Streda, 21. október 2020
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Mesto Prešov

 • Kroky podniknuté na dokončenie realizácie priemyselného parku v Záborskom zdá sa presvedčili Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR). To koncom minulého roka pozastavilo štátnu dotáciu vo výške takmer 230 miliónov korún určenú na výstavbu priemyselného parku IPZ Záborské. Teraz podľa informácii z MsÚ v Prešove informovalo mesto o rozhodnutí uvoľniť „proces preplatenia prvej žiadosti o platbu týkajúcu sa nákupu pozemkov. “
  18.8.2008
  0
 • Pápež Benedikt XVI. povýšil kostol sv. Mikuláša v Prešove na konkatedrálny chrám. Slávnostné vyhlásenie sa uskutoční v sobotu 9. augusta o 9:00 pri pontifikálnej sv. omši v Dóme sv. Mikuláša.
  7.8.2008
  0
 • Že mesto Prešov myslí svoju kandidatúru na titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2013 naozaj vážne, svedčí množstvo kultúrnych podujatí a reklamná kampaň v uliciach mesta. V rámci Kultúrneho leta a iných projektov žije mesto hudobnými a tanečnými vystúpeniami, koncertmi kapiel, komornej klasickej hudby, výstavami aj prezentáciou dramatického umenia.
  5.8.2008
  0
 • Dopravný podnik mesta Prešov zverejnil novú tarifu cestovného platnú od 1. augusta v korunách aj eurách. Súčasne zdvihol ceny lístkov. Prešovčania tak od augusta pocestujú drahšie. Tešiť ich môže fakt, že po prechode na eurá sa ceny lístkov budú zaokrúhľovať smerom nadol, vždy na päť centov, a tak sa niektoré znížia.
  28.7.2008
  0
 • Technické služby mesta Prešov dali v týchto dňoch do užívania recykloboxy, do ktorých môžu Prešovčania vyhadzovať použité batérie, monočlánky či tužkové baterky. Doteraz sa ich mohli zbaviť iba na dvoch zberných dvoroch. Občania ich nájdu pri mestskej radnici na Hlavnej a Jarkovej ulici.
  28.7.2008
  0
 • Rozhodnutím povodňovej komisie bol dnes na obed zrušený tretí stupeň povodňovej aktivity označujúci stav ohrozenia. Ten bol v Prešove vyhlásený v stredu napoludnie.
  25.7.2008
  0
 • Podjazd na Jilemnického ulici
  Intenzívne zrážky a vysoká hladina spodných vôd sa podpísali pod vytopenie podjazdu na Jilemnického ulici.
  24.7.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Sekčov 24.7.2008 8:23h
  V súvislosti s intenzívnymi zrážkami a kulmináciou riek v okolí Prešova dnes mimoriadne rokoval Krízový štáb mesta.
  24.7.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Cena mesta Prešov za rok 2007 bude udelená štyrom jednotlivcom a dvom kolektívom. Rozhodli o tom na svojom zasadnutí prešovskí mestskí poslanci. Cenu mesta si prevezmú Ľuboš Gajdoš, Bernard Herstek, Marta Hrebíčková a Štefan Brendza in memoriam. Spomedzi kolektívov boli ocenení O. S. V. O. comp, a.s. a Pohotovostný policajný útvar odboru poriadkovej polície KR PZ v Prešove.
  18.7.2008
  0
 • Priemyselný park v Záborskom opäť vyvolal vášne medzi poslancami. Tí na svojom včerajšom zasadnutí schvaľovali zástupcov mesta Prešov do orgánov akciovej spoločnosti IPZ Prešov, ktorá má na starosti realizácia priemyselného parku. Znova sa to ale nezaobišlo bez hádok a osočovania.
  17.7.2008
  0
 • V Prešove sa v tomto roku doteraz narodilo 1270 detí. Za prvých šesť mesiacov sa narodilo 666 chlapcov a 604 dievčat.
  16.7.2008
  0
 • Mesto Prešov odovzdalo na Ministerstve kultúry SR kandidátsky profil na titul Európske hlavné mesto kultúry 2013. O tento prestížny titul bojuje s koncepciou pod novým názvom (ne)Objavený drahokam. V auguste 2008 Prešov navštívi hodnotiaca komisia, aby na základe podaného kandidátskeho profilu posúdila schopnosť mesta a prešovského regiónu zrealizovať navrhované investičné aj kultúrne projekty. Začiatkom septembra budú prezentácie všetkých 4 kandidujúcich miest na Ministerstve kultúry SR, po ktorých bude známe finálne rozhodnutie – kto získa titul EHMK pre rok 2013 za Slovenskú republiku. Prešov kandiduje s podporou celého Prešovského samosprávneho kraja.
  14.7.2008
  0
 • Počas letných prázdnin bude úplne uzavretá Svätoplukova ulica v historickom centre Prešova, ktorá spája Hlavnú ulicu s Františkánskym námestím. Dôvodom sú výkopové práce, ktoré súvisia s projektom Prešov – pitná voda a kanalizácia v povodí rieky Torysa, obstarávateľom projektu je Východoslovenská vodárenská spoločnosť Košice.
  9.7.2008
  0
 • Protimonopolný úrad SR začal správne konanie voči mestu Prešov za nepredloženie požadovaných informácií, za čo mu hrozí pokuta až do výšky 5 mil. Sk. Ako uviedol primátor Prešova Pavel Hagyari, malo ísť o informáciu o parkovacích systémoch, kto prevádzkuje parkovanie v meste, do akej výšky vyberá poplatky a kto má z toho profit.
  9.7.2008
  0
 • Centrum Prešova je v tomto roku oveľa bohatšie na kvetinovú výzdobu a zeleň. Hlavnú ulicu zdobia nové kaskádovité podstavce s kvetinami, muškáty sú aj na stĺpoch verejného osvetlenia.
  3.7.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Od dnešného dňa do konca prázdnin obmedzí Dopravný podnik mesta Prešov (DPmP) mestskú hromadnú dopravu približne o 20 %. Prázdninový cestovný poriadok liniek MHD bude platič od 1. júla do 31. augusta.
  1.7.2008
  0
 • Občania Šidlovca, Dúbravy a Starej Dúbravy začali zbierať podpisy pod petíciu, v ktorej žiadajú primátora mesta Pavla Hagyariho zriadiť v mestskej budove na Jánošikovej ulici kombinované zariadenie pre deti a seniorom. Ide o mestskú časť s prevahou rodinných domov, kde žije do tritisíc obyvateľov, z toho je približne 500 dôchodcov.
  27.6.2008
  0
 • Prešovská radnica urobila základný krok k tomu, aby mesto malo svoj aquapark. Mal by vzniknúť v terajšom areáli vodnej nádrže Delňa, ktorú chce v náklade 50 miliónov korún zrekonštruovať a rozšíriť služby nový prenajímateľ, spoločnosť Šovar Prešov, s.r.o. a OZ Delňa.
  24.6.2008
  0
 • Socha Ježiša Krista, ktorá sa má stať dominantou Prešova, a svojou výškou tromfne najvyššiu sochu sveta - 38 metrov vysokého Krista v Rio de Janeiro, už má svojich donorov. Štedrosť prejavili väčšie firmy a developerské spoločnosti, ktoré chcú stavať v Prešove.
  18.6.2008
  0
 • Mesto Prešov podľa upraveného plánu investičnej výstavby použije v tomto roku na stavebné aktivity takmer 125,5 mil. korún. Poslanci schválili navŕšenie pôvodnej sumy o 20 miliónov. Jedna tretina peňazí pôjde na rozostavané stavby.
  14.6.2008
  0
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.