Utorok, 22. september 2020
Meniny má Móric | zajtra Zdenka

Mesto Prešov

 • Developer z Bratislavy postaví v Prešove pri autobusovej stanici obchodno-zábavné centrum Solivaria s barom v tvare UFO na komíne.
  22.12.2008
  17
 • Verejné korčuľovanie už čo chvíľa začne v otvorených priestoroch Hotelovej akadémie na Baštovej ulici. Otvorená ľadová plocha nepotrebuje len mrazy
  20.12.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Mestský priemyselný park IPZ Prešov Záborské je pripravený dávať strechu nad hlavou podnikateľským projektom a novým pracovným príležitostiam.
  20.12.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Mesto Prešov začne v budúcom roku stavať 45 nájomných bytov v investičnom náklade 58,275 mil. Sk (1,934 mil. €), cena je s DPH. Tieto náklady predstavujú sumu 25,9 tis. Sk (859,72 €) na jeden meter štvorcový podlahovej plochy bytu Pôjde o zahustenie staršieho sídliska III. , kde na ulici Mukačevskej vyrastie jeden päťpodlažný bytový dom.
  12.12.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Milan Tkáčik bude hlavným kontrolórom mesta Prešov aj v nadchádzajúcom šesťročnom období. Rozhodli o tom na svojom včerajšom zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstva. Tkáčik získal potrebnú 16-člennú nadpolovičnú väčšinu všetkých hlasov hneď v prvom kole, keď dostal 18 hlasov.
  12.12.2008
  0
 • Poslanci prešovského mestského zastupiteľstva prerušili dnešné rokovanie po prebratí štyroch bodov programu. Dôvodom bolo neprijatie všeobecne záväzného nariadenia mesta (VZN) o dani z nehnuteľnosti. Vďaka tomu by poslanci nemohli rokovať o rozpočte mesta.
  11.12.2008
  0
 • Už na tento piatok, 5. decembra o 16.00 hod. na pešej zóne pri mestskej radnici, je pripravený program Mikulášske nádielky. Podujatie, ktoré sa každoročne teší obrovskému záujmu deti a ich rodičov. Jeho súčasťou sú viaceré atraktívne sprievodné akcie.
  1.12.2008
  0
 • Prešov už pomaly dýcha atmosférou blížiacich sa Vianoc. Na pešej zóne sa totiž rozbiehajú Prešovské Vianočné trhy. Ich organizátormi sú mesto Prešov a Park kultúry a oddychu.
  24.11.2008
  0
 • Mesto Prešov chce vymeniť všetky guľové svetlá verejného osvetlenia za úspornejšie svietidlá s plochým sklom s nastavením optiky. Pôjde približne o 1 260 svietidiel na parkoviskách, v medziblokových častiach, na cyklistických chodníkoch a v iných častiach mesta.
  20.11.2008
  0
 • Prešovčania prechodom na euromenu budú platiť rovnaké, prípadne nižšie mestské dane a poplatky za komunálny odpad. Rozhodli o tom na dnešnom zastupiteľstve mestskí poslanci.
  20.11.2008
  0
 • Bezdomovci v Prešove nájdu v zimných mesiacoch útočište v útulku Archa na adrese Pod Táborom 33. Sociálne zariadenie prevádzkuje prešovská Gréckokatolícka diecézna charita (GKDCH), ktorá okrem útulku vedie v krajskom meste aj zariadenie chráneného bývania Dom Charitas, Centrum terénnych a sociálnych služieb a Resocializačné stredisko Dom Nádeje.
  19.11.2008
  0
 • Primátor Pavel Hagyari a rektor Prešovskej univerzity René Matlovičom vyhlasujú súťaž na pamätník Nežnej revolúcie. Ten by mal vyrásť v roku 2009, pri príležitosti 20. výročia nežnej revolúcie. Podľa oboch je vhodný čas na vyhlásenie súťaže o návrh pamätníka, ktorý bude symbolom spoločenských, politických zmien a prechodu od totality k demokracii.
  18.11.2008
  0
 • Zriadenie Mestečka seniorov, vybudovanie Medzigeneračného domu, spustenie Mestského sociálneho podniku, ale tiež otvorenie Kancelárie sociálneho poradenstva. To sú zámery mesta Prešov v oblasti sociálnej politiky.
  14.11.2008
  0
 • Novým vedúcim odboru sociálnych služieb Mestského úradu v Prešove sa od začiatku novembra na základne výberového konania stal Marián Bača. Ten bol v predchádzajúcich troch mesiacoch poverený vedením odboru.
  13.11.2008
  0
 • Koncom minulého týždňa sa na prešovskej radnici uskutočnilo rokovanie, ktoré sa týkalo protipovodňových opatrení mesta Prešov súvisiacich s úpravou povodí na toku riek Torysa aj Sekčov. Povodie Hornádu a Bodvy má v tejto súvislosti pripravenú projektovú dokumentáciu na štyri stavebné objekty, ktoré by zabránili vylievaniu Torysy na troch úsekoch a Sekčova na jednom.
  11.11.2008
  0
 • Zimná údržba ciest je v Prešove zabezpečovaná spoločnosťou Správa a zimná údržba prešovských ciest, s. r. o. , ktorá ma na prichádzajúcu zimu pripravených 22 mechanizmov, z toho 5 posypovačov. Jej centrálny sklad posypového materiálu je v sídle spoločnosti na Pionierskej ulici, pričom pre prípad operatívneho zásahu boli na území mesta, konkrétne na 11 miestach zriadené skládky posypového materiálu.
  10.11.2008
  0
 • Pri príležitosti životného jubilea 55. narodenín odovzdal primátor Prešova Pavel Hagyari gréckokatolíckemu arcibiskupovi a metropolitovi Jánovi Babjakovi Cenu primátora. Toto prestížne ocenenie mu udelil za morálny a duchovný rozvoj spoločnosti, šírenie tolerancie, podporu medzikultúrneho dialógu a ekumény. Ocenenie Jánovi Babjakovi odovzdal osobne počas prijatia na radnici. Obidvaja predstavitelia potom hovorili o spoločných aktivitách v prospech občanov Prešova.
  6.11.2008
  0
 • Jedným z bodov, o ktorom sa na stredajšom zasadnutí zastupiteľstva viedla diskusia, bola otázka výstavby mestských bytov na Mukačevskej ulici. V tejto lokalite v súčasnosti prebieha výstavba 80-tich bytov v dvoch sedempodlažných bytových domoch, ktorej investorom je súkromná firma.
  24.10.2008
  0
 • Spravbytkomfort, a.s. Prešov na rokovaní s UPC dnes t.j. 23.10.2008 dohodol predĺženie dodávky signálu do rozvodov spoločných televíznych antén. V ďalších dňoch, po spresnení postupu zo strany UPC, bude prostredníctvom zástupcov vlastníkov bytov v jednotlivých domoch dohodnutý presnejší postup na zabezpečenie obnovy prevádzky spoločných televíznych antén na príjem signálu z pozemných vysielačov. Okrem toho budeme vlastníkov bytov informovať výveskami vo vchodoch. Vedenie Spravbytkomfort, a.s. Prešov
  23.10.2008
  0
 • Prešovskí mestskí poslanci schválili návrh na prípravu projektu Revitalizácia hnedého parku – plavecký bazén, s ktorým sa chce mesto uchádzať o nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Mesto sa bude finančne podieľať na projekte piatimi percentami. Štúdia ráta okrem bazéna aj s fitnes, wellness, obchodmi, reštauráciou a parkoviskom.
  23.10.2008
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.