Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Mesto Prešov

 • V súvislosti s čerstvou snehovou pokrývkou je prešovská radnica podľa svojho tlačového tajomníka Michala Kaliňáka pripravená na zimnú sezónu a starostlivosť o chodníky a cesty vo svojej správe.
  16.11.2007
  0
 • Noví vedúci odborov Mestského úradu (MsÚ) budú známi do 10. decembra. Informoval o tom prednosta MsÚ Jozef Višňovský v súvislosti s minulotýždňovým odvolaním všetkých vedúcich odborov úradu.
  14.11.2007
  0
 • Dôchodcom už opäť hrozí, že budú za pobyt v domove dôchodcov (DD) musieť platiť viac. Mestská rada sa totiž na svojom ostatnom zasadnutí opäť zaoberala návrhom na zvýšenie poplatku za sociálne služby poskytované v DD v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.
  13.11.2007
  0
 • Výdavky mestského rozpočtu za tri štvrtiny tohto roka sú na úrovni takmer 1,053 mld. korún, čo predstavuje 71,7 % stanoveného rozpočtu. Konštatovala to vo svojej správe, ktorú predložila Mestskej rade, vedúca odboru finančného a plánovacieho MsÚ Mária Nováková.
  9.11.2007
  0
 • Daň z nehnuteľnosti a stavieb, ktorá má do mestského rozpočtu priniesť 23 miliónov korún, nie je jedinou, ktorú chce mesto zvýšiť. Jedným z návrhov, ktorým sa Mestská rada zaoberala na svojom ostatnom zasadnutí, bol aj návrh na zvýšenie poplatku za komunálny odpad a drobné stavebné odpady.
  9.11.2007
  0
 • Mestský úrad chce od budúceho roka zvýšiť daň z nehnuteľnosti a daň zo stavieb. Predpokladá to návrh všeobecnozáväzného nariadenia (VZN), ktorým sa na svojom utorkovom rokovaní zaoberala Mestská rada. Nezmenená by mala ostať sadzba dane z pozemkov.
  8.11.2007
  0
 • Burzy starožitností a kuriozít si našli medzi Prešovčanmi mnohých priaznivcov. V piatok od 10:00 hod. bude na pešej zóne v centre Prešova medzi kostolom sv. Mikuláša a Knižnicou P. O. Hviezdoslava v poradí už štvrtá tohtoročná burza.
  8.11.2007
  0
 • Matúš Murajda (vľavo), Pavel Hagyari (vpravo)
  Primátor Pavel Hagyari dnes v šachovej partii získal oblečenie pre mestskú políciu a reflexné vesty pre asistentov pomáhajúcich ľuďom na priechodoch pre chodcov. Keďže však šachovú partiu nevyhral, stáť ho to bude parkovacie miesto a pozvanie na večeru.
  7.11.2007
  0
 • Obyvatelia prešovských sídlisk budú môcť minimálne tri roky využívať internetové pripojenie zadarmo. Bezplatne sa od začiatku decembra bude dať na internet pripojiť aj v centre mesta.
  6.11.2007
  0
 • Primátor P. Hagyari a predseda PSK P. Chudík na vizite v Župnom dome
  Stretnutie v priestoroch Župného domu na Slovenskej ulici absolvovali v stredu primátor Pavel Hagyari a predseda PSK Peter Chudík. Priamo v teréne sa zaoberali možnosťou umiestnenia Knižnice Pavla Országha Hviezdoslava do tejto budovy, o ktorej už obaja hovorili na minulotýždňovom stretnutí.
  2.11.2007
  0
 • Výstavba problematickej Nábrežnej komunikácie dostala nový impulz. V utorok večer totiž došlo k podpisu dohody medzi mestom Prešov a rodinou Drutarovských.
  1.11.2007
  0
 • Dopravný podnik mesta Prešov počas týchto dní posilňuje dopravu v oblasti mestského cintorína.
  31.10.2007
  0
 • Slávnostným prestrihnutím pásky dnes na prešovskej železničnej stanici odovzdali do užívania zrekonštruované železničné nástupištia a definitívne tak ukončili realizáciu projektu Železničná stanica Prešov – peronizácia.
  26.10.2007
  0
 • Polícia chce zabrániť vyčíňaniu vandalov a postará sa o bezpečnosť návštevníkov cintorína.
  Hlavný cintorín v Prešove bude počas najbližších dní, kedy občania prichádzajú na hroby svojich blízkych, otvorený dlhšie od 8:00 do 21:00. Tento predĺžený režim začne platiť už od soboty 27. októbra. Bežne sa brány cintorína otvárajú o 9:00 a zatvárajú o 17:00. Na všetkých troch prešovských cintorínoch bude k dispozícii informačná služba.
  25.10.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Bude symbol oslobodenia minulosťou?
  S iniciatívou premiestniť Pamätník osloboditeľov z centra Prešova a nahradiť ho iným symbolom - sochou koňa, prichádzajú členovia Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska (KDMS) v Prešove. Ich ďalším návrhom je postaviť nad najväčším prešovským sídliskom Sekčov, na kopci vedľa zvonice, Park Angelinum s fontánou a sochou anjela s ochrannými krídlami.
  19.10.2007
  0
 • Ilustračné foto
  Od dnešného dňa do konca novembra osloví tridsať anketárov z radov vysokoškolákov občanov Prešova a formou dotazníka s vyše 40 otázkami budú zisťovať ich názory na rôzne oblasti týkajúce sa mesta
  18.10.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Centrum Prešova včera ovládla jarmočná nálada. Asi 60 stánkov so širokou ponukou výrobkov z dielne zručných remeselníkov prilákalo do mesta množstvo ľudí. Jesenný jarmok nemá v Prešove dlhú tradíciu, ide o jeho tretí ročník.
  12.10.2007
  0
 • V krátkej dobe by mali byť verejnosti prezentované nové webstránky prešovských mestských firiem. Tie by mali mať jednotnú vizualizáciu, novinkou by mali byť aj prvky interakcie s obyvateľmi.
  11.10.2007
  0
 • V centre Prešova sa vo štvrtok a piatok budú prezentovať keramikári, čipkári, tkáči, košikári, garbiari, kováči a drotári na III. Remeselných jarmočných dňoch.
  9.10.2007
  0
 • Od konca minulého týždňa prebieha v Prešove jesenné upratovanie. Až do 25. októbra budú postupne vo všetkých častiach mesta pristavené veľkoobjemové kontajnery (VOK), ktoré sú určené na uloženie odpadu.
  9.10.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.