Streda, 21. október 2020
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Mesto Prešov

 • Týždeň po mimoriadnom zasadnutí mestských poslancov k problémom súvisiacim s priemyselným parkom v Záborskom sa prešovské zastupiteľstvo zišlo opäť, tentokrát na 16. riadnom zasadnutí. Pôvodne mali poslanci na programe 13 rokovacích bodov. Hneď v úvode však štyri z nich stiahol primátor Pavel Hagyari z rokovania.
  1.5.2008
  0
 • Prešovskí mestskí poslanci na mimoriadnom zastupiteľstve dali zelenú priemyselnému parku IPZ Prešov – Záborské, keď hlasovali za odkúpenie pozemkov od firmy CI REGIO spol. s.r.o. a tiež akcií od správcovskej spoločnosti IPZ Prešov, a.s.
  24.4.2008
  0
 • Po mesiaci sa dnes poslanci prešovského mestského zastupiteľstva opäť zídu na mimoriadnom zasadnutí. A opäť budú riešiť rovnaký problém – priemyselný park v Záborskom.
  23.4.2008
  0
 • S príchodom teplejších dní zaevidovali na prešovskej radnice zvýšený počet žiadostí o prevádzkovanie letných terás. Doteraz vydali 13 povolení na ich prevádzkovanie v centre mesta.
  22.4.2008
  0
 • Mesto Prešov by malo mať do roka postavený 50-metrový krytý bazén s olympijskými parametrami. Radnica už má základnú štúdiu, momentálne sa pracuje na projekte. Predbežný odhad stavebných nákladov odhadol prešovský primátor Pavel Hagyari na 200 miliónov korún.
  22.4.2008
  0
 • Socha Ježiša Krista vysoká 33 metrov so šesťmetrovým podstavcom, ktorá sa má vypínať nad Prešovom, už má svoju reálnu podobu. Novinárom ju v mierke 1:60 predstavil výtvarník Martin Pala a prešovský primátor Pavel Hagyari.
  19.4.2008
  83
 • Urobme si poriadok pred vlastným prahom je názov kampane, ktorou sa mesto Prešov zapojí do aktivít v rámci Dňa Zeme. Prešov je jedným z troch slovenských miest, ktoré 23. apríla budú súťažiť v projekte Recyklačný deň.
  18.4.2008
  0
 • Mnohé prešovské ulice sú rozkopané, vodiči nadávajú na obchádzky. Dôvodom je realizácia veľkého projektu Prešov – pitná voda a kanalizácia v povodí rieky Torysa. Z dôvodu výkopových práca je z oboch smerov uzavretá východná časť Štefánikovej ulice, obchádzka je zabezpečená po Hviezdoslavovej ulici, Ulici Tarasa Ševčenka a Pavlovičovom námestí. Po dokončení prác sa stavebné stroje presunú na Hviezdoslavovu ulicu, obchádzka bude zabezpečená po Kúpeľnej ulici a Tarasa Ševčenka.
  17.4.2008
  0
 • Jedným z cieľov kandidatúry mesta Prešov na titul Európske hlavné mesto kultúry 2013 (EHMK 2013) je prirodzene nadchnúť občanov pre tento projekt. Začiatkom marca 2008 začal po Prešove na trasách č. 4, 8 a 38 premávať Infotrolejbus EHMK, ktorý bude až do konca septembra 2008 informovať o kandidatúre mesta netradičnými formami.
  16.4.2008
  0
 • Multifunkčné ihrisko za 1,107 mil. Sk odovzdalo mesto Prešov do užívania obyvateľom mestskej časti Šidlovec. Ihrisko s umelou trávou vybudovala radnica z vlastných prostriedkov v areáli bývalej materskej školy, ktorú predčasom pre nadbytočnosť zrušili a objekt odvtedy niekoľko rokov chátral.
  11.4.2008
  0
 • Otázkam zdravia detí a mládeže sa počas dvoch posledných dní venovali pracovné tímy odborníkov zo šiestich európskych miest, ktoré sa zapojili do medzinárodného projektu Mestá pre deti (Cities for Children).
  11.4.2008
  0
 • Mestský úrad v Prešove rozšíril počet asistentov na prechodoch pre chodcov, ktorí dbajú na bezpečnosť hlavne detí základných škôl na frekventovaných úsekoch. Projekt Mestskej polície „Bezpečná cesto do školy“ sa rozšíril o výpomoc z radov dlhodobo nezamestnaných prostredníctvom malých obecných služieb.
  10.4.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • V areáli základnej školy na Ulici Československej armády v Prešove, ktorá priamo susedí s ďalšou základnou školou na Odborárskej ulici, vyrastie športový park mládeže – tréningový zimný štadión.
  7.4.2008
  0
 • Mestský úrad v rámci projektu zelené mesto revitalizuje zeleň, rekreačné a oddychové zóny. V týchto dňoch svoju pozornosť venuje úpravám Kmeťovho stromoradia.
  4.4.2008
  0
 • ilustračné foto
  Primátor Prešova Pavel Hagyari považuje dopravu za najväčší problém, ktorý trápi Prešovčanov. Preto menoval projektový tím zložený z odborníkov, ktorí zmapujú dopravnú situáciu a navrhnú riešenia. Súčasne ustanovil do funkcie vedúcu odboru dopravy Darinu Sýkorovú, ktorá bude mať na starosti výlučne úsek dopravy. Má za úlohu čo najskôr presadiť do života zelenú vlnu, ktorá by mala začať fungovať na piatich križovatkách v meste.
  3.4.2008
  21
 • Takmer dve hodiny diskutovali na minulotýždňovom zasadnutí zastupiteľstva prešovskí mestskí poslanci, či chcú a na aké využitie Centrálny mestský park, ktorý je schválený v územnom pláne mesta v lokalite Sekčov na ploche 26 hektárov.
  1.4.2008
  0
 • Prvý apríl v centre Prešova sa už tradične bude niesť v duchu vyvrcholenia medzinárodnej súťaže kresleného humoru na tému pivo – Zlatý súdok 2008. Vernisáž výstavy bude v Šarišskej galérii so začiatkom o 14:30, na ktorej sprístupnia najlepšie práce 14. ročníka súťaže.
  31.3.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Novou riaditeľkou Domova dôchodcov v mestskej časti Cemjata v Prešove bude Anna Buzgóová, ktorú zvolili do funkcie prešovskí mestskí poslanci. Výberová komisia zo siedmich kandidátov posunula do zastupiteľstva troch, z nich nadpolovičnú väčšinu hlasov v zastupiteľstve získala práve Anna Buzgóová, ktorú výberová komisia počtom získaných bodov nominovala na druhé miesto.
  31.3.2008
  0
 • Problémy Prešova s neplatičmi a neprispôsobivými občanmi nepoznajú riešenie ani po včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Poslanci totiž stopli zamýšľaný zámer radnice vystavať pre neplatičov prístrešky kontajnerového typu v lokalite Stará Tehelňa.
  27.3.2008
  0
 • V Prešove pribudne spolu 17 nových názvov ulíc. Ich menoslov schválili poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom dnešnom zasadnutí.
  26.3.2008
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.