Piatok, 13. december 2019
Meniny má Lucia | zajtra Branislava, Bronislava

Mesto Prešov

 • Primátor Pavel Hagyari sa dnes stretol s nespokojnými obyvateľmi Sekčova. Témou stretnutia bola výstavba veľkoplošnej predajne potravín na tomto sídlisku. Proti jej výstavbe protestujú občania v dotknutej časti pri nákupnom stredisku Opal.
  25.7.2007
  0
 • Bočný vchod na hlavný mestský cintorín v Prešove z Duklianskej ulice je od dnešného predpoludnia opäť neprejazdný. Pred jeho bránou je zaparkovaná biela dodávka takým spôsobom, že bráni vstupu na pietne miesto.
  25.7.2007
  0
 • Pri obsadzovaní postov do orgánov spoločností s účasťou mesta sa medzi poslancami hovorilo o kupčení
  Na ostatnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva sa najväčšie emócie prejavili pri obsadzovaní postov v orgánoch obchodných spoločností s účasťou mesta. V šiestich organizáciách (DPmP, TSmP, Spravbytkomfort, 1. FC Tatran Prešov, SaZÚPC a MSS) bolo k dispozícii celkovo 28 miest v predstavenstvách a dozorných radách.
  24.7.2007
  0
 • Prešovčanom aj návštevníkom ich mesta umožňujú v týchto horúčavách dodržiavať pitný režim aj štyri fontánky s pitnou vodou v centre Prešova. Mesto za spotrebu vody vo fontánkach zaplatí počas leta 1500 korún.
  24.7.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) kúpi v tomto roku tri kusy nízkopodlažných autobusov typu Karosa Citelis v celkovom náklade 22,5 mil. Sk. Pôjde o autobusy v dĺžke 12 metrov.
  23.7.2007
  0
 • Vedúca útvaru strategického rozvoja MsÚ Ľubica Tomášová
  Projekt Šarišská špacírka priniesol pre mesto Prešov financie na zhotovenie 60 nových bronzových tabúľ, 44 smerových šípok a 20 tabúľ s mapou, ktorých účelom je spropagovať mesto a región v povodí rieky Torysa. Celkový investičný náklad prevýšil sumu 2,2 mil. Sk.
  20.7.2007
  0
 • Projektové zámery mesta riešia aj územie na Sídlisku III pri Toryse
  Prešovskí mestskí poslanci na stredajšom zastupiteľstve prijali návrh na novú organizačnú štruktúru Mestského úradu v Prešove s účinnosťou od 1. januára budúceho roku, do ktorej zapracovali aj niektoré vlastné pripomienky.
  19.7.2007
  0
 • Poslanci aj na júlovom rokovaní viedli nekonečné diskusie
  Opäť až do neskorých večerných hodín rokovali dnes na svojom 7. riadnom zasadnutí poslanci prešovského mestského zastupiteľstva. Na programe mali 12 rokovacích bodov, o ktorých diskutovali v často napätej atmosfére takmer 10 hodín.
  19.7.2007
  0
 • Zajtra od 11. hodiny sa v zasadacej miestnosti Mestského úradu opäť zídu poslanci na svojom v poradí 7. riadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva. Na rozdiel od aprílového a májového „maratónskeho“ zasadnutia, ktoré mali vyše 20-bodový program a trvali vyše 11 hodín, budú tentokrát poslanci rokovať iba o 12-tich bodoch.
  17.7.2007
  0
 • Mesto Prešov vynaloží ročne na úpravu vnútroblokových priestorov vyše 32 mil. Sk. Ide o komplexnú obnovu dvorov ohraničených bytovými domami, kde sa robí rekonštrukcia kanalizácie, ciest, chodníkov, stavajú sa nové parkoviská, osvetlenie, ihriská a vytvárajú sa plochy zelene.
  17.7.2007
  0
 • Mesto Prešov investovalo do rekonštrukcie Slánskej ulice v mestskej časti Nižná Šebastová sumu 5,5 mil. Sk. Zmodernizovanú časť ulice odovzdajú do užívania v nedeľu o 11:30, kedy tu samospráva chystá slávnosť.
  14.7.2007
  0
 • Výhľad z kostola na centrum Prešova
  Prešovská rímskokatolícka farnosť v starom meste obnovila po úspešných dvoch letných sezónach výstup na vežu kostola sv. Mikuláša. Obdivovať mesto z výšky 60 metrov môžu návštevníci aj za umelého osvetlenia.
  11.7.2007
  0
 • Od zajtrajšieho dňa začne na Mestskom úrade (MsÚ) v Prešove fungovať nové poradenské centrum. Zamerané bude na rady v oblasti úspor energie, zatepľovania a certifikácie budov. Po právnej poradni to bude druhé bezplatné poradenské centrum fungujúce na MsÚ.
  9.7.2007
  0
 • Zajtrajší dátum s tromi magickými sedmičkami, teda 7.7.2007, zlákal mnoho zamilovaných párov na krok do manželského chomúta.
  6.7.2007
  0
 • Zrušenie veľkokapacitného parkoviska vedľa OD TESCO pri križovatke ulíc Štefánikova a Hviezdoslavova v Prešove komplikuje obyvateľom tejto lokality život. Vodiči v priebehu dňa zaberajú všetky parkovacie miesta pred obytnými domami, parkujú na chodníkoch i trávnatých plochách, blokujú dopravu.
  6.7.2007
  0
 • Primátor Prešova Pavel Hagyari, ako jediný zástupca zo Slovenska, podpísal v Štuttgarte koncom júna na zakladajúcom fóre iniciatívy Mestá priateľské deťom listinu, čím sa zaradil k lídrom tohto hnutia.
  4.7.2007
  0
 • V Prešove budú počas letných prázdnin zatvorené všetky školské jedálne pri základných školách. Dôvodom je nezáujem o stravu zo strany rodičov.
  2.7.2007
  0
 • Dnešný deň je pre všetky školopovinné deti posledným, v ktorom pred školskými prázdninami navštívili svoje školy. Prebratím vysvedčení sa pre nich totiž začali 65-dňové prázdniny, ktoré sa skončia v pondelok 3. septembra.
  29.6.2007
  0
 • Predstavitelia desiatich okresných miest kraja, predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík a primátor Prešova Pavel Hagyari dnes pred prešovskou radnicou slávnostne podpísali Memorandum na podporu kandidatúry Prešova na získanie titulu Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2013.
  27.6.2007
  0
 • V týchto dňoch bola do skúšobnej prevádzky uvedená nová svetelná signalizácia, ktorá by mala napomôcť dočasne vyriešiť problémy s dopravou na problémovom úseku križovatky pri ZVL smerom na Košice.
  23.6.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.