Utorok, 01. december 2020
Meniny má Edmund | zajtra Bibiána

Frenkyho hudobná encyklopédia

 • Po rozpade skupiny EMS-3, ešte v prvej polovici 90. rokov, sa jej líder Rado Slaďo Slatkovský z prešovskej hudobnej scény na dlhší čas vytratil. Po odmlke sa znovu vrátil už len ako Slaďo, resp. Slaďo a hostia.
  3.7.2010
  0
 • Kapela s provokujúcim názvom Kill John Paul II. otvárala 14. ročník Rockovej ligy 1999. Išlo o jediný koncert pod týmto názvom. Neskôr z nej vzišla skupina Eraserhead.
  27.6.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Sunlips
  Mladá, svieža, dynamická... Takéto prívlastky sa dávajú prešovskej kapele Sunlips, ktorá sa dala dokopy v roku 2008.
  19.6.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Viktória Olejárová
  Folková speváčka a gitaristka Viktória Olejárová z Prešova patrí medzi výrazné postavy mladej, (prevažne) folkovej vlny.
  12.6.2010
  2
 • Klasická hudba s mestom Prešov vždy spájala v súvislosti s vysokoškolskou pôdou. Okrem manželov Medňanských a súboru Musica historica je tu aj súbor Iuventus Paedagogica a viacero ďalších mien spätých s univerzitou a hudbou.
  5.6.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Musica historica
  V metropole Šariša má svoje pevné miesto aj klasická hudba. Jej tradícia siaha hlboko do minulosti, až do 18. storočia, kedy do Prešova chodili kantori zo západných krajín.
  29.5.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • One Voice
  Začiatky kapely One Voice siahajú do roku 2002. Ústrednou postavou tejto formácie je spevák Tasho - Peter Maťašovský. One Voice patria medzi popredné kapely hardcore scény.
  22.5.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Históriu prešovského folku písali viacerí interpreti. Časom sa však na nich zabudlo. Medzi zabudnutých patrí aj formácia s názvom PUKA.
  16.5.2010
  Autor: FRENKY
  0
 • Punkrocková skupina, ktorú založil spevák Slavomír Pivo Pivovarský.
  8.5.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Divadielko Corso
  Významným hýbateľom hudobného, ale aj celkovo kultúrneho života v Prešove bolo v 70. rokoch Divadielko Corso. Pôsobilo pri Dome kultúry ROH.
  1.5.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prešov je umelecké mesto a okrem hudby tu má silné zázemie aj výtvarné umenie. Tieto dve sféry sa často prekrývajú. Nezastupiteľné miesto v hudobnej encyklopédii má aj výtvarník (a tiež hudobník) Martin Horečný.
  24.4.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Chiki liki tu-a
  Označiť najlepšiu skupinu 90. rokov 20. storočia by mohlo byť jednoduché. Berúc do úvahy komerčný úspech ako základnú merateľnú hodnotu, boli by touto kapelou I. M. T. Smile. Z hľadiska komerčného úspechu by ju mali nasledovať Peha a tak Nuda. Ono je to však zložitejšie, pretože estetických kritérií na určenie tej najlepšej kapely je veľa...
  17.4.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • In medias jazz
  In medias jazz. Táto prešovská džezová kapela pôsobila začiatkom „nultých“ rokov a zaznamenala viacero úspechov. Riadila sa heslom RVHP - rýchlo, veľa, hlučne a poriadne. V kapele sa vystriedalo niekoľko hudobníkov, ústrednými postavami boli saxofonista Mário „Gapa“ Garbera a klaviristka, autorka vlastného repertoáru i názvu kapely Jana Bezeková.
  10.4.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prešovčan Jozef Harničár alias Hardy patrí medzi najvýraznejšie postavy gospel music na Slovensku. Zastúpenie so svojou piesňou Tulák (s textom Ľuba Štofka) má aj na kompilácii Bez teba niet neba – výber slovenskej gospelovej hudby, ktorú v roku 1999 vydal Universal Music.
  3.4.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Mišo Smolej a Vladik Kovalčík, dvaja skúsení prešovskí hudobníci, vytvorili gitarové duo, s ktorým žalo úspechy v druhej polovici a koncom 90. rokov.
  27.3.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Miriama Vargová
  Kategóriu sólistov 7. Prešovského študentského Liverpoolu (2009) vyhrala 16-ročná Miriama Vargová. Nádejná speváčka je študentkou Pedagogickej a sociálnej akadémiw v Prešove, chcela by ybť herečkou, resp. speváčkou
  20.3.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Time To Rest
  Prešovská kapela Time To Rest hrá v zložení Milan Platko – gitara, Jakub Hanudeľ – bicie, Slavomír Jančuš – gitara, Pavol Maťašovský – spev a Dominik Šimon – basgitara. Jej štýl vychádza z punkrocku.
  13.3.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • V roku 1990 vznikol Hernest, ktorý založili Róbert Kernaševič (gitara, spev) a Jozef Zeleňák (basa). Bubeníkov sa v Herneste vystriedalo niekoľko, najdlhšie pôsobil Andy Belej, ktorého potom vystriedal brat Róberta Kernaševiča Pavel.
  6.3.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Peter Nagy na koncerte v Prešove
  Petra Nagya možno považovať za prešovského speváka až do vydania prvého, mimoriadne úspešného, singla Profesor Indigo, ktorý nahral počas vojenčiny a katapultoval ho medzi (česko)slovenskú špičku. Dovtedy sa prezentoval skôr ako folkový pesničkár.
  27.2.2010
  Autor: Michal Frank
  0
 • Je to tak. Frenkyho hudobná encyklopédia zavŕšila tretí rok. Každý týždeň sa na tomto mieste zobrazuje heslo s menom niektorého interpreta prešovskej scény. Či už ide o „historické“ mená, alebo stále aktívnych. A pokračovať sa bude aj ďalej, stále je o čom a o kom.
  23.2.2010
  Autor: Michal Frank
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.