Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Mesto Prešov

 • Novou riaditeľkou Domova dôchodcov v mestskej časti Cemjata v Prešove bude Anna Buzgóová, ktorú zvolili do funkcie prešovskí mestskí poslanci. Výberová komisia zo siedmich kandidátov posunula do zastupiteľstva troch, z nich nadpolovičnú väčšinu hlasov v zastupiteľstve získala práve Anna Buzgóová, ktorú výberová komisia počtom získaných bodov nominovala na druhé miesto.
  31.3.2008
  0
 • Problémy Prešova s neplatičmi a neprispôsobivými občanmi nepoznajú riešenie ani po včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Poslanci totiž stopli zamýšľaný zámer radnice vystavať pre neplatičov prístrešky kontajnerového typu v lokalite Stará Tehelňa.
  27.3.2008
  0
 • V Prešove pribudne spolu 17 nových názvov ulíc. Ich menoslov schválili poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom dnešnom zasadnutí.
  26.3.2008
  0
 • Po minulotýždňovom mimoriadnom rokovaní Mestského zastupiteľstva sa prešovskí poslanci zídu zajtra na v poradí 14. riadnom rokovaní v tomto volebnom období. Pred poslancami bude opäť bohatý program, ktorý obsahuje spolu až 20 bodov programu.
  25.3.2008
  0
 • Mesto Prešov zriadilo provizórne centrálne trhovisko. Verejnosti je prístupné od stredy na Baštovej ulici, z časti na parkovisku a neskôr sa rozšíri na upravenej trávnatej ploche. Ako informoval tlačový tajomník Mestského úradu v Prešove Michal Kaliňák, „radnica už dlhšie hľadala náhradu za zrušené centrálne trhovisko na spojnici ulíc Weberova – Hviezdoslavova. “
  21.3.2008
  0
 • Statné jedle, brezy a ozdobné kríky padli v týchto dňoch za obeť výstavbe obchodno-zábavného centra Forum Prešov na Štefánikovej a Hviezdoslavovej ulici v Prešoven pod Obchodným domom Tesco.
  21.3.2008
  0
 • Na mimoriadnom zasadnutí včera rozhodovali poslanci mestského zastupiteľstva o ďalšom osude priemyselného parku IPZ v Záborskom. Tomu koncom minulého roka Ministerstvo hospodárstva pozastavilo štátnu dotáciu vo výške takmer 230 miliónov korún.
  20.3.2008
  0
 • Autobusová zastávka Rázcestie Cemjata v Prešove je dočasne zrušená. Ako zverejnil v pondelok Dopravný podnik mesta Prešov, dôvodom sú rekonštrukčné práce na Levočskej ulici.
  18.3.2008
  0
 • Mesto Prešov chce riešiť problém s neplatičmi mestských bytov a s neprispôsobivými obyvateľmi kúpením 25 prístreškov kontajnerového typu. Na tento účel navrhuje radnica vyčleniť osem miliónov korún čím by vyriešila bývanie pre 84 problémových osôb.
  17.3.2008
  0
 • Mesto Prešov podpíše so zástupcami izraelského mesta Rishon LenZion partnerskú zmluvu o spolupráci. Stane sa tak v Izraeli, kde odletí delegácia zástupcov prešovskej radnice. Prešovský primátor Pavel Hagyari od vzájomnej dohody očakáva novú dynamiku zahraničných vzťahov.
  11.3.2008
  0
 • Od pondelka na prešovských mestsých základných a materských školách odštartujú Týždeň zdravého stravovania v rámci projektu Stravovať sa zdravo je moderné. Pre takmer 9 400 stravníkov budú od 10. do 14. marca variť a pripravovať jedlá zdravej výživy, s ktorými niektoré deti doteraz ani nemuseli prísť do styku.
  10.3.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Prešovská radnica prostredníctvom svojho odboru sociálnych služieb organizuje v piatok v priestoroch Čierneho orla Parku kultúry a oddychu v Prešove oslavy Medzinárodného dňa žien. Podujatie je určené hlavne seniorkám. V programe vystúpia členovia folklórneho súboru Šarišan, ktorý pracuje pri prešovskom PKO. Asi v hodinovom vystúpení predstavia folkloristi časť programu A muj dzedo, ktorý mal premiéru v decembri minulého roku a vznikol pri príležitosti 40. výročia založenia súboru. Kapacita sály je vyše 400 miest. Ženám príde blahoželať primátor Prešova Pavel Hagyari a ďalší zástupcovia mestskej samosprávy.
  6.3.2008
  0
 • Zrušené výberové konanie na post riaditeľa Domova dôchodcov na Cemjate, problémy s kruhovou križovatkou na Námestí mieru a nerozvysielanie Rádia Prešov boli témami ostatného stretnutia novinárov s primátorom Pavlom Hagyarim.
  6.3.2008
  0
 • Prešovčania môžu od dnešného dňa využívať služby Kancelárie prvého kontaktu. Tá sídli v nových priestoroch MsÚ na Jarkovej ulici 26 a má uľahčiť občanom komplikované vybavovanie žiadostí na úrade. Tie bude možné odteraz vybaviť na jednom mieste.
  3.3.2008
  0
 • Členka Mestskej rady Mária Čížiková
  Jedným z bodov, ktorým sa na svojom ostatnom zasadnutí zaoberala Mestská rada, bola aj Informácia o stavebných aktivitách fyzických a právnických osôb na území mesta.
  28.2.2008
  0
 • Vicerpimátorka Katarína Ďurčanská a radný Ivan Benko
  Mestská rada v Prešove sa na svojom ostatnom zasadnutí venovala plánu kultúrno-spoločenských a športových aktivít v meste. Ten obsahuje spolu 61 kultúrnych podujatí a 19 športových aktivít, ktoré sa v Prešove uskutočnia a MsÚ ich buď sám organizuje, podieľa sa na nich ako spoluorganizátor, alebo na nich ich organizátorom prispieva.
  27.2.2008
  0
 • Prednosta MsÚ Jozef Višňovský
  Po tom, čo sa zámer spoločnosti Fecupral rozšíriť kapacitu svojej spaľovne nebezpečného odpadu v užšom okruhu mesta dostal pod drobnohľad verejnosti, vyvolal vlnu nevôle. Kolektívnu pripomienku voči zámeru poslalo Občianske združenie Táborisko, záporné stanovisko prijali členovia výboru predmetnej mestskej časti. Na problém na samostatnej tlačovej besede upozornila aj opozičná poslankyňa Mária Čížiková (KDH a SDKÚ-DS). Súhlasné stanovisko však mala spoločnosť Fecupral od prešovského Mestského úradu. Už tomu tak nie je.
  25.2.2008
  0
 • Spoločnosť Fecupral, s.r.o. , ktorá prevádzkuje spaľovňu nebezpečných odpadov v Prešove na Budovateľskej ulici, chce rozšíriť svoju kapacitu 20-násobne a požiadala aj o súhlas na spaľovanie ďalších komodít - olejov a PCB látok. Mesto dalo súhlasné stanovisko, ale na rokovaní na ministerstve životného prostredia sa za samosprávu nikto nezúčastnil.
  15.2.2008
  0
 • Primátor zvýšenie odmien podpísal
  Poslanecké odmeny sa definitívne zvýšia. Primátor Pavel Hagyari už totiž podpísal uznesenie, ktorým si poslanci na svojom januárovom zasadnutí prilepšili svoje odmeny o 50 percent, čo mestskú pokladnicu bude ročne stáť 1,2 milióna korún navyše.
  14.2.2008
  0
 • Odvolaný riaditeľ DD Cemjata František Krajč
  Domov dôchodcov (DD) na Cemjate nemá od začiatku februára riaditeľa. Františka Krajča, ktorý zastával túto pozíciu, odvolali poslanci na svojom ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Odvolaniu predchádzalo aj vystúpenie samotného riaditeľa.
  12.2.2008
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.