Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

Mesto Prešov

 • Takmer rok po rozhodnutí Krajského súdu v Prešove, ktorý koncom októbra minulého roka zamietol žalobu Občianskeho združenia (OZ) Zdravá obec týkajúcu sa napadnutia stavebného povolenia vydaného Krajským stavebným úradom v Prešove na rozšírenie výroby v spoločnosti Kronospan SK, s.r.o. , zrušil Najvyšši súd v Bratislave stavebného povolenia pre túto firmu.
  24.9.2007
  0
 • Manažérka projektu Anna Mišinová.
  Mesto Prešov, ktoré sa chce uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2013, túto svoju iniciatívu začalo prezentovať aj prostredníctvom internetovej stránky www.presov2013.sk
  19.9.2007
  0
 • Členovia Mestskej rady: zľava A. Bidovský, zástupkyňa primátora K. Ďurčanská, J. Hurný a P. Hagyari
  Z ostatného zasadnutia Mestskej rady boli po pripomienkach jej členov stiahnuté dva materiály – Návrh rokovacieho poriadku Mestského zastupiteľstva (MsZ) a Návrh poriadku odmeňovania zamestnancov mesta Prešov.
  18.9.2007
  0
 • Členovia Mestskej rady: zľava A. Bidovský, zástupkyňa primátora K. Ďurčanská, J. Hurný a P. Hagyari
  Jedným z bodov ostatného rokovania Mestskej rady v Prešove bol aj návrh Štatútu mesta Prešov. Ten priniesol ďalšie názorové rozpory medzi primátorom a súčasnou opozíciou v Mestskom zastupiteľstve (MsZ).
  18.9.2007
  0
 • Hlavnou hviezdou večera boli IMT Smile
  Stará tehelňa spojila v piatok večer Rómov i Nerómov. Postaral sa o to prvý hudobný festival v tejto mestskej časti, ktorý roztancoval celú Starú tehelňu i jej návštevníkov. Podujatie sa konalo v rámci akcie Festival Stanica východ, ktorý počas týždňa v Prešove realizovalo OZ Euforion.
  17.9.2007
  0
 • Tretím a štvrtým dňom pokračujú počas víkendu Prešovské výstavné trhy, ktorých 31. ročník prebieha od štvrtka v Mestskej hale. Včerajšie pekné počasie pritiahlo na trhy množstvo záujemcov, bohatý program je pripravený aj pre tých, ktorí sa rozhodnú trhy navštíviť počas posledných dvoch dní.
  15.9.2007
  0
 • Jedným z bodov ostatného zasadnutia Mestskej rady v Prešove bolo aj schvaľovanie návrhu Štatútu udeľovania ocenení mesta Prešov. Po novom by ako ocenenia mesta mali byť definované Čestné občianstvo mesta Prešov, Cena mesta Prešov a Plaketa primátora mesta Prešov.
  14.9.2007
  0
 • Členovia Mestskej rady napokon o odsune neplatičov do obce Bartošovce nehlasovali
  Mesto Prešov nebude riešiť problém s neplatičmi v mestských bytoch ich vysťahovaním do obce Bartošovce v bardejovskom okrese. Návrh, ktorý s takýmto riešením počítal, bol predmetom včerajšieho rokovania Mestskej rady v Prešove.
  12.9.2007
  0
 • S dvojicou noviniek vstupuje do svojej štvrtej desaťročnice tradičné podujatie Prešovské výstavné trhy. Ich 31. ročník organizuje od stredy 12. až do nedele 16. septembra mestská obchodná spoločnosť MSS Prešov, s.r.o.
  10.9.2007
  0
 • Prešovská radnica vyhlásila boj cestnému pirátstvu. Pomôcť by k tomu malo 22 farebne upravených priechodov pre chodcov, asistencia mestských policajtov na priechodoch pri školách, ale aj ďalšie aktivity, ktoré mestská samospráva realizuje v rámci projektov Bezpečné mesto a Mestá priateľské deťom.
  4.9.2007
  0
 • Už v pondelok 3. septembra sa opäť otvoria školské brány a všetky školopovinné deti si chtiac-nechtiac budú musieť začať plniť svoje školské povinnosti. Pre spríjmenenie prvého školského dňa pre nich mesto Prešov pripravilo podujatie „Do školy s úsmevom“.
  31.8.2007
  0
 • Prešovská radnica začala spolupracovať s Okresným súdom v Prešove. Forma spolupráce sa týka vykonávania trestu povinnej práce.
  30.8.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Výstavba nákupného centra pod OD Tesco si vyžiadala odstránenie časti parkoviska pri obchodnom dome. Radnica hľadala alternatívy vytvorenia parkoviska, ktoré nahradí chýbajúce parkovacie miesta.
  30.8.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • V Prešove bude od septembra fungovať materská škola, v ktorej budú môcť deti aj nocovať. Túto službu začne poskytovať Materská škola na Jurkovičovej ulici, ktorá s počtom 250 detí je najväčším predškolským zariadením v správe mesta. Ako povedala jej riaditeľka Monika Imrichová, nočnú službu zriadili na základe záujmu rodičov.
  28.8.2007
  0
 • Možnosti úspory desiatok miliónov korún vidí primátor mesta Pavel Hagyari v súvislosti s fungovaním obchodných spoločností s majetkovou účasťou mesta. Tie podľa neho majú fungovať s novou filozofiou, ktorú označil ako „sociálny biznis“.
  23.8.2007
  0
 • Prešovskí mestskí policajti vykonali v priebehu prvých šiestich mesiacov tohto roka 4 216 zákrokov a zaevidovali spolu 6 571 priestupkov. Hovorí o tom Informatívna správa o činnosti Mestskej polície (MsP) v Prešove za prvý polrok.
  23.8.2007
  0
 • Nemecký koncern Richard Fritz je pripravený v októbri spustiť výrobu vo svojom novom závode v priemyselnom parku IPZ Prešov - Záborské. V mene investora to pre TASR vyhlásil jeho predstaviteľ Karl Soldner. Fabrika s vybavením si vyžiada celkové náklady v objeme 7 miliónov EUR, v prepočte 236 miliónov SKK.
  21.8.2007
  0
 • Petícia Prešovčanov za priame vlakové spojenie do Bratislavy začína nadobúdať reálnejšie kontúry. Ako informoval tlačový tajomník Mestského úradu v Prešove Michal Kaliňák, na prešovskej radnici sa opätovne rokovalo o možnostiach tejto trasy za účasti vedenia mesta, pracovníkov odboru strategického rozvoja Prešovského samosprávneho kraja a spoločnosti Reming Consult a.s. , ktorá sa zaoberá projektovaním dopravných stavieb, geodetickými a kartografickými prácami aj poradenstvom.
  11.8.2007
  0
 • Prešovský primátor Pavol Hagyari podporuje myšlienku vytvoriť v Prešove Centrum starostlivosti o matku a dieťa v priestoroch nedostavaného a roky chátrajúceho stomatologickochirurgického objektu na Sídlisku III.
  9.8.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Mesto Prešov sa pripravuje na novú aktivitu, v najbližších troch mesiacoch bude spoluorganizátorom burzy starožitností. Budú sa konať v termínoch 17. augusta, 21. septembra a 12. októbra, prešovská radnica ich organizuje v spolupráci s Mestskou správou služieb a košickou agentúrou LinART
  8.8.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.