Štvrtok, 23. január 2020
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Mesto Prešov

 • Autá už od budúceho týždňa nebudú na Slovenskej ulici parkovať vpravo, ale vľavo - a šikmo
  Do dvoch týždňov by doprava na uliciach Slovenská a Jarková mala byť jednosmerná, čím v centre pribudnú nové parkovacie miesta. Už dnes sa začalo so značením nových parkovísk na Slovenskej ulici, ktoré budú umiestnené na opačnej strane ako doteraz a radené budú šikmo.
  27.3.2007
  0
 • Rokovanie prezídia ÚMS viedol primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský
  Dnes sa v priestoroch historickej radnice mesta Prešov konalo zasadnutie prezídia Únie miest Slovenska, ktorého hlavnou témou bola príprava a organizácia XVII. snemu Únie miest Slovenska. Ten by sa mal konať začiatkom mája v Bratislave a voliť by sa na ňom malo aj nové prezídium, ktoré po porážke Ferdinanda Víteka v primátorských voľbách v Nitre prišlo o svojho doterajšieho prezidenta.
  23.3.2007
  0
 • Vedúca útavru strategického rozvoja MsÚ v Prešova Ľubica Tomášová prezentuje projekt Šarišská špacírka
  Vytvorenie poznávacej cesty, ktorá spája zaujímavosti kultúrneho dedičstva regiónu rozprestierajúcom sa medzi Prešovom a poľským Nowym Sanczom je hlavným cieľom projektu Šarišská špacírka, ktorý v spolupráci s poľskou stranou realizuje Mestský úrad v Prešove.
  20.3.2007
  0
 • Slovenskej autobusovej doprave (SAD) Prešov pribudlo do vozového parku desať nových autobusov značky Karosa/Iveco, ktoré bude dopravný podnik využívať v rámci prímestskej dopravy. Dnes ich na autobusovej stanici v Prešove, za účasti predsedu Národnej rady Pavla Pašku, slávnostne uviedli do prevádzky.
  19.3.2007
  0
 • O vytvorení Rady cirkví a náboženských spoločností ako poradného orgánu primátora Prešova, hovorili predstavitelia cirkví a náboženských spoločností pôsobiacich na území mesta.
  16.3.2007
  0
 • Upratať potrebujú predovšetkým sídliská.
  Jarné upratovanie absolvuje naše mesto každý rok. Čistenie ciest a chodníkov od posypového materiálu, podľa schváleného harmonogramu sa realizuje od 5. marca. Už tradične je súčasťou jarného upratovania aj distribúcia veľkoobjemových kontajnerov.
  15.3.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Prezident MESA 10 a bývalý splnomocnenec vlády pre decentralizáciu verejnej správy Viktor Nižňanský
  Pomoc pri rozvoji Prešova, zostavovaní jeho rozpočtu a optimalizácii hospodárenia mestských spoločností - to sú oblasti, v ktorých by mohlo dôjsť k spolupráci medzi mestom Prešov a centrom pre ekonomické a sociálne analýzy MESA 10.
  15.3.2007
  0
 • Začína sa stavať.
  Slovenský skauting 112. zbor Prameň Prešov – Sekčov postaví na prešovskom sídlisku Sekčov na Námestí Krista Kráľa špecializované petangove ihrisko a lezeckú stenu. Ihrisko je určené pre staršie deti od 12 rokov a bude susediť so športovým areálom, ktorý patrí rímskokatolíckej cirkvi.
  9.3.2007
  0
 • Kislík pripúšťa len drobné nedostatky.
  Už niekoľko týždňov zaujíma verejnosť problém okolo spoločnosti Prešov REAL, s.r.o. a osoba Jozefa Kislíka. Na tohto, dnes už bývalého riaditeľa a konateľa tejto mestskej spoločnosti, bolo 9. februára podané trestné oznámenie a to za trestné činy porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, podvodu a za prečin zneužitia právomoci verejného činiteľa. Obvinenie obsahuje päť bodov. Dnes vám prinášame rozhovor s Jozefom Kislíkom, ktorý od 1. marca už v uvedenej spoločnosti nepracuje.
  5.3.2007
  0
 • Priestor pre Úradom PSK a Odborovým domom kultúry na Námestí mieru je od dnes pod kontrolou kamerového systému mesta.
  2.3.2007
  0
 • Prvé rokovanie má za sebou Mestská rada (MsR) v Prešove, ktorá bude mať v novom volebnom období 10 členov. Keďže poslanecký klub KDH, SDKÚ-DS ale svoje miesta zatiaľ neobsadil, na úvodnom rokovaní sa stretla iba šestica poslancov – Milan Berdis, Ivan Benko, Mária Kusendová, Anton Bidovský (všetci z klubu SMER-SD, ĽS-HZDS, SNS, SF), Jozef Baláži a Katarína Ďurčanská (obaja Klub kresťanských demokratov a nezávislých).
  28.2.2007
  0
 • Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove a dvojjazyčný magazín Moje mesto Prešov – My City Prešov v spolupráci s prešovskou radnicou vyhlásili dnes 1. ročník súťaže pre širokú verejnosť pod názvom Moje mesto Prešov 2007.
  27.2.2007
  0
 • Náčelník MsP Ján Andrejko má v pĺáne vytvoriť z monitorovacieho pracoviska chránenú dielňu
  Ako sme už na našom portáli informovali, Mestská polícia (MsP) v Prešove má v pláne rozšíriť súčasný desaťkamerový monitorovací systém mesta. Po vzore iných miest by pritom do jeho prevádzkovania chcela zapojiť aj postihnutých občanov.
  26.2.2007
  0
 • Vážení cestujúci, Dopravný podnik mesta Prešov, akciová spoločnosť, oznamuje, že po viac ako 50 rokoch, nebude v ďalšom období vykonávať mestskú hromadnú dopravu v meste Veľký Šariš a jeho časti Kanaš a tiež v obci Bzenov.
  15.2.2007
  0
 • Záujem mesta Prešov o získanie Národnej kultúrnej pamiatky (NKP) Solivar zo správy Slovenského technického múzea (STM) v Košiciach pod "svoje krídla" naďalej trvá. Potom, čo nedávno absolvoval primátor Pavel Hagyari rokovanie k tejto otázke na Ministerstve kultúry (MK), stretol sa včera na prešovskej radnici v tejto veci so štátnym tajomníkom MK Jozefom Augustínom Langom a riaditeľom STM v Košiciach Eugenom Labaničom.
  14.2.2007
  0
 • Včerajšie rokovanie mestského parlametu trvalo vrátane prestávok takmer 9 hodín, poslanci prerokovali 18 bodov programu. Okrem kreovania Mestskej rady (MsR) a komisií pri MsZ, určení platu primátora, odvolávaní konateľa a dozornej rady spoločnosti Prešov Real, či odpredaju pozemkov pod OD Tesco, o ktorých informujeme samostatne, sa poslanci venovali aj ďalším bodom.
  13.2.2007
  0
 • (TASR) - Mesačný plat 72 400 Sk odsúhlasili na včerajšom zasadnutí MsZ primátorovi Prešova Pavlovi Hagyarimu. Rozhodnutie mestského parlamentu je so spätnou platnosťou od 29. decembra 2006, keď sa Hagyari ujal funkcie.
  13.2.2007
  0
 • Jedným z bodov včerajšieho Mestského zastupiteľstva v Prešove bol oj odpredaj pozemku o výmere 420 metrov štvorcových za celkovú sumu vyše 4,14 mil. Sk pre spoločnosť Multi Veste Czech republic 4 z Prahy.
  13.2.2007
  0
 • Jozef Kislík v pozícii konateľa a riaditeľa Prešov Real skončil
  To, čo sa nepodarilo presadiť primátorovi Pavlovi Hagyarimu na januárovom mimoriadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva, sa podarilo dnes. Poslanci odvolali konateľa a riaditeľa mestskej organizácie Prešov Real Jozefa Kislíka i súčasnú dozornú radu. Zároveň menovali jej nových členov a urobili zmeny v zakladateľskej listine firmy spravujúcej nebytové priestory v meste.
  12.2.2007
  0
 • Poslanci Mestského zastupiteľstva prerokovali doobeda iba štyri zo 17-tich bodov programu, počas ktorých sa prejavila oslabená sila dvojkoalície KDH – SDKÚ-DS, ktorá stratila v poslaneckých laviciach svoju pozíciu odchodom poslancov do Klubu kresťanských demokratov a nezávislých.
  12.2.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.