Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Mesto Prešov

 • Ježiš Kristus prešovský
  Pred severným parkom Imaculaty v centre Prešova v piatok podvečer slávnostne odhalili bronzovú sochu Ježiša Krista. Ide o desatinovú kópiu monumentálnej sochy, ktorú plánujú v priebehu nasledujúcich rokov postaviť na jednom zo svahov v západnej časti metropole Šariša, aby vítala návštevníkov prichádzajúcich od Popradu.
  6.6.2009
  Autor: TASR
  0
 • Dni mesta Prešov (ilustračné foto)
  Dnes, piatok 5.6.2009 prešovčanov čaká opäť zaujímavý program. A opäť jedna zmena. Dnešný koncert kapely BUTY sa z dôvodu náhlej hospitalizácie jedného z členov ruší. Nahradia ju kapely Hrdza a Komajota.
  5.6.2009
  0
 • Včera sa uskutočnilo slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom primátor Pavel Hagyari odovzdal ceny mesta Prešov.
  5.6.2009
  0
 • Analýzou stavu dopravnej infraštruktúry mesta Prešov a plánovanými zámermi, ktoré majú v najbližších rokoch pomôcť riešiť súčasnú nepriaznivú situáciu v tejto oblasti, sa dnes zaoberali účastníci podujatia Fórum o doprave. Stretnutie pripravila prešovská radnica v spolupráci s viacerými organizáciami a zišlo sa na ňom približne 200 ľudí.
  2.6.2009
  Autor: TASR
  0
 • Dnes si nenechajte ujsť jedinečný koncert kapely „Pražský Výběr II“. Organizátori sľubujú kvalitný zážitok, nepremeškajte preto tento koncert, ktorý dostane do varu prešovské námestie počas dnešného večera. Začiatok koncertu je o 20.00.
  2.6.2009
  0
 • Dnes v ranných hodinách bola pre nehodu uzavretá Sabinovská ulica. Po presmerovaní dopravy cez sídlisko III. vznikli v smere do centra kolóny v ktorých sa čakalo aj 1 hodinu.
  1.6.2009
  0
 • Dni mesta Prešov (ilustračný obrázok)
  Centrum mesta už v najbližší pondelok 1. júna 2009 na plných sedem dní ožije mimoriadne bohatým kultúrnym programom, ktorý sľubuje dostať do varu ľudí všetkých vekových kategórií. Dni mesta sa tentokrát ponesú v znamení osláv 710. výročia udelenia mestských výsad Prešovu.
  29.5.2009
  0
 • Poslanci Mestského zastupiteľstva v Prešove dnes rozhodli o udelení Ceny mesta Prešov za rok 2008 trom osobnostiam, ktoré sa svojou činnosťou významne podieľali na zviditeľnení mesta v oblasti kultúry. Ocenenými budú Viliam Tarjányi, Dušan Srvátka a Fero Fenič.
  27.5.2009
  Autor: TASR
  0
 • Pri výstavbe Okružnej ulice sa našiel zaujímavý nález. Tzv. Francisciho turbínu z roku 1930 objavili pred niekoľkými dňami zamestnanci stavebnej spoločnosti, ktorá výstavbu cesty realizuje, pri Základnej škole na ulici Kúpeľnej.
  27.5.2009
  0
 • Po rozšírení možnosti platenia parkovného prostredníctvom mobilu na celú centrálnu mestskú zónu, ktoré platí od 1. mája tohto roku, pribudnú v parkovacom systéme od 1.6.2009 ďalšie úpravy. V červenom pásme sa zníži minimálna sadzba z hodiny na polhodinový poplatok, v zelenom pásme zas bude možné vybaviť si parkovanie na celý deň za 1 euro.
  26.5.2009
  0
 • V utorok 19.5.2009 sa na prešovskej radnici uskutočnilo stretnutie predstaviteľov miest Prešova, Bardejova a Humenného so zástupcami železníc. Rokovanie sa týkalo zavedenia priameho denného vlakového spoja medzi Bratislavou a Prešovom, ktorý by cestujúcich z Prešova i okolitých miest odbremenil od viacnásobného prestupovania.
  21.5.2009
  0
 • Bežnou súčasťou prešovskej radnice sa postupne stala bezplatná energetická poradňa. Jej návštevníkom sú k dispozícii nové, aktuálne a veľmi zaujímavé informácie. Tie najnovšie súvisia s uvoľnením 8 mil. EUR na využitie biomasy a slnečnej energie.
  19.5.2009
  0
 • Solivary, a.s. , Prešov nie sú schopné splácať svoje záväzky. Vedenie spoločnosti preto podalo návrh na konkurz.
  17.5.2009
  Autor: TASR
  0
 • Májové trhy a výstava Svet na kolesách
  Tento víkend máte možnosť navštíviť 15. ročník autosalónu Svet na kolesách a zabaviť sa na programe prešovských Májových trhov. Vystavovatelia a predajcovia zo štyroch krajín ponúknu novinky z oblasti automobilového priemyslu, predvedú veteránov a ponúknu zájazdy cestovných kancelárií. V exteriéri nebude chýbať predaj textilu, športových potrieb, nábytku a neodmysliteľné kolotoče.
  13.5.2009
  0
 • S osemmesačným oneskorením sa dnes v Prešove začali realizovať stavebné úpravy a výstavba svetelnej signalizácie na križovatke Bajkalská – Sabinovská - Jánošíkova. Neprehľadná dopravná situácia a kolóny vozidiel na tomto úseku medzi Prešovom a Sabinovom spôsobujú v čase rannej a popoludňajšej špičky komplikácie pri výjazde vozidiel zo Sídliska III. a mestskej časti Šidlovec.
  11.5.2009
  Autor: TASR
  0
 • Problémy súvisiace s katastrofálnym stavom schátralého areálu niekdajšej materskej školy a detských jaslí na Kúpeľnej ulici v Prešove, ktorý v súčasnosti vlastní súkromná firma, chce vedenie radnice vyriešiť rýchlo a radikálne. Uviedol to dnes primátor Prešova Pavel Hagyari, ktorý si prezrel okolie zdevastovaného objektu.
  8.5.2009
  Autor: TASR
  0
 • Už v tento víkend sa uskutoční ďalšia zo série potuliek historickým Prešovom. Tentokrát na tému „Príbehy prešovskej zelene“. Zaujímavý výklad na príjemných potulkách môžete absolvovať v sobotu 9. mája a v nedeľu 10. mája 2009.
  7.5.2009
  0
 • V utorok 5. mája 2009 o 9.00 sa v priestoroch Ekoparku v Prešove začne II. etapa projektu „Žime zdravo“, ktorý organizuje Odbor školstva kultúry a športu MsÚ v Prešove. Školáci spolu s primátorom mesta pokrstia nových obyvateľov Ekoparku – barančeka Valentína a kozliatko Huga.
  5.5.2009
  0
 • Prešov 3. mája (TASR) - Prešovská mestská samospráva sa bude uchádzať o získanie nenávratných finančných zdrojov z pripravovanej výzvy Regionálneho operačného programu "Infraštruktúra sociálnych služieb, sociálnoprávnej ochrany a sociálnej kurately", ktoré plánuje využiť na rozsiahlu rekonštrukciu a modernizáciu Domova dôchodcov (DD) na Veselej ulici v Prešove.
  4.5.2009
  0
 • Skúšobná prevádzka platobného systému cez mobil, ktorú spoločnosť VINCI Park spustila 9. februára 2009 v centrálnej zóne mesta, mala trvať do konca mája. Keďže systém funguje bez akýchkoľvek reklamácií a ľudia ho využívajú stále častejšie, spoločnosť sa ho rozhodla rozšíriť už skôr. Od 1. mája tak môžu vodiči parkovné vybaviť jednou esemeskou vo všetkých mestských zónach.
  30.4.2009
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.