Sobota, 26. september 2020
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Mesto Prešov

 • Dnes sa dohodol v priestoroch prešovskej radnice príchod ďalšieho investora. Prešovský primátor Pavel Hagyari dnes prijal zástupcov firmy Manitovoc group. Jej výkonný riaditeľa Philippe Cohet a projektový riaditeľ Éric Pommier prezentovali záujem o rozšírenie podnikateľských aktivít do prešovského regiónu.
  22.5.2007
  0
 • Prvé tri mesiace prevádzkovania krytého bazénu na Spojenej strednej škole Ľ. Podjavorinskej ukazujú, že záujem o jeho využívanie rastie. Bazén slúži verejnosti od 1. februára, kedy nadobudla účinnosť zmluva o jeho prevádzkovaní medzi mestom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom (PSK), v zriaďovateľskej pôsobnosti ktorého je uvedená škola.
  21.5.2007
  0
 • Využitie opálových a soľných baní, ale aj neďalekej Zlatej bane na rozvoj turistického ruchu, to boli témy, o ktorých rokoval koncom minulého týždňa prešovský primátor Pavel Hagyari na pôde ministerstva hospodárstva s ministrom Ľubomírom Jahnátkom.
  21.5.2007
  0
 • Táto chátrajúca stavba je denne miestom nebezpečných detských hier
  Chátrajúce nedokončené stavby sú nielen estetickým postrachom sídlisk, či obytných zón, ale často aj miestom nebezpečných hier ľahkovážnych deti. Tie na opustených budovách miestami doslova hazardujú so svojimi životmi.
  17.5.2007
  0
 • Zástupkyňa primátora mesta Prešov Katarína Ďurčanská hodnotí prvý mesiac na prešovskej radnici v jej novej funkcii pozitívne. Za toto obdobie podľa jej slov získala jasnú predstavu o tom, ako bude vyzerať jej konkrétna agenda.
  16.5.2007
  0
 • Mesto Prešov požiadalo Prešovský samosprávny kraj o zrušenie autobusovej zastávky na Šafárikovej ulici, kde stoja prímestské spoje. Dôvodom je nevysporiadaný pozemok, ktorý kúpil kontroverzný prešovský podnikateľ Peter Jarkovský
  15.5.2007
  0
 • Citróny za parkovanie na vyhradených miestach pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) rozdávali dnes pred prešovskými veľkými obchodnými reťazcami prešovskí mestskí policajti a klienti Domova sociálnych služieb z Volgogradskej ulice v Prešove.
  11.5.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Na včerajšej tlačovej besede prezentovala opozícia v mestskom parlamente nesúhlas s novými poplatkami v zariadeniach sociálnych služieb. Hovorca mesta Michal Kaliňák nám zaslal stanovisko mestského úradu k vyjadreniam ktoré zazneli z úst predstaviteľov SDKÚ-DS.
  10.5.2007
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Jedným z bodov programu bol prelet vrtuľníka
  Streľba, prelety vrtuľníka, zásahy kukláčov, ukážky sebaobrany - to je iba časť z programu, ktorý v rámci osláv Dňa víťazstva nad fašizmom a takisto 3. výročia vstupu Slovenska do NATO, dnes v centre mesta sledovali tisícky Prešovčanov.
  8.5.2007
  0
 • Prešovská radnica pripravuje zvýšenie poplatkov v zariadeniach Domova dôchodcov (DD) v Prešove a Domova sociálnych služieb (DSS) na Cemjate v priemere u jedného klienta o 1000 až 1500 Sk na mesiac. Proti tomuto návrhu je SDKÚ-DS, ktoré dnes zverejnilo svoje dôvody.
  7.5.2007
  0
 • Primátor Pavel Hagyari sa stal viceprezidentom ÚMS
  Primátor Prešova Pavel Hagyari sa stal jedným z trojice viceprezidentov Únie miest Slovenska (ÚMS). O voľbe nového predsedníctva Únie rozhodovali delegáti jeho 17. snemu na piatkovom zasadnutí v Bratislave.
  6.5.2007
  0
 • Ilustračné foto
  V našom meste sa v utorok 8. mája uskutočnia oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom a 3. výročia vstupu SR do NATO. Podujatie organizuje Ministerstvo obrany SR v spolupráci s mestom Prešov.
  4.5.2007
  0
 • Mesto Prešov za posledné roky dostalo dvakrát po sebe prestížne ocenenie Europa Nostra Awards, ktoré udeľuje najvýznamnejšia mimovládna organizácia Europa Nostra v oblasti starostlivosti o historické pamiatky v Európe.
  3.5.2007
  0
 • Popredný svetový podnik v oblasti tepelného spracovania, anglická spoločnosť BODYCOTE, prezentuje svoj zámer vytvoriť v našom regióne nový podnik.
  2.5.2007
  0
 • Záujem o prevádzkovanie letných terás je v Prešove veľký, na radnici zatiaľ evidujú 23 žiadostí, k nim by však mali pribudnúť ďalšie. K umiestneniu každej terasy sa vyjadruje Útvar hlavného architekta, ktorý vydáva záväzné stanovisko s podmienkami i technické riešenie.
  30.4.2007
  0
 • V tomto týždni sa na svojom treťom riadnom zasadnutí stretla Mestská rada (MsR) v Prešove. Poprvýkrát rokovala v kompletnom zložení, teda aj so zástupcami opozičného klubu KDH-SDKÚ-DS, ktorého zástupcovia boli zvolení na ostatnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ), no na druhej strane bez účasti primátora Pavla Hagyariho.
  26.4.2007
  0
 • Výrobca automobilových interiérov Lear Corporation z USA, ktorý sa zameriava na výrobu sedadiel, elektronických a elektrických rozvodových systémov, oznámil dnes na tlačovej besede svoju investíciu v Prešove vo výške 2 mld. korún
  17.4.2007
  0
 • Primátor Pavel Hagyari hodnotil sto dní v primátorskom kresle
  V nedeľu 8. apríla uplynulo presne 100 kalendárnych dní odvtedy, čo sa novozvolený primátor Pavel Hagyari ujal oficiálne svojej funkcie. V pondelok predstúpil pred novinárov, aby svojich úvodných sto dní v kresle primátora zhodnotil.
  17.4.2007
  0
 • Podnikateľ Peter Jarkovský, ktorý kúpil začiatkom januára štyri susediace pozemky Pod Skalkou v prešovskej mestskej časti Dúbrava s celkovou rozlohou 25 000 štvorcových metrov, požiadal odbor podnikateľských činností a životného prostredia Mestského úradu (MsÚ) v Prešove o výrub 62 kusov stromov.
  16.4.2007
  0
 • Mesto Prešov uzatvorilo s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) na začiatku roka zmluvu o poskytnutí finančného príspevku na aktivačné práce so 109 uchádzačmi o zamestnanie.
  14.4.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.