Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Politika

 • Pritiahnutie investícii v objeme 5 miliárd korún, vytvorenie tisícky pracovných miest, sociálne byty pre mladých ľudí, rýchle a razantné riešenie sporov podobných tomu medzi mestom a Jarkovským, ale aj vyriešenie dopravnej situácie pomocou kruhových objazdov - to všetko sú tromfy, ktoré chce v boji o primátorské kreslo na voličov vytasiť jeden z kandidátov Pavel Hagyari.
  13.10.2006
  0
 • Mestská volebná komisia do polnoci z nedele na pondelok zaevidovala desať kandidačných listín za primátora Prešova. Šesť z nich chce kandidovať ako nezávislí. Pre komunálne voľby tu vznikli dve silné prevažne parlamentné koalície a jedna neparlamentná.
  9.10.2006
  0
 • Vládna trojka (Smer-SD, SNS a ĽS-HZDS) stále nemá spoločného kandidáta na primátora v Prešove. Zverejniť ho mali včera na tlačovej besede, tú však v poslednej chvíli zrušili.
  6.10.2006
  0
 • Nová vláda postupne mení aj úradníkov na nižších stupňoch riadenia štátnych orgánov. Patria sem aj prednostovia obvodných úradov.
  3.10.2006
  0
 • O perspektívach rozvoja Prešovského kraja rokoval dnes v Prešove minister hospodárstva SR Ľubomír Jahnátek s predsedom PSK Petrom Chudíkom.
  29.9.2006
  0
 • Mestské stranícke centrály v Prešove sa neponáhľajú so zverejnením mien svojich kandidátov na primátora. Oficiálne známym je zatiaľ iba Jozef Polačko z SDKÚ-DS, ktorého podporuje aj KDH.
  25.9.2006
  0
 • Regionálny zväz SDKÚ – DS má nového predsedu. Stal sa ním Štefan Kužma, ktorý je v súčasnosti poslancom NR SR. O jeho zvolení rozhodlo 110 hlasov prítomných delegátov krajskej konferencie v Prešove. V súboji o predsednícky post krajského šéfa tejto strany porazil jej doterajšieho predsedu Jozefa Polačka. Ten získal od delegátov 83 hlasov. Prešovskej krajskej konferencie sa zúčastnil aj predseda strany SDKÚ – DS Mikuláš Dzurinda.
  11.9.2006
  0
 • R. Fico a P. Chudík
  Na dnešnom stretnutí najvyšších predstaviteľov samosprávnych krajov s premiérom Róbertom Ficom zarezonovala aj otázka financovania verejnej autobusovej dopravy.
  8.9.2006
  0
 • Kategória TEXTIL
  Premiér Róbert Fico sa dnes v Prešove stretol s predsedami siedmich krajov, aby s nimi rokoval o návrhu Národného strategického referenčného rámca.
  8.9.2006
  0
 • Štyridsať pozorovateľov z 24 štátov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) dnes ukončilo svoju dvojdňovú návštevu Prešova.
  22.8.2006
  0
 • Prázdne miestnosti, nudiaci sa členovia volebnej komisie krátiaci si čas lúštením krížoviek.... Aj to bol obraz tohtoročných volieb do VÚC. “Rekordná“ účasť voličov má svoje príčiny a dôsledky, ktoré sa stali témou diskusií pre politikov, politológov, novinárov, ale aj bežných občanov.
  7.12.2005
  0
 • Občianske združenie na podporu a rozvoj regiónov v Prešove uzatvorilo dlhodobý projekt „Vzdelávania rómskych poslancov“. Slávnostný večer, ktorý sa uskutočnil dňa 12. decembra 2003 o 18:00 hod. v Hotely Canyon v Lipovciach, bol spojený s odovzdávaním osvedčení o absolvovaní tohto vzdelávacieho programu pre rómskych poslancov obecných zastupiteľstiev Prešovského kraja.
  23.12.2003
  0
 • Prešovské občianske fórum (POF) a Občianske združenie Chránime kraj pod Duklou (CHKPD) poslalo ministrovi dopravy, pôšt a telekomunikácií Pavlovi Prokopovičovi pozvanie na účasť na verejnom zhromaždení občanov mesta a okresu Svidník. Informoval o tom piatkový Korzár.
  6.10.2003
  0
 • Ako informoval novinárov na pravidelnom pondelkovom brífingu primátor mesta Ing. Milan Benč, na pôde Mestského úradu vo Veľkom Šariši sa stretnú (14. 1.) primátori Prešova, Sabinova i Lipian, kde s hostiteľom Ing. Róbertom Orosom prerokujú ďalší postup pri získavaní zahraničných investícií v rámci programu ISPA v projekte Torysa, do ktorého sú zapojené spomínané štyri mestá.
  17.1.2003
  0
 • Primátorom Prešova sa stal v komunálnych voľbách 2002 Ing. Milan Benč z SDĽ. V druhom meste okresu Prešov Veľký Šariš zvíťazil doterajší primátor Ing. Róbert Oros z SDKÚ. V nasledujúcich riadkoch ponúkame zoznam všetkých starostov obcí zvolených v komunálnych voľbách 2002 v okrese Prešov.
  12.12.2002
  0
 • Výsledky komunálnych volieb 2002 do orgánov samosprávy mesta Prešov. Za primátora bol zvolený kandidát Strany demokratickej ľavice s podporou HZDS, SDA, HZD, SNS a RDH-V Milan Benč so ziskom 9123 platných voličských hlasov (36,48 %).
  9.12.2002
  0
 • Prešovské občianske fórum pripravilo dňa 27. 11. 2002 verejné diskusné fórum s kandidátmi na funkciu primátora mesta Prešov. O týždeň neskôr (3. a 4. 12. 2002) bol v Prešovskom večerníku uverejnený materiál „Štyria na spovedi“. Neznámy autor priniesol na štyroch stranách údajne „najzaujímavejšie otázky a odpovede“ z dvojhodinovej diskusie, ktoré sa, ako uvádza v úvode, snažil spracovať „čo najautentickejšie“. Zverejnenie prepisu diskusie by sme samozrejme kedykoľvek uvítali, avšak tentoraz bolo meno POF zneužité, rovnako tak nestrannosť diskusie.
  5.12.2002
  0
 • Čím bližšie sú Prešovčania ku komunálnym voľbám, tým presnejšie vedia (alebo nevedia?), kto a v akom počte bude zápoliť o kreslo primátora i kreslá poslancov v mestskom zastupiteľstve, ktoré bude mať v budúcom volebnom období 31 poslancov (oproti súčasným 51). Tí budú zvolení v šiestich volebných obvodoch.
  27.11.2002
  0
 • Kandidát Ľavicového bloku (ĽB) na post primátora Prešova Igor Novák sa 22. 11. 2002 vzdal svojej kandidatúry.
  25.11.2002
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.