Sobota, 31. október 2020
Meniny má Aurélia | zajtra Denis, Denisa

Mesto Prešov

 • Vianočný darček v podobe zvýšenej dane z nehnuteľností a poplatkov za odpad dnes dostali Prešovčania od poslancov Mestského zastupiteľstva. Nie však v takej výške, ako boli pôvodne navrhované.
  12.12.2007
  0
 • Nové logo Technických služieb
  Technické služby mesta Prešov, a.s. (TSmP) majú od včera nové logo, ktoré bolo verejnosti oficiálne predstavené počas vianočných trhov v centre mesta.
  11.12.2007
  0
 • Poslanci budú na budúci týždeň rokovať aj o rozpočte
  Ťažiskovým materiálom budúcotýždňového zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Prešove bude predložený návrh rozpočtu hospodárstva mesta Prešov na rok 2008 s výhľadom na ďalšie dva roky. Či ho ale poslanci napokon príjmu bude závisieť od dohody poslaneckých klubov o zvyšovaní daní za nehnuteľností a poplatkov za odpad. Inak mestu hrozí rozpočtové provizórium, ktoré môže priniesť aj problémy s odpadom.
  6.12.2007
  0
 • Vyše 12 hodín trvalo včerajšie rokovanie Mestskej rady (MsR) , ktorá sa zišla na svojom poslednom tohtoročnom zasadnutí. Rada sa zišla v kompletnom desaťčlennom zložení.
  5.12.2007
  0
 • Riaditeľ DPMP Peter Janus
  Revízori v mestskej hromadnej doprave v Prešove sú vyzbrojení špeciálnymi fixkami. Ako informoval riaditeľ Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) Peter Janus, „v Prešove sa sporadicky objavujú falošné cestovné lístky. Revízori ich dokážu identifikovať práve spomínanými fixami. “
  4.12.2007
  0
 • Prestížnu Hlavnú cenu získalo mesto Prešov na 5. ročníku súťaže Samospráva a Slovensko bez bariér 2007 v kategórii obce a mestá. Metropola Šariša získala cenu za dlhodobo dosahované vynikajúce výsledky pri bezbariérových úpravách verejných priestranstiev v Prešove.
  3.12.2007
  0
 • Poslanci Juraj Hurný (vľavo) a Vasiľ Janko
  Petičnú akciu za výstavbu Centrálneho mestského parku Sekčov rozbehli poslanci šiesteho volebného obvodu za pravicový poslanecký klub KDH, SDKÚ-DS. Petícia by mala slúžiť ako argument zaradenia výstavby parku do rozpočtu mesta, ktorý budú poslanci schvaľovať na svojom najbližšom zasadnutí v stredu 10. decembra.
  27.11.2007
  0
 • Poslanci dohodu s Drutarovskými schválili takmer jednomyselne
  Poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom včerajšom zasadnutí schválili vykúpenie domu rodiny Drutarovských za cenu 3 milióny korún, rovnakú sumu pritom rodina dostane aj od Slovenskej správy ciest (SSC). Poslanci tým odsúhlasili dohodu, ktorú s Otom a Žofiou Drutarovskými podpísal koncom októbra primátor Pavel Hagyari. Jej súčasťou je aj zámena pozemkov a odpredaj časti mestského pozemku na účely výstavby nových domov rodiny Drutarovských.
  23.11.2007
  0
 • Napriek tomu, že primátor Pavel Hagyari počas včerajšieho zasadnutia Mestského zastupiteľstva stiahol zo 17-bodového programu až sedem, mimochodom najzávažnejších, bodov, trvalo 10. riadne zasadnutie poslaneckého zboru opäť pomerne dlho.
  22.11.2007
  0
 • Primátor Pavel Hagyari stiahol ďalšie dva body z rokovania dnešného zasadnutia zastupiteľstva. Konkrétne išlo o Návrh rokovacieho poriadku Mestského zastupiteľstva a Návrh Štatútu mesta Prešov. Ten bol pritom stiahnutý aj zo septembrového rokovania poslaneckého zboru.
  21.11.2007
  0
 • S polhodinovým meškaním dnes začalo 10. riadne rokovanie Mestského zastupiteľstva v Prešove. Dôvodom bolo stretnutie primátora Pavla Hagyariho s predsedami poslaneckých klubov, na ktorom sa dohodli na stiahnutí piatich kľúčových bodov programu z rokovania zastupiteľstva.
  21.11.2007
  0
 • Dnes od 10. hodiny sa uskutoční 10. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove. V rámci nabitého programu sa bude prerokovávať viacero zaujímavých bodov, v ktorých sa črtá stret koalície a opozície.
  21.11.2007
  0
 • V súvislosti s čerstvou snehovou pokrývkou je prešovská radnica podľa svojho tlačového tajomníka Michala Kaliňáka pripravená na zimnú sezónu a starostlivosť o chodníky a cesty vo svojej správe.
  16.11.2007
  0
 • Noví vedúci odborov Mestského úradu (MsÚ) budú známi do 10. decembra. Informoval o tom prednosta MsÚ Jozef Višňovský v súvislosti s minulotýždňovým odvolaním všetkých vedúcich odborov úradu.
  14.11.2007
  0
 • Dôchodcom už opäť hrozí, že budú za pobyt v domove dôchodcov (DD) musieť platiť viac. Mestská rada sa totiž na svojom ostatnom zasadnutí opäť zaoberala návrhom na zvýšenie poplatku za sociálne služby poskytované v DD v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.
  13.11.2007
  0
 • Výdavky mestského rozpočtu za tri štvrtiny tohto roka sú na úrovni takmer 1,053 mld. korún, čo predstavuje 71,7 % stanoveného rozpočtu. Konštatovala to vo svojej správe, ktorú predložila Mestskej rade, vedúca odboru finančného a plánovacieho MsÚ Mária Nováková.
  9.11.2007
  0
 • Daň z nehnuteľnosti a stavieb, ktorá má do mestského rozpočtu priniesť 23 miliónov korún, nie je jedinou, ktorú chce mesto zvýšiť. Jedným z návrhov, ktorým sa Mestská rada zaoberala na svojom ostatnom zasadnutí, bol aj návrh na zvýšenie poplatku za komunálny odpad a drobné stavebné odpady.
  9.11.2007
  0
 • Mestský úrad chce od budúceho roka zvýšiť daň z nehnuteľnosti a daň zo stavieb. Predpokladá to návrh všeobecnozáväzného nariadenia (VZN), ktorým sa na svojom utorkovom rokovaní zaoberala Mestská rada. Nezmenená by mala ostať sadzba dane z pozemkov.
  8.11.2007
  0
 • Burzy starožitností a kuriozít si našli medzi Prešovčanmi mnohých priaznivcov. V piatok od 10:00 hod. bude na pešej zóne v centre Prešova medzi kostolom sv. Mikuláša a Knižnicou P. O. Hviezdoslava v poradí už štvrtá tohtoročná burza.
  8.11.2007
  0
 • Matúš Murajda (vľavo), Pavel Hagyari (vpravo)
  Primátor Pavel Hagyari dnes v šachovej partii získal oblečenie pre mestskú políciu a reflexné vesty pre asistentov pomáhajúcich ľuďom na priechodoch pre chodcov. Keďže však šachovú partiu nevyhral, stáť ho to bude parkovacie miesto a pozvanie na večeru.
  7.11.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.