Utorok, 09. august 2022
Meniny má Ľubomíra | zajtra Vavrinec

Frenkyho hudobná encyklopédia

 • Dnešná skupina Mloci mala svoj základ v kapele Kumatox. Ešte predtým však sa jej členovia stretli v inom zoskupení, nazvanom Údolie.
  20.2.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Speváčka Natália sa na hudobnej scéne objavila v roku 1999, kedy vydala svoje debutové CD. Na doskách PKO - Čierny orol ho pokrstil herec Vladimír Durdík a vtedajší prešovský primátor Juraj Kopčák. Natália sa však hudbe venovala už predtým.
  13.2.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Nju skuul hc, metal & rock n' roll. Takéto žánrové označenia sa hodia na prešovskú skupinu The Dirty Wapers pôsobiacu na scéne v rokoch 2003 až 2005.
  6.2.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Damiána Jurašková
  O speváckych talentoch zo Súkromného centra voľného času Yamaha v Prešove, ktoré vedie Júlia Škopová (za slobodna Smolková), sme už písali. Tu sú ďalšie tri speváčky, ktoré úspešne účinkovali na posledných ročníkoch. Prešovského študentského Liverpoolu, ako aj na ďalších podujatiach.
  30.1.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Jedna zo zábavových kapiel. Vzikla ešte v roku 1983 a hrli v nej Pavol Šimko (basgitara, spev), Igor Tomáš (spev), Vlado Kacár (gitara, spev), Miro Bandura bicie), od roku 1990 Marián „Esi“ Eštočko.
  23.1.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Saprophyte
  Keď začínali, hovorilo sa o nich, že hrajú progresívny hardcore. Dnes sú považovaní za "starú školu", za old-school hardcore. Reč je o prešovskej kapele Saprophyte, ktorá je už pojmom v slovenskom hudobnom podzemí.
  16.1.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Marek Kaščák
  Prvého januára 2010 zomrel v Prahe vo veku 33 rokov Marek Kaščák. Marek bol pozoruhodnou postavou prešovskej hudobnej scény deväťdesiatych rokov. Viaceré z kapiel, v ktorých pôsobil, sa už objavili aj v tejto encyklopédii.
  9.1.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Projekty Chiki liki tu-a a ich priateľov sú dostatočne známe. Málokto však vie, že okrem „prefláknutých“ mien ako Antracit, Hudci prérie, Dzigi Džabur či Wajgles existovali projekty Chiki liki tu-a už predtým. V roku 1998 v prešovskom Netopieri uskutočnil koncert, kde sa tieto raritné rané projekty predstavili.
  2.1.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Tomáš „Maco“ Paľo alias Jirka
  Tradične na Štefana organizuje kapela Chiki liki tu-a Festival zlej hudby. Je to domovský stánok pre jej „projekty“, ktoré však s úspechom predstavila aj na iných miestach (spomeňme festivaly Pohoda či Vrbovské vetry). Najznámejším projektom skupiny Chiki liki tu-a a jej priateľov patrí miesto aj v tejto encyklopédii.
  26.12.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Deformácia
  Deformácia (predtýmtiež D-formácia) je punková kapela z prešovského Sídliska Šváby. Pôsobí od rok roku 2002. Na svojom konte má tri demoalbumy Zánik spoločnosti (2003), Ešte raz... (2004) a Čo je to tu za život (2007). Absolvovala desiatky koncertov na celom Slovensku.
  19.12.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Lečo Party
  Dixieland Lečo Party pri prešovskej Mládežníckej dychovke z Domu pionierov a mládeže pôsobil v sedemdesiatych rokov. Jeho personálne zloženie bolo čiastočne totožné s vtedajšou prešovskou hviezdou - kapelou Eufónia.
  12.12.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Padequa
  Skupina Padequa vznikla v Prešove, ale jej členovia pochádzajú i z Cerniny (okres Svidník) a Sabinova. Kapela sa pohybuje v alternatívnych vodách. Zaujímavosťou je, že okrem slovenčiny má texty vo viacerých jazykoch, vrátane rusínčiny.
  5.12.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Uspávanky. Taký je názov ojedinelého projektu, za ktorým stojí „rodinný klan“ Koščovcov a Husovských. Autorský album uspávaniek pripravili Katka Koščová, Veronika Husovská a Martin Husovský.
  28.11.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Michaella
  Prešovská speváčka Michaella (r. n. 1983) pôsobí na hudobnej scéne niekoľko rokov, debutový album Celý svet jej vyšiel 10. októbra 2009. Predtým bola známa (pod dievčenským menom Michalea Mruzová) z viacerých televíznych speváckych súťaží.
  21.11.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Pod pojmom „dvojvetové kapely“ sa v tejto encyklopédii objavia interpreti, o ktorých napísať jednu vetu je málo, ale inak o nich veľa informácií niet. Predstavujeme vám tri takéto skupiny, na čele s formáciou Noro Miga.
  14.11.2009
  Autor: Michal Frank
  2
 • Meno skupiny Groovin´ Heads je späté s viacerými osobnosťami slovenskej hudobnej scény, ale jej spojovací článok má meno prešovského saxofonistu. Je ním Mário „Gapa“ Garbera.
  7.11.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prešovsko-košická formácia Beg Bajazid pôsobila na scéne krátko, ale o to intenzívnejšie. Po zániku skupiny In medias jazz ju založil prešovský saxofonista Mário „Gapa“ Garbera so svojou „hudobnou dvojičkou“, košickým trubkárom Paľom Jeňom.
  31.10.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Float je projekt Tomáša Mutinu alias C. H z prešovskej formácie Terminal State, ktorá bola priekopníkom štýlu EBM v Prešove. Float s avšak odklonil do totálne industriálnych vôd.
  24.10.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Terminal State
  Formácia Terminal State, ktorej lídrom bol a je Prešovčan Tomáša Mutina, skĺbila electronic body music s prvkami industrialu a elektronického HC. Bola tunajším priekopníkom tohto štýlu. Po niekoľkých demosnímkach sa dvojčlennej formácii Terminal State ako prvej v Prešove (neskôr nasledoval Frown) podarilo podpísať zmluvu s nemeckým vydavateľstvom.
  17.10.2009
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prešovskú legendu Mloci v súčasnosti tvoria Žojco Havadej (basa, spev), Fando Cmar (gitara, spev), Vlado Kavulič (bubny, spev), Bohuš Konečný (bendžo, spev) a Mišo Gima (gitara, spev). Posledne menovaný nastúpil do Mlokov pôvodne ako záskok po autonehode V. Kavuliča (neskôr zaskakoval B. Konečného, ktorý z kapely na rok odišiel a znova sa vrátil), a v skupine napokon ostal natrvalo. Do začiatku 90.rokov s Mlokmi účinkovali aj Pavol „Janik“ Kvašňák a konferenciér Ivan Benko.
  10.10.2009
  Autor: Michal Frank
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK