Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Samospráva

 • V okrese Prešov si z celkového počtu 119 863 občanov oprávnených hlasovať vyzdvihlo hlasovacie lístky 69 989 (58,39 %).
  17.5.2003
  0
 • Prezident SR Rudolf Schuster 17. februára 2003 rozhodol o vyhlásení referenda, v ktorom oprávnení občania rozhodnú o otázke: <b>"Súhlasíte s tým, aby sa Slovenská republika stala členským štátom Európskej únie?" Referendum o uvedenej otázke sa uskutoční v piatok 16. mája 2003 od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 17. mája 2003 od 7.00 do 14.00 hod. </b>O tom, ako je organizačno-technicky pripravené referendum na území mesta Prešov a o jeho samotnom priebehu, sme sa rozprávali s vedúcim odboru vnútornej správy MsÚ v Prešove Mgr. Jozefom Smetanom, ktorý nám na úvod rozhovoru povedal...
  13.5.2003
  0
 • Už o pár dní čaká Slovenskú republiku vážny krok, možno mu smelo dať prívlastok historický. Referendum, v ktorom sa bude rozhodovať o tom, či sa chceme začleniť do vyspelej Európy, ako mladá, desaťročná krajina, chceme sa stať rovnocenným partnerom ostatným moderným demokratickým štátom. V týchto dňoch sa totiž integračné úsilie Slovenska pri začleňovaní do Európskej únie blíži k svojmu finále, pri ktorom rozhodujúcu úlohu zohráte aj vy, Prešovčania, obyvatelia tretieho najväčšieho mesta, moderného, historického, bohatého na spoločensko-kultúrnu, ale i ekonomický život. Metropola pri Toryse, ktorá práve v súčasnosti dýcha európskymi dimenziami. Áno, európskymi, pretože väčšina z nás si uvedomuje vážnosť tejto doby, dôležitosť referenda, v ktorom si nesmieme dať ujsť príležitosť povedať úplne jasne a nahlas svoje "áno". Áno, ktoré nám všetkým otvorí lepšiu budúcnosť. Otvorí cestu aj Prešovu do Európy.
  13.5.2003
  0
 • Vážení spoluobčania mesta Prešov, v týchto dňoch sa integračné úsilie Slovenska pri začleňovaní do Európskej únie blíži k svojmu záveru, pri ktorom rozhodujúcu úlohu zohráte aj vy, vážení spoluobčania mesta Prešov. Už o niekoľko dní budeme mať možnosť hlasovaním v referende, ktoré sa uskutoční v dňoch 16. a 17. mája 2003, rozhodnúť o členstve Slovenskej republiky v Európskej únii. Všetci budeme rozhodovať o budúcnosti našej vlasti, regiónu, ale i mesta Prešov.
  7.5.2003
  0
 • Určite ju mnohí poznáte. Deň čo deň, nedbajúc na zimu či dážď, sa jej svojský spev, sprevádzaný trochu rozladenou gitarou, rozlieha po meste a vzbudzuje v nás rôzne pocity. Erika Fáková, 37-ročná "speváčka" spod brány na Hlavnej ulici sa už dva roky živí týmto spôsobom. Predtým vystriedala mnoho zamestnaní, pracovala na píle v Čechách, v mestskej hale či v nemocnici ako upratovačka. Prečo prestala pracovať mi vysvetlila jednoducho: "Raz v lete mi Pán Boh pošepkal, aby som vzala gitaru a začala hrať. A mal pravdu, zarobím tak viac. V Čechách som navyše zbila pár chlapov, tak som odtiaľ radšej odišla."
  13.4.2003
  0
 • Veľké možnosti do budúcnosti Širšie možnosti spolupráce, najmä v oblasti cestovného ruchu, ale aj na poli hospodárskom, medzi jednotlivými samosprávnymi regiónmi, osobitne na úseku vzdelávania, výmeny študentov oboch krajín a využívanie konkrétnych skúseností, ktoré táto zaujímavá a históriou bohatá krajina na Pyrenejskom polostrove získala po vstupe do EÚ, boli dominantnými otázkami včerajšieho stretnutia mimoriadneho a plnomocneného veľvyslanca Španielskeho kráľovstva na Slovensku Alfonsa Diéza Torresa s vedením mesta.
  10.4.2003
  0
 • Netreba sa znepokojovať! V súvislosti so zložitou situáciou v Iraku, kde už vyše dva týždne prebiehajú vojenské boje, zvýšený záujem o informácie z oblasti civilnej ochrany sme zaznamenali aj na Mestskom úrade v Prešove. Nuž, a o čo sa obyvatelia najviac zaujímajú, sme sa porozprávali s vedúcim referátu obrany, civilnej ochrany a požiarnej ochrany kancelárie primátora Ing. Jiřím Veličkom, ktorý nám na úvod povedal:
  10.4.2003
  0
 • Primátor Ing. Milan Benč: "Štát sa postupne zbavuje zodpovednosti!" Prechod viacerých kompetencií zo štátnej správy na samosprávu je sprevádzaný mnohými problémami, ktoré by sme smelo mohli dať pod jeden spoločný menovateľ, a to nezabezpečenie dostatku potrebných finančných prostriedkov. V tejto súvislosti primátor mesta Ing. Milan Benč už neraz vyjadril otvorený a kritický postoj: "Štát sa postupne zbavuje zodpovednosti vo viacerých oblastiach, a ukladá ich podľa zákona samosprávam, žiaľ, často ale bez toho, aby zabezpečil aj požadované finančné prostriedky.
  9.4.2003
  0
 • Vdýchnime mestu nový život I keď počasie je stále vrtošivé, viac nepríjemné, než jarné, ľudia už pomaly vychádzajú do prírody. Snažia si okolo seba skrášľovať prostredie. Každoročne, a ináč to nie je ani tentokrát, vyšlo v ústrety občanom aj mesto. V rámci jarného upratovania rozmiestnilo v jednotlivých lokalitách veľkoobjemové kontajnery, aby sa náš život stal krajším, okolie čistejším a príjemnejším. Nuž, a koľko spomínaných kontajnerov je v Prešove v súčasnosti pristavených, ale aj o ďalších otázkach "príchodu nového života," sme sa porozprávali s vedúcou odboru mestských organizácií a verejnoprospešných činností MsÚ Ing. Andreou Marcinkovou.
  9.4.2003
  0
 • Radnica otvorená občanom Na včerajšom pravidelnom brífingu novinárov s primátorom mesta Ing. Milanom Benčom rezonovali predovšetkým dva okruhy otázok. Prechod kompetencií zo štátnej správy na samosprávy a ich stále nedostatočné finančné krytie a skutočnosť, že dnes je práve sto dní odvtedy, čo nastala zmena na poste prešovského prvého muža: "Priznám sa, že o tom ani poriadne neviem, že na radnici som už sto dní.
  8.4.2003
  0
 • Nové partnerské mesto? Počas návštevy nášho mesta mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Holandského kráľovstva na Slovensku Laurent Louis Stokvis (na stretnutí s občanmi, ktoré pripravila Prešovská kancelária Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, vystúpil so zaujímavou prednáškou Skúsenosti Holandska po vstupe do Európskej únie) sa stretol aj s primátorom Ing. Milanom Benčom.
  4.4.2003
  0
 • Na svoju prvú oficiálnu návštevu do Prešova po nástupe do diplomatickej funkcie zavítal včera na prešovskú radnicu mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Maďarskej republiky na Slovensku Csaba Györffy, ktorého sprevádzal generálny konzul Maďarska na Slovensku so sídlom v Košiciach György Varga.
  3.4.2003
  0
 • Obaja žijú v Prešove a napriek tomu, že sú úplne odlišní, ich niečo spája. Narodili sa na opačných kontinentoch, sú inokrajci, no v našom meste našli svoje šťastie. A ešte niečo majú spoločné - ich manželky sú blondínky, ktorými sú obaja fascinovaní, pretože v ich rodných krajinách je táto farba nad zlato.
  25.2.2003
  0
 • Každé mesto by sa malo správať ako domácnosť a dovoliť si len to, na čo má. Mestskí poslanci by mali rozumne rozhodovať o tom, ktorý zámer dostane prednosť a ktorý sa musí odložiť, prípadne kde vziať prostriedky na pokrytie rozpočtovaných nákladov a dokončovanie stavieb z predchádzajúceho obdobia.Ako to už býva, námetov na to, čo občan potrebuje, je veľa, stavieb v pláne investičnej výstavby málo. O tom, či občan potrebuje viac kanalizáciu pri rodinnom dome, ihrisko na sídlisku alebo parádnu kruhovú rampu s kamennou dlažbou kdesi v centre, rozhodujú poslanci. Či múdro, to už musí posúdiť občan sám.
  21.2.2003
  0
 • Mestský úrad. Bolo by zaujímavé zistiť, čo vám napadne pri vyslovení týchto dvoch slov. Vo všeobecnosti možno povedať, že patrí k navštevovaným miestam. Práve preto by mal pôsobiť príjemne, mal by byť prístupný občanom, ktorí by sa v ňom vedeli ľahko orientovať, mal by byť so svojimi úradníkmi užitočným pomocníkom pri vybavovaní každodenných povinností či problémov, mal by... Na mnohých mestských úradoch Slovenska je práve v týchto dňoch príležitosť zmeniť zabehané postupy za originálnejšie, priblížiť sa viac k občanom, ale aj odbúrať byrokratickú prácu, ktorou sú zaťažovaní pracovníci úradov. Mnoho záleží na postoji a invenčnosti nových prednostov úradov.Ako vidí svoje možnosti prednosta Mestského úradu v Prešove <b>Ján Dobrovič</b>? Položili sme mu niekoľko otázok...
  18.2.2003
  0
 • Možnosť ovplyvňovať veci verejné prostredníctvom svojho <b>zástupcu v Komisii pre územný plán, výstavbu, dopravu a životné prostredie</b> Mestského zastupiteľstva v Prešove považuje za výrazný a pozitívny posun vo svojom doterajšom pôsobení prešovské združenie Za Matku Zem.
  10.2.2003
  0
 • Stošesť krytov civilnej ochrany je na území mesta Prešov. Zariadenia, ktoré v prípade vojnového konfliktu zabezpečia dočasnú ochranu obyvateľstva sú roztrúsené po celom Prešove. Nie všetky sú v stave, ktorý by túto ochranu zabezpečil. Odbor Civilnej ochrany obyvateľstva Okresného úradu v Prešove vykonáva v súčasnosti podľa vedúceho Františka Oľhu kontrolu všetkých zariadení.
  6.2.2003
  0
 • Primátor mesta Ing. Milan Benč (po stretnutí s predstaviteľmi cirkví a funkcionármi vysokých škôl) a vedúci funkcionári radnice (jeho zástupcovia Ing. Stanislav Kahanec a PhDr. Milan Laca, hlavný kontrolór mesta Ing. Milan Tkáčik a prednosta mestského úradu Ing. Ján Dobrovič) zišiel sa v hoteli Senátor už na druhom novoročnom stretnutí, tentokrát s predstaviteľmi štátnej správy, justície, prokuratúry, ozbrojených síl SR, Policajného zboru SR a Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana.
  23.1.2003
  0
 • Plesová sezóna, netreba to osobitne zdôrazňovať, je už aj v našom meste v plnom prúde. Tanečné parkety opätovne ožili, zábavy je nadostač. K tradičným určite pribudnú aj nové, preto nezaškodí všetkých organizátorov upozorniť aj na iné povinnosti, ako len tie príjemné. Pozabudnúť sa v tomto prípade by sa nemuselo vyplatiť. Ale o tom sme sa už porozprávali s vedúcou odboru kultúry Mestského úradu v Prešove Mgr. Máriou Putnockou.
  18.1.2003
  0
 • S účinnosťou od 1. januára 2003 podľa § 112 c ods. 2 zákona č. 195/1998 Z. z. o sociálnej pomoci v znení neskorších zmien a doplnkov a zákona č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností z orgánov štátnej správy na obce a na vyššie územné celky prešli do pôsobností mesta tiež kompetencie na úseku sociálnej pomoci v oblasti opatrovateľskej služby.
  16.1.2003
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK