Pondelok, 27. január 2020
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Mesto Prešov

 • Nové logo Technických služieb
  Technické služby mesta Prešov, a.s. (TSmP) majú od včera nové logo, ktoré bolo verejnosti oficiálne predstavené počas vianočných trhov v centre mesta.
  11.12.2007
  0
 • Poslanci budú na budúci týždeň rokovať aj o rozpočte
  Ťažiskovým materiálom budúcotýždňového zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Prešove bude predložený návrh rozpočtu hospodárstva mesta Prešov na rok 2008 s výhľadom na ďalšie dva roky. Či ho ale poslanci napokon príjmu bude závisieť od dohody poslaneckých klubov o zvyšovaní daní za nehnuteľností a poplatkov za odpad. Inak mestu hrozí rozpočtové provizórium, ktoré môže priniesť aj problémy s odpadom.
  6.12.2007
  0
 • Vyše 12 hodín trvalo včerajšie rokovanie Mestskej rady (MsR) , ktorá sa zišla na svojom poslednom tohtoročnom zasadnutí. Rada sa zišla v kompletnom desaťčlennom zložení.
  5.12.2007
  0
 • Riaditeľ DPMP Peter Janus
  Revízori v mestskej hromadnej doprave v Prešove sú vyzbrojení špeciálnymi fixkami. Ako informoval riaditeľ Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) Peter Janus, „v Prešove sa sporadicky objavujú falošné cestovné lístky. Revízori ich dokážu identifikovať práve spomínanými fixami. “
  4.12.2007
  0
 • Prestížnu Hlavnú cenu získalo mesto Prešov na 5. ročníku súťaže Samospráva a Slovensko bez bariér 2007 v kategórii obce a mestá. Metropola Šariša získala cenu za dlhodobo dosahované vynikajúce výsledky pri bezbariérových úpravách verejných priestranstiev v Prešove.
  3.12.2007
  0
 • Poslanci Juraj Hurný (vľavo) a Vasiľ Janko
  Petičnú akciu za výstavbu Centrálneho mestského parku Sekčov rozbehli poslanci šiesteho volebného obvodu za pravicový poslanecký klub KDH, SDKÚ-DS. Petícia by mala slúžiť ako argument zaradenia výstavby parku do rozpočtu mesta, ktorý budú poslanci schvaľovať na svojom najbližšom zasadnutí v stredu 10. decembra.
  27.11.2007
  0
 • Poslanci dohodu s Drutarovskými schválili takmer jednomyselne
  Poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom včerajšom zasadnutí schválili vykúpenie domu rodiny Drutarovských za cenu 3 milióny korún, rovnakú sumu pritom rodina dostane aj od Slovenskej správy ciest (SSC). Poslanci tým odsúhlasili dohodu, ktorú s Otom a Žofiou Drutarovskými podpísal koncom októbra primátor Pavel Hagyari. Jej súčasťou je aj zámena pozemkov a odpredaj časti mestského pozemku na účely výstavby nových domov rodiny Drutarovských.
  23.11.2007
  0
 • Napriek tomu, že primátor Pavel Hagyari počas včerajšieho zasadnutia Mestského zastupiteľstva stiahol zo 17-bodového programu až sedem, mimochodom najzávažnejších, bodov, trvalo 10. riadne zasadnutie poslaneckého zboru opäť pomerne dlho.
  22.11.2007
  0
 • Primátor Pavel Hagyari stiahol ďalšie dva body z rokovania dnešného zasadnutia zastupiteľstva. Konkrétne išlo o Návrh rokovacieho poriadku Mestského zastupiteľstva a Návrh Štatútu mesta Prešov. Ten bol pritom stiahnutý aj zo septembrového rokovania poslaneckého zboru.
  21.11.2007
  0
 • S polhodinovým meškaním dnes začalo 10. riadne rokovanie Mestského zastupiteľstva v Prešove. Dôvodom bolo stretnutie primátora Pavla Hagyariho s predsedami poslaneckých klubov, na ktorom sa dohodli na stiahnutí piatich kľúčových bodov programu z rokovania zastupiteľstva.
  21.11.2007
  0
 • Dnes od 10. hodiny sa uskutoční 10. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove. V rámci nabitého programu sa bude prerokovávať viacero zaujímavých bodov, v ktorých sa črtá stret koalície a opozície.
  21.11.2007
  0
 • V súvislosti s čerstvou snehovou pokrývkou je prešovská radnica podľa svojho tlačového tajomníka Michala Kaliňáka pripravená na zimnú sezónu a starostlivosť o chodníky a cesty vo svojej správe.
  16.11.2007
  0
 • Noví vedúci odborov Mestského úradu (MsÚ) budú známi do 10. decembra. Informoval o tom prednosta MsÚ Jozef Višňovský v súvislosti s minulotýždňovým odvolaním všetkých vedúcich odborov úradu.
  14.11.2007
  0
 • Dôchodcom už opäť hrozí, že budú za pobyt v domove dôchodcov (DD) musieť platiť viac. Mestská rada sa totiž na svojom ostatnom zasadnutí opäť zaoberala návrhom na zvýšenie poplatku za sociálne služby poskytované v DD v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.
  13.11.2007
  0
 • Výdavky mestského rozpočtu za tri štvrtiny tohto roka sú na úrovni takmer 1,053 mld. korún, čo predstavuje 71,7 % stanoveného rozpočtu. Konštatovala to vo svojej správe, ktorú predložila Mestskej rade, vedúca odboru finančného a plánovacieho MsÚ Mária Nováková.
  9.11.2007
  0
 • Daň z nehnuteľnosti a stavieb, ktorá má do mestského rozpočtu priniesť 23 miliónov korún, nie je jedinou, ktorú chce mesto zvýšiť. Jedným z návrhov, ktorým sa Mestská rada zaoberala na svojom ostatnom zasadnutí, bol aj návrh na zvýšenie poplatku za komunálny odpad a drobné stavebné odpady.
  9.11.2007
  0
 • Mestský úrad chce od budúceho roka zvýšiť daň z nehnuteľnosti a daň zo stavieb. Predpokladá to návrh všeobecnozáväzného nariadenia (VZN), ktorým sa na svojom utorkovom rokovaní zaoberala Mestská rada. Nezmenená by mala ostať sadzba dane z pozemkov.
  8.11.2007
  0
 • Burzy starožitností a kuriozít si našli medzi Prešovčanmi mnohých priaznivcov. V piatok od 10:00 hod. bude na pešej zóne v centre Prešova medzi kostolom sv. Mikuláša a Knižnicou P. O. Hviezdoslava v poradí už štvrtá tohtoročná burza.
  8.11.2007
  0
 • Matúš Murajda (vľavo), Pavel Hagyari (vpravo)
  Primátor Pavel Hagyari dnes v šachovej partii získal oblečenie pre mestskú políciu a reflexné vesty pre asistentov pomáhajúcich ľuďom na priechodoch pre chodcov. Keďže však šachovú partiu nevyhral, stáť ho to bude parkovacie miesto a pozvanie na večeru.
  7.11.2007
  0
 • Obyvatelia prešovských sídlisk budú môcť minimálne tri roky využívať internetové pripojenie zadarmo. Bezplatne sa od začiatku decembra bude dať na internet pripojiť aj v centre mesta.
  6.11.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.