Streda, 21. október 2020
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Mesto Prešov

 • Štvormiliónovej "sekere" v mestskom rozpočte sa poslancom podarilo predísť. Schválením všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o státí, parkovaní a odťahovaní vozidiel na území mesta Prešov na svojom minulotýždňovom zasadnutí totiž opäť umožnili vyberať peniaze za parkovanie motorových vozidiel, ktoré v januári nemalo oporu v zákone a tak vodiči mohli v meste parkovať zadarmo.
  4.2.2008
  0
 • Poslanci Mestského zastupiteľstva, ale aj členovia jej komisií, Mestskej rady a výborov mestských častí budú dostávať za svoju prácu vyššie odmeny. A to až o 50 percent. Mestskú pokladnicu to bude stáť vyše 1,2 milióna korún.
  31.1.2008
  0
 • Dvanásťbodový program malo dnešné zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prešove, na ktorom sa poslanci stretli prvýkrát v tomto roku. Okrem iného odvolali riaditeľa domova dôchodcov na Cemjate, zvýšili si odmeny a schválili návrh na zvolanie mimoriadneho rokovania o priemyselnom parku IPZ Prešov – Záborské.
  30.1.2008
  0
 • Mestský úrad v Prešove bude mať k dispozícii od marca ďalšiu budovu na Jarkovej ulici číslo 26. Objekt po bývalom stredoškolskom internáte získalo mesto výmenou za priestory niekdajšej Základnej školy s vyučovacím jazykom ukrajinský na Sládkovičovej ulici, ktoré získal Prešovský samosprávny kraj.
  25.1.2008
  0
 • Aspoň čiastočne by mal byť už v dohľadnej dobe vyriešený problém obyvateľov Družstevnej ulice. Tým znepríjemňuje život premávka nákladných áut, ktoré zásobujú firmy umiestnené práve v tejto lokalite.
  22.1.2008
  0
 • Prešovská radnica chystá Prvý reprezentačný ples mesta Prešov. Uskutoční ho 26. januára v priestoroch Parku kultúry a oddychu. Primátor Prešova Pavel Hagyari si želá, aby "sa svojou noblesou priblížil bratislavskému Plesu v opere."
  21.1.2008
  0
 • Tréningový zimný štadión, ktorý má vyrásť pri ZŠ na Ulici Československej armády, si vyžaduje investíciu vo výške 40 miliónov korún. Na jeho výstavbu by sa malo poskladať viacero subjektov.
  18.1.2008
  0
 • Obyvatelia Prešova budú platiť jednu z najvyšších daní za byty v rámci krajských miest. Tvrdia to poslanci opozičného klubu mestského zastupiteľstva za KDH a SDKÚ-DS, ktorí obvinili primátora, že pri presadzovaní zvýšenia daní na zasadnutí mestského zastupiteľstva nehovoril pravdu.
  16.1.2008
  0
 • Jedným z prvých nasvietených priechodov v PreŠove sa nachádza na Ul. 17. novembra
  Bezpečnosť chodcov v Prešove má zvýšiť špeciálne bezpečnostné osvetlenie, ktoré na štyroch priechodoch pribudlo koncom minulého roka. S opatrením, ktoré je súčasťou projektu Bezpečné mesto, chce radnica pokračovať aj v tomto roku.
  15.1.2008
  0
 • Približne o 200 detí menej nastúpi do prvých ročníkov ZŠ v najbližšom školskom roku.Mestská samospráva očakáva približne 740 budúcich prváčikov, terajší počet žiakov prvých ročníkov je okolo 900, pred dvomi rokmi ich bolo 1200.
  15.1.2008
  0
 • Primátor Pavel Hagyari
  Ukončenie sporu s rodinou Drutarovských a postup kandidatúry mesta Prešov do užšieho výberu v súboji o Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2013 považuje primátor mesta Pavel Hagyari za najväčšie úspechy počas svojho prvého roku vo funkcii prvého muža mesta.
  9.1.2008
  0
 • V roka 2007 sa v Prešove narodilo 2448 detí. Viac bolo chlapcov. Kým dievčat sa narodilo 1194, chlapcov 1254.
  8.1.2008
  0
 • Peter Janus, riaditeľ DPMP
  Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) od nového roku 2008 pripravil pre cestujúcich niekoľko zmien. U vodiča si budú môcť pasažieri zakúpiť cestovné lístky iba s predĺženou 30 minútovou časovou platnosťou, nie kratšou.
  4.1.2008
  0
 • Mesto spolu so základnými školami upravuje plochy v ich areáloch na verejné korčuľovanie. Počet plôch sa postupne rozširuje.
  3.1.2008
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Primátor Prešova Pavel Hagyari (nezávislý) oznámil dnes, že posiela výpoveď nájomnej zmluvy SDKÚ-DS a KDH, ktoré majú svoje kancelárie v Župnom dome v Prešove.
  20.12.2007
  0
 • Menoslov vedúcich odborov mestského úradu je už známy. Primátor Pavel Hagyari odvolal začiatkom novembra všetkých vedúcich odborov, ktorých následne poveril vedením, a na uvoľnené posty vyhlásil výberové konania. Tie napokon vo svojich funkciách potvrdili takmer všetkých doterajších vedúcich.
  20.12.2007
  0
 • Vymenené zámky na zimnom štadióne, zapečatené šatne, nervózne výmeny názorov medzi predstaviteľmi mesta a hokejového klubu Lietajúce kone Prešov (HK LK) a to všetko za asistencie mestskej i štátnej polície a médií. Tak takto divoko to včera vyzeralo na prešovskom zimnom štadióne.
  20.12.2007
  0
 • Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) pripravil na vianočné a novoročné sviatky nový grafikon spojov. Ten reaguje na zmenený pohyb ľudí a tiež na prázdniny v školách.
  19.12.2007
  0
 • Technické služby mesta Prešov, a. s. spracovali harmonogram vývozu odpadu počas vianočných sviatkov.
  19.12.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Predseda finančnej komisie PSK Pavol Tarcala
  Ústredným bodom zajtrajšieho zasadnutia Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) bude schvaľovanie rozpočtu samosprávy na budúci rok.
  17.12.2007
  0
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.