasťou nákupného komplexu Centrum. Jeho stavba a využívanie naozaj nie je novinkou, keďže na nás pôsobí dlhšie, je asi čas na zhodnotenie jeho prínosu či prípadných komplikácií, ktoré nám priniesol.
  14.1.2008
  0
 • Prešov je v mnohých ohľadoch výnimočným mestom, jeho neobyčajnosť je ale popretkávaná klasickými syndrómami charakteristickými pre iné metropoly (myslelné v slovenských pomeroch). Netradičnosť je v ľuďoch a len v ľuďoch, tradičnosť tiež.
  24.12.2007
  0
 • alebo vždy, keď idú maturantky mestom. Dnes to platí obzvlášť. Vôbec netúžim po označení "pedofil", ale slovenské stredoškoláčky, ktoré si dnes vyzdvihnú ocenenie za svoje študijné výsledky majú reálny základ na kandidatúru na medzinárodnú MISS v ktorejkoľvek kategórii a to hlavne v zahraničí.
  29.6.2007
  0
 • Ahojte. Zas sa mi podarilo vyvolať polemiku, aj keď pre mňa nedopadla dobre. Ale nevadí, rozdýcham to. Chcela som sa staviť, že napíšem blog, ktorý bude mať top čítanosť. Ale nechám to tak, najčítanejší blog nebude, radšej sa pokúsim napísať niečo zmysluplné.
  27.6.2007
  0
 • Ahojte. Fóristi na tejto stránke ma niekedy udivujú. Aj teraz, keď som si prečítala diskusiu k poslednému blogu. Mám pocit, že niektorí asi nemajú čo robiť...
  19.6.2007
  0
 • Ahojte! Tak toto sa mestu ozaj podarilo. Oslavy Dní mesta podľa mňa stáli za to. Aspoň ja osobne som si ich vychutnala.
  12.6.2007
  0
 • V posledných rokoch sa podstatne zmenil systém financovania časti štátnych rezortov, samospráv. Príčinou je prispôsobovanie sa smerniciam EU, vzniku samosprávy a jej postupnému osamostatňovaniu sa od štátnych rezortov. No ako to už na našom Slovensku chodí, jeden krok vpred, dva vzad.
  8.6.2007
  0
 • Yehuda Lahav
  Čakal som skoro týždeň a keďže som sa nedočkal správy tlačového tajomníka MsÚ, ani nikoho iného od fachu informácií skúsim to na vlastnú päsť. Uvidíme či niekoho napadne aspoň povedať prepáčte prešovčania, ušlo nám to v zápale príprav MDD, alebo Dní mesta, alebo nejakú inú dosť dobrú výhovorku.
  5.6.2007
  0
 • Ahojte. V Prešove je to čím ďalej – tým pestrejšie. V poslednom čase na zaujalo ďalšie vyvádzanie (ex)KDHckej mlade z Realu pod dozorom Mestského úradu pri prideľovaní nebytových priestorov. Myslím tým hračkárstvo, ktoré vraj nikto v centre mesta nepotrebuje. Čo je za tým?
  5.6.2007
  0
 • Ahojte. Aj na tomto fóre sa veľa píše o deťoch nášho pána primátora. Je to zaujímavá téma, najmä preto, že sa okolo nej vynára množstvo špekulácií. Ja však chcem písať o jeho iných deťoch. O tých politických.
  29.5.2007
  0
 • O tomto probléme sa už na PIS popísalo dosť, ja ho vnímam už tretí rok. Ide o ťažbu dreva v takzvanom prešovskom lesoparku, časti lesa od Vydumanca cez Kvašnú vodu až po Borkút.
  25.5.2007
  0
 • Mám rád pohyb v prírode. A na horskom bicykli zvlášť. V rámci určitej cyklokomunity si vymieňame aj poznatky o zaujímavých pripravovaných akciách. Tak som sa dozvedel o prejazde Šarišskou vrchovinou na horských bicykloch, ktorý organizoval cykloklub ZVL Prešov (presný názov neviem). O tom, čo som dostal na papieri ma presvedčil aj Miroslav Mormák z uvedeného klubu svojou zvukovou pozvánkou odvysielanou v sobotu ráno v relácii Rádiovíkend na okruhu SRo 1.
  23.5.2007
  0
 • Ahojte. Náš pán primátor je samé prekvapenie. Najnovšie som sa dočítala, že je ženatý a má dcérku. Gratulujem. A želám dobrého zdravia.
  22.5.2007
  0
 • Ku koloritu nášho Prešova už oddávna patria vtáčatá, ktoré sa podobajú lastovičkám, ale lastovičky to nie sú. O málinko väčšie vtáčiky majú krátky chvost, dlhé úzke krídla a veľkú hlavu v pomere k telu.
  20.5.2007
  0
 • Ahojte. Nedávno som tu napísala blog o monopole. Tento blog zapadol prachom, nebola k nemu ani žiadna diskusia na fóre. Písala som o situácii v školských jedálňach, kde získala monopol na dodávky potravín jedna firma. Primátor prisľúbil výberové konanie, ale blíži sa koniec roka a nič také som nezachytila.
  16.5.2007
  0
 • Ahojte! O odchodoch ľudí za prácou vonku sa síce veľa rozpráva, ale len povrchne a frázovito. Pritom je to fakt problém. Nedávno sme mali babskú jazdu a zistili sme, že nás tu v Prešove veľa neostalo.
  9.5.2007
  0
 • Ahojte. Nebola som minulý týždeň v Prešove (bola som v Tatrách), preto som nenapísala svoj pravidelný blog. Aj som si povedala, že načo, aj tak ho všetci kritizujú, nebude nikomu chýbať. Chcela som sa na to vykašľať, ale pár mailov ma povzbudilo, preto píšem ďalej.
  2.5.2007
  0
 • Človek ak chce niečím byť - v zmysle vykonávať určité povolanie a je potrebné mať k zvolenému povolaniu aj príslušné vzdelanie, tak jednoducho sa ide zapísať na školu a daný odbor študuje, a študuje rôzne publikácie, konfrontuje názory s jednotlivcami majúcimi podobné študijné chúťky za súbežnej kontroly vyučujúcim, ktorý už má predsa len hlbšie vedomosti v širšom základe konkrétneho odboru. Po ukončení, má teda legitímne právo očakávať, že to bude predovšetkým ON a jeho vzdelaniu podobní, ktorí budú v danom fachu hrať prím.
  22.4.2007
  0
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.