Štvrtok, 03. december 2020
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Frenkyho hudobná encyklopédia

 • Kapela Kraken sa rozpadla v 1994 a na jej troskách vznikla skupina Eminent. Do tejto rockovej kapely založenej Petrom Adamom, prišiel hrať Gitaru prišiel hrať Peter Stahovec (Hrabkov), objavili sa v nej aj bratia Ondriovci z Víťaza.
  13.11.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Kraken
  Nielen v Prešove, ale aj v jeho okolí vznikali a stále hrajú rôzne kapely. Aj tie boli a sú pevnou súčasťou prešovskej hudobnej scény, hoci epicentrum ich pôsobenia bolo v okolí Prešova. Silná bola najmä scéna v trojuholníku Široké - Víťaz - Fričovce. Jednou z najznámejších kapiel z tejto oblasti je Kraken.
  6.11.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Raindown
  Pop-rockocá kapela Raindown vznikla v roku 2004 a už na ďalší rok vydala svoje prvé CD Lonely. V tom čase pôsobila v zložení Peter Debnár (spev), Martin Husovský (klávesy), Miloš Humenik (gitara), Jany Majerčin (gitara), Lukáš Kolivoška (basová gitara) a Marián Uhriňák (bicie).
  30.10.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Mládežnícky dychový orchester funguje v Prešove 50 rokov. Za ten čas „vychoval“ stovky kvalitných hudobníkov a stal sa pojmom. Viedli ho významné osobnosti mesta na čele s Viliamom Tarjányim.
  23.10.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Zašo Hubáček
  Spevák Zachariáš Hubáček má toho napriek svojmu veku (25) dosť za sebou. V Prešove hrával s rockovou kapelou, bol tanečníkom, zažiaril a vyhasol na SuperStar, prešiel na gospel, vydal album, začal sa venovať tanečnej muzike, v ktorej sa našiel.
  16.10.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • V Prešove pomerne známa skupina Sympathy pôsobila na scéne v rokoch 1993-94. Jej lídrom bol Ivo Chladný.
  9.10.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • V roku 1999 fungoval zaujímavý projekt Constipation („Zápcha“), pričom išlo vlastne o bokovku death-metalových Perversity so zaujímavým obsadením.
  2.10.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Portál www.frenky.sk je na internete už desať rokov nepretržite. Stal sa tak jednou z najstarších funkčných osobných stránok vôbec. Ide o homepage novinára z Prešovského Korzára Michala Franka.
  29.9.2010
  0
 • Perversity
  Jedna z najúspešnejších prešovských metalových skupín je Perversity. Za 15 rokov sa v nej premlelo rovných 20 hudobníkov, jediným členom, ktorý vydržal od začiatku do konca je Jozef Košč.
  25.9.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Podarilo sa. Frenkyho hudobná encyklopédia sa dostane aj na rozhlasové vlny. Pesničky prešovských interpretov, vrátane tých neznámych, budú znieť v éteri - konkrétne v Rádiu Prešov na frekvencii 91,4 MHz. Naladiť si ich môžete už túto stredu.
  18.9.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Dvojčlenný popovo-elektronický projekt Euphoris tvoril Gabriel Kessler (klávesy, samplery, programovanie) a speváčka Dáša Klobušická.
  11.9.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Vanda Konečná
  Prešovčanka Vanda Konečná sa usídlila v Prahe, kde sa stala muzikálovou hviezdou. Účinkovala vo viacerých tituloch v Čechcách i na Slovensku. Medzi nimi boli napr. Sweet Charity, Oliver Twist, Mníšky, Pomáda, Monte Cristo, Dracula, Cigáni idú do neba, Malý obchod s hrôzami či Žobrácka opera.
  4.9.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Hudci prérie
  Prešovská kapela Chiki liki tu-a je známa množstvom svojich uletených projektov. Ako už bolo na tomto mieste uvedené, jeden z nich si zasluhuje osobitné heslo. Keď už pre nič iné, tak preto, že preslávil aj svoju materskú skupinu. Hudci prérie.
  28.8.2010
  Autor: Michal Frank
  1
 • Skupina Tri prasiatka sa na prešovskej hudobnej scéne pohybovala v polovici 90. rokov. Hrávala fúziu punkrocku a independent music, čomu prispôsobovala aj texty (Chodníky sú špinavá/a cesty tiež/chodníky sú špinavé/a ty to vieš...”).
  21.8.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Záhoráck Band
  Záhoráck Band bola ďalšou z novovlnných prešovských kapiel 80. rokov. Jej lídrom bol známy muzikant Rony Šmeral. Celým názvom sa kapela volala Záhorack New Vawe Sweet Lover Idiot Hozzám Band.
  17.8.2010
  Autor: Michal Frank
  3
 • Tic - Tac je ďalšou zo známych prešovských kapiel osemdesiatych rokov. Skupina sa viezla na vtedy obľúbenej „novej vlne“, v jej hudbe nechýbali ani prvky punku. Absolvovala viacero úspešných vystúpení v bývalom pionierskom dome.
  7.8.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • V osemdesiatych rokoch kraľovala v Prešove nová vlna a vznikla silná generácia hudobných skupín. Tempo udávali najmä Domino, Tic-Tac a Záhoráck Band. Postupne sa ich budeme snažiť predstaviť aj na tomto mieste.
  31.7.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Narator bol jedným z odnoží legendárnej prešovskej metalovej kapely Striga. Vznikol jako projekt na prelome 80. a 90. rokov.
  24.7.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Leicheband založil bývalý spevák Strigy Milan „Leiche“ Vašut. Jeho sprievodnú skupinu tvorili rôzni muzikanti z viacerých prešovských kapiel.
  17.7.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Frown
  Skupina Frown, ktorá je fakticky nástupcom kultovej Strigy, patrí medzi najvýznamnejšie a zásadné prešovské skupiny. Metalové zoskupenie získalo uznanie doma i v zahraničí. Po kratšej odmlke sa znovu vrátila na konertné pódiá.
  10.7.2010
  Autor: Michal Frank
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.