Streda, 28. október 2020
Meniny má Dobromila | zajtra Klára

Mesto Prešov

 • Otázkam zdravia detí a mládeže sa počas dvoch posledných dní venovali pracovné tímy odborníkov zo šiestich európskych miest, ktoré sa zapojili do medzinárodného projektu Mestá pre deti (Cities for Children).
  11.4.2008
  0
 • Mestský úrad v Prešove rozšíril počet asistentov na prechodoch pre chodcov, ktorí dbajú na bezpečnosť hlavne detí základných škôl na frekventovaných úsekoch. Projekt Mestskej polície „Bezpečná cesto do školy“ sa rozšíril o výpomoc z radov dlhodobo nezamestnaných prostredníctvom malých obecných služieb.
  10.4.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • V areáli základnej školy na Ulici Československej armády v Prešove, ktorá priamo susedí s ďalšou základnou školou na Odborárskej ulici, vyrastie športový park mládeže – tréningový zimný štadión.
  7.4.2008
  0
 • Mestský úrad v rámci projektu zelené mesto revitalizuje zeleň, rekreačné a oddychové zóny. V týchto dňoch svoju pozornosť venuje úpravám Kmeťovho stromoradia.
  4.4.2008
  0
 • ilustračné foto
  Primátor Prešova Pavel Hagyari považuje dopravu za najväčší problém, ktorý trápi Prešovčanov. Preto menoval projektový tím zložený z odborníkov, ktorí zmapujú dopravnú situáciu a navrhnú riešenia. Súčasne ustanovil do funkcie vedúcu odboru dopravy Darinu Sýkorovú, ktorá bude mať na starosti výlučne úsek dopravy. Má za úlohu čo najskôr presadiť do života zelenú vlnu, ktorá by mala začať fungovať na piatich križovatkách v meste.
  3.4.2008
  21
 • Takmer dve hodiny diskutovali na minulotýždňovom zasadnutí zastupiteľstva prešovskí mestskí poslanci, či chcú a na aké využitie Centrálny mestský park, ktorý je schválený v územnom pláne mesta v lokalite Sekčov na ploche 26 hektárov.
  1.4.2008
  0
 • Prvý apríl v centre Prešova sa už tradične bude niesť v duchu vyvrcholenia medzinárodnej súťaže kresleného humoru na tému pivo – Zlatý súdok 2008. Vernisáž výstavy bude v Šarišskej galérii so začiatkom o 14:30, na ktorej sprístupnia najlepšie práce 14. ročníka súťaže.
  31.3.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Novou riaditeľkou Domova dôchodcov v mestskej časti Cemjata v Prešove bude Anna Buzgóová, ktorú zvolili do funkcie prešovskí mestskí poslanci. Výberová komisia zo siedmich kandidátov posunula do zastupiteľstva troch, z nich nadpolovičnú väčšinu hlasov v zastupiteľstve získala práve Anna Buzgóová, ktorú výberová komisia počtom získaných bodov nominovala na druhé miesto.
  31.3.2008
  0
 • Problémy Prešova s neplatičmi a neprispôsobivými občanmi nepoznajú riešenie ani po včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Poslanci totiž stopli zamýšľaný zámer radnice vystavať pre neplatičov prístrešky kontajnerového typu v lokalite Stará Tehelňa.
  27.3.2008
  0
 • V Prešove pribudne spolu 17 nových názvov ulíc. Ich menoslov schválili poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom dnešnom zasadnutí.
  26.3.2008
  0
 • Po minulotýždňovom mimoriadnom rokovaní Mestského zastupiteľstva sa prešovskí poslanci zídu zajtra na v poradí 14. riadnom rokovaní v tomto volebnom období. Pred poslancami bude opäť bohatý program, ktorý obsahuje spolu až 20 bodov programu.
  25.3.2008
  0
 • Mesto Prešov zriadilo provizórne centrálne trhovisko. Verejnosti je prístupné od stredy na Baštovej ulici, z časti na parkovisku a neskôr sa rozšíri na upravenej trávnatej ploche. Ako informoval tlačový tajomník Mestského úradu v Prešove Michal Kaliňák, „radnica už dlhšie hľadala náhradu za zrušené centrálne trhovisko na spojnici ulíc Weberova – Hviezdoslavova. “
  21.3.2008
  0
 • Statné jedle, brezy a ozdobné kríky padli v týchto dňoch za obeť výstavbe obchodno-zábavného centra Forum Prešov na Štefánikovej a Hviezdoslavovej ulici v Prešoven pod Obchodným domom Tesco.
  21.3.2008
  0
 • Na mimoriadnom zasadnutí včera rozhodovali poslanci mestského zastupiteľstva o ďalšom osude priemyselného parku IPZ v Záborskom. Tomu koncom minulého roka Ministerstvo hospodárstva pozastavilo štátnu dotáciu vo výške takmer 230 miliónov korún.
  20.3.2008
  0
 • Autobusová zastávka Rázcestie Cemjata v Prešove je dočasne zrušená. Ako zverejnil v pondelok Dopravný podnik mesta Prešov, dôvodom sú rekonštrukčné práce na Levočskej ulici.
  18.3.2008
  0
 • Mesto Prešov chce riešiť problém s neplatičmi mestských bytov a s neprispôsobivými obyvateľmi kúpením 25 prístreškov kontajnerového typu. Na tento účel navrhuje radnica vyčleniť osem miliónov korún čím by vyriešila bývanie pre 84 problémových osôb.
  17.3.2008
  0
 • Mesto Prešov podpíše so zástupcami izraelského mesta Rishon LenZion partnerskú zmluvu o spolupráci. Stane sa tak v Izraeli, kde odletí delegácia zástupcov prešovskej radnice. Prešovský primátor Pavel Hagyari od vzájomnej dohody očakáva novú dynamiku zahraničných vzťahov.
  11.3.2008
  0
 • Od pondelka na prešovských mestsých základných a materských školách odštartujú Týždeň zdravého stravovania v rámci projektu Stravovať sa zdravo je moderné. Pre takmer 9 400 stravníkov budú od 10. do 14. marca variť a pripravovať jedlá zdravej výživy, s ktorými niektoré deti doteraz ani nemuseli prísť do styku.
  10.3.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Prešovská radnica prostredníctvom svojho odboru sociálnych služieb organizuje v piatok v priestoroch Čierneho orla Parku kultúry a oddychu v Prešove oslavy Medzinárodného dňa žien. Podujatie je určené hlavne seniorkám. V programe vystúpia členovia folklórneho súboru Šarišan, ktorý pracuje pri prešovskom PKO. Asi v hodinovom vystúpení predstavia folkloristi časť programu A muj dzedo, ktorý mal premiéru v decembri minulého roku a vznikol pri príležitosti 40. výročia založenia súboru. Kapacita sály je vyše 400 miest. Ženám príde blahoželať primátor Prešova Pavel Hagyari a ďalší zástupcovia mestskej samosprávy.
  6.3.2008
  0
 • Zrušené výberové konanie na post riaditeľa Domova dôchodcov na Cemjate, problémy s kruhovou križovatkou na Námestí mieru a nerozvysielanie Rádia Prešov boli témami ostatného stretnutia novinárov s primátorom Pavlom Hagyarim.
  6.3.2008
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.