Nedeľa, 27. september 2020
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Mesto Prešov

 • V súvislosti s čerstvou snehovou pokrývkou je prešovská radnica podľa svojho tlačového tajomníka Michala Kaliňáka pripravená na zimnú sezónu a starostlivosť o chodníky a cesty vo svojej správe.
  16.11.2007
  0
 • Noví vedúci odborov Mestského úradu (MsÚ) budú známi do 10. decembra. Informoval o tom prednosta MsÚ Jozef Višňovský v súvislosti s minulotýždňovým odvolaním všetkých vedúcich odborov úradu.
  14.11.2007
  0
 • Dôchodcom už opäť hrozí, že budú za pobyt v domove dôchodcov (DD) musieť platiť viac. Mestská rada sa totiž na svojom ostatnom zasadnutí opäť zaoberala návrhom na zvýšenie poplatku za sociálne služby poskytované v DD v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.
  13.11.2007
  0
 • Výdavky mestského rozpočtu za tri štvrtiny tohto roka sú na úrovni takmer 1,053 mld. korún, čo predstavuje 71,7 % stanoveného rozpočtu. Konštatovala to vo svojej správe, ktorú predložila Mestskej rade, vedúca odboru finančného a plánovacieho MsÚ Mária Nováková.
  9.11.2007
  0
 • Daň z nehnuteľnosti a stavieb, ktorá má do mestského rozpočtu priniesť 23 miliónov korún, nie je jedinou, ktorú chce mesto zvýšiť. Jedným z návrhov, ktorým sa Mestská rada zaoberala na svojom ostatnom zasadnutí, bol aj návrh na zvýšenie poplatku za komunálny odpad a drobné stavebné odpady.
  9.11.2007
  0
 • Mestský úrad chce od budúceho roka zvýšiť daň z nehnuteľnosti a daň zo stavieb. Predpokladá to návrh všeobecnozáväzného nariadenia (VZN), ktorým sa na svojom utorkovom rokovaní zaoberala Mestská rada. Nezmenená by mala ostať sadzba dane z pozemkov.
  8.11.2007
  0
 • Burzy starožitností a kuriozít si našli medzi Prešovčanmi mnohých priaznivcov. V piatok od 10:00 hod. bude na pešej zóne v centre Prešova medzi kostolom sv. Mikuláša a Knižnicou P. O. Hviezdoslava v poradí už štvrtá tohtoročná burza.
  8.11.2007
  0
 • Matúš Murajda (vľavo), Pavel Hagyari (vpravo)
  Primátor Pavel Hagyari dnes v šachovej partii získal oblečenie pre mestskú políciu a reflexné vesty pre asistentov pomáhajúcich ľuďom na priechodoch pre chodcov. Keďže však šachovú partiu nevyhral, stáť ho to bude parkovacie miesto a pozvanie na večeru.
  7.11.2007
  0
 • Obyvatelia prešovských sídlisk budú môcť minimálne tri roky využívať internetové pripojenie zadarmo. Bezplatne sa od začiatku decembra bude dať na internet pripojiť aj v centre mesta.
  6.11.2007
  0
 • Primátor P. Hagyari a predseda PSK P. Chudík na vizite v Župnom dome
  Stretnutie v priestoroch Župného domu na Slovenskej ulici absolvovali v stredu primátor Pavel Hagyari a predseda PSK Peter Chudík. Priamo v teréne sa zaoberali možnosťou umiestnenia Knižnice Pavla Országha Hviezdoslava do tejto budovy, o ktorej už obaja hovorili na minulotýždňovom stretnutí.
  2.11.2007
  0
 • Výstavba problematickej Nábrežnej komunikácie dostala nový impulz. V utorok večer totiž došlo k podpisu dohody medzi mestom Prešov a rodinou Drutarovských.
  1.11.2007
  0
 • Dopravný podnik mesta Prešov počas týchto dní posilňuje dopravu v oblasti mestského cintorína.
  31.10.2007
  0
 • Slávnostným prestrihnutím pásky dnes na prešovskej železničnej stanici odovzdali do užívania zrekonštruované železničné nástupištia a definitívne tak ukončili realizáciu projektu Železničná stanica Prešov – peronizácia.
  26.10.2007
  0
 • Polícia chce zabrániť vyčíňaniu vandalov a postará sa o bezpečnosť návštevníkov cintorína.
  Hlavný cintorín v Prešove bude počas najbližších dní, kedy občania prichádzajú na hroby svojich blízkych, otvorený dlhšie od 8:00 do 21:00. Tento predĺžený režim začne platiť už od soboty 27. októbra. Bežne sa brány cintorína otvárajú o 9:00 a zatvárajú o 17:00. Na všetkých troch prešovských cintorínoch bude k dispozícii informačná služba.
  25.10.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Bude symbol oslobodenia minulosťou?
  S iniciatívou premiestniť Pamätník osloboditeľov z centra Prešova a nahradiť ho iným symbolom - sochou koňa, prichádzajú členovia Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska (KDMS) v Prešove. Ich ďalším návrhom je postaviť nad najväčším prešovským sídliskom Sekčov, na kopci vedľa zvonice, Park Angelinum s fontánou a sochou anjela s ochrannými krídlami.
  19.10.2007
  0
 • Ilustračné foto
  Od dnešného dňa do konca novembra osloví tridsať anketárov z radov vysokoškolákov občanov Prešova a formou dotazníka s vyše 40 otázkami budú zisťovať ich názory na rôzne oblasti týkajúce sa mesta
  18.10.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Centrum Prešova včera ovládla jarmočná nálada. Asi 60 stánkov so širokou ponukou výrobkov z dielne zručných remeselníkov prilákalo do mesta množstvo ľudí. Jesenný jarmok nemá v Prešove dlhú tradíciu, ide o jeho tretí ročník.
  12.10.2007
  0
 • V krátkej dobe by mali byť verejnosti prezentované nové webstránky prešovských mestských firiem. Tie by mali mať jednotnú vizualizáciu, novinkou by mali byť aj prvky interakcie s obyvateľmi.
  11.10.2007
  0
 • V centre Prešova sa vo štvrtok a piatok budú prezentovať keramikári, čipkári, tkáči, košikári, garbiari, kováči a drotári na III. Remeselných jarmočných dňoch.
  9.10.2007
  0
 • Od konca minulého týždňa prebieha v Prešove jesenné upratovanie. Až do 25. októbra budú postupne vo všetkých častiach mesta pristavené veľkoobjemové kontajnery (VOK), ktoré sú určené na uloženie odpadu.
  9.10.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.