Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Mesto Prešov

 • Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) pripravil na vianočné a novoročné sviatky nový grafikon spojov. Ten reaguje na zmenený pohyb ľudí a tiež na prázdniny v školách.
  19.12.2007
  0
 • Technické služby mesta Prešov, a. s. spracovali harmonogram vývozu odpadu počas vianočných sviatkov.
  19.12.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Predseda finančnej komisie PSK Pavol Tarcala
  Ústredným bodom zajtrajšieho zasadnutia Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) bude schvaľovanie rozpočtu samosprávy na budúci rok.
  17.12.2007
  0
 • Spolu 99,6 miliónov korún schválili na svojom minulotýždňovom zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstvo v Prešove na investičnú výstavbu v meste Prešov na budúci rok.
  17.12.2007
  0
 • Kandidatúra mesta Prešov na Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2013 postúpila do užšieho výberu. Dnes o tom v Bratislave po troch dňoch rokovania rozhodla 13-členná medzinárodná rozhodovacia komisia.
  14.12.2007
  0
 • Mestská pokladnica sa vyhla rozpočtovému provizóriu. Prijatím všeobecno-záväzných nariadení, ktorými poslanci zvýšili dane za nehnuteľnosti a stavby ako aj poplatky za komunálny odpad, či pobyt v domove dôchodcov, sa naplnil základný predpoklad toho, aby poslanci na svojom stredajšom zasadnutí schválili rozpočet mesta na rok 2008 s výhľadom na ďalšie dva roky.
  14.12.2007
  0
 • Investičné akcie za takmer 116 milión korún pre budúci rok schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Prešove na svojom včerajšom zasadnutí Dopravnému podniku mesta Prešov (DPmP), a.s.
  13.12.2007
  0
 • Po dani z nehnuteľnosti a poplatkoch za odpad zvýšili mestskí poslanci na svojom dnešnom zasadnutí aj poplatky za sociálne služby poskytované v domovoch dôchodcov (DD).
  12.12.2007
  0
 • Vianočný darček v podobe zvýšenej dane z nehnuteľností a poplatkov za odpad dnes dostali Prešovčania od poslancov Mestského zastupiteľstva. Nie však v takej výške, ako boli pôvodne navrhované.
  12.12.2007
  0
 • Nové logo Technických služieb
  Technické služby mesta Prešov, a.s. (TSmP) majú od včera nové logo, ktoré bolo verejnosti oficiálne predstavené počas vianočných trhov v centre mesta.
  11.12.2007
  0
 • Poslanci budú na budúci týždeň rokovať aj o rozpočte
  Ťažiskovým materiálom budúcotýždňového zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Prešove bude predložený návrh rozpočtu hospodárstva mesta Prešov na rok 2008 s výhľadom na ďalšie dva roky. Či ho ale poslanci napokon príjmu bude závisieť od dohody poslaneckých klubov o zvyšovaní daní za nehnuteľností a poplatkov za odpad. Inak mestu hrozí rozpočtové provizórium, ktoré môže priniesť aj problémy s odpadom.
  6.12.2007
  0
 • Vyše 12 hodín trvalo včerajšie rokovanie Mestskej rady (MsR) , ktorá sa zišla na svojom poslednom tohtoročnom zasadnutí. Rada sa zišla v kompletnom desaťčlennom zložení.
  5.12.2007
  0
 • Riaditeľ DPMP Peter Janus
  Revízori v mestskej hromadnej doprave v Prešove sú vyzbrojení špeciálnymi fixkami. Ako informoval riaditeľ Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) Peter Janus, „v Prešove sa sporadicky objavujú falošné cestovné lístky. Revízori ich dokážu identifikovať práve spomínanými fixami. “
  4.12.2007
  0
 • Prestížnu Hlavnú cenu získalo mesto Prešov na 5. ročníku súťaže Samospráva a Slovensko bez bariér 2007 v kategórii obce a mestá. Metropola Šariša získala cenu za dlhodobo dosahované vynikajúce výsledky pri bezbariérových úpravách verejných priestranstiev v Prešove.
  3.12.2007
  0
 • Poslanci Juraj Hurný (vľavo) a Vasiľ Janko
  Petičnú akciu za výstavbu Centrálneho mestského parku Sekčov rozbehli poslanci šiesteho volebného obvodu za pravicový poslanecký klub KDH, SDKÚ-DS. Petícia by mala slúžiť ako argument zaradenia výstavby parku do rozpočtu mesta, ktorý budú poslanci schvaľovať na svojom najbližšom zasadnutí v stredu 10. decembra.
  27.11.2007
  0
 • Poslanci dohodu s Drutarovskými schválili takmer jednomyselne
  Poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom včerajšom zasadnutí schválili vykúpenie domu rodiny Drutarovských za cenu 3 milióny korún, rovnakú sumu pritom rodina dostane aj od Slovenskej správy ciest (SSC). Poslanci tým odsúhlasili dohodu, ktorú s Otom a Žofiou Drutarovskými podpísal koncom októbra primátor Pavel Hagyari. Jej súčasťou je aj zámena pozemkov a odpredaj časti mestského pozemku na účely výstavby nových domov rodiny Drutarovských.
  23.11.2007
  0
 • Napriek tomu, že primátor Pavel Hagyari počas včerajšieho zasadnutia Mestského zastupiteľstva stiahol zo 17-bodového programu až sedem, mimochodom najzávažnejších, bodov, trvalo 10. riadne zasadnutie poslaneckého zboru opäť pomerne dlho.
  22.11.2007
  0
 • Primátor Pavel Hagyari stiahol ďalšie dva body z rokovania dnešného zasadnutia zastupiteľstva. Konkrétne išlo o Návrh rokovacieho poriadku Mestského zastupiteľstva a Návrh Štatútu mesta Prešov. Ten bol pritom stiahnutý aj zo septembrového rokovania poslaneckého zboru.
  21.11.2007
  0
 • S polhodinovým meškaním dnes začalo 10. riadne rokovanie Mestského zastupiteľstva v Prešove. Dôvodom bolo stretnutie primátora Pavla Hagyariho s predsedami poslaneckých klubov, na ktorom sa dohodli na stiahnutí piatich kľúčových bodov programu z rokovania zastupiteľstva.
  21.11.2007
  0
 • Dnes od 10. hodiny sa uskutoční 10. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove. V rámci nabitého programu sa bude prerokovávať viacero zaujímavých bodov, v ktorých sa črtá stret koalície a opozície.
  21.11.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.