Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

Samospráva

 • Margite Oravcovej prišiel 10. júla blahoželať s kyticou kvetov k jej 100. narodeninám primátor Prešova Juraj Kopčák. Na vzácny zápis doniesol so sebou aj pamätnú knihu mesta Prešov. Jubilantka, ktorá sa narodila 4. júna 1901 na Spiši, ale dlhé roky žije v Prešove, si s gratulantom v dobrej nálade pripila na ďalšie roky života.
  11.7.2001
  0
 • Pre mnohé deti i rodičov, verím radostne, pre časť z nich s rozčarovaním, skončil v uplynulom týždni školský rok 2000/2001. Ranné autobusové a trolejbusové spoje budú o čosi prázdnejšie a tichšie, na uliciach nebudeme stretávať početné skupiny rozjarených a rozšantených detí, učitelia si na chvíľku vydýchnu, rodičom pribudnú starostí, čo s deťmi v čase, keď sú v zamestnaní a starí rodičia možno vďačne, možno s pocitom, že prinášajú obete, prevezmú na čas zodpovednosť za vnúčence. Na dva mesiace sa skrátka zmení rytmus života rodín s ratolesťami, aby po prázdninách mohol naštartovať ten obvyklý, pracovný.
  2.7.2001
  0
 • Čas sa vo fyzike vníma ako štvrtá dimenzia priestoru. Počas života na Zemi sa teda pohybujeme v priestore majúcom tri rozmery, ktoré vnímame zmyslami, a v čase. Všetky vymenované veličiny máme k dispozícii pre uspokojovanie svojich životných potrieb. Záleží na nás, ako a na čo ich využívame, čo nám prinášajú a akú stopu naše pôsobenie v tomto priestore zanechá pre budúce generácie. Kým z trojrozmerného priestoru, vo vzťahu k nášmu životu neubúda, čas plynie a každým okamihom sa zmenšuje jeho časť vymedzená pre nás. I preto by sme mali tento rozmer využívať s vedomím, že nič, čo uplynulo sa už nevráti.
  25.6.2001
  0
 • "Dohodnite sa doma, čo je vašou prioritou a my vám pomôžeme pri jej realizácii." Takto v kocke by sa dali charakterizovať minulotýždňové rozhovory s ministrom školstva SR, nemeckým veľvyslancom i veľvyslancom Európskej komisie pôsobiacimi na Slovensku. Možno, že by takéto rozhovory mali byť opakovane vysielané v rozhlase a televízii, aby sa dostali do povedomia ľudí, ktorí stále čakajú pomoc, nevedia však pomenovať ťažiskový problém. Najradšej by prijali pomoc vo všetkom. A to prirodzene nejde. Jednak preto, že naraz sa nič urobiť nedá, ale aj preto, že by sme prestali byť vnímaní ako svojprávna pospolitosť schopná rozhodovať o svojom osude.
  18.6.2001
  0
 • Medzi šampiónmi 6. ročníka medzinárodnej prehliadky vín MUVINA 2001 v Prešove, ktorá skončila 15. júna, sa slovenské vína na rozdiel od minulých ročníkov nestratili. Vyhrali dve kategórie a to medzi bielymi suchými vínami Sauvignon, neskorý zber, ročník 2000, výrobca WOOD Radošina a medzi tokajskými vínami Trojputňový tokaj, ročník 1983, výrobca City servis Košice.
  18.6.2001
  0
 • Komunitná nadácia Prešov (KNP) už niekoľko rokov finančne podporuje rôzne aktivity inštitúcií, organizácií, či jednotlivcov. V rámci programu Mám rád Prešov sa chystá podporiť tých, ktorí chcú napríklad vyčistiť park, okolie Torysy, nákupných stredísk, opraviť detské ihrisko, skrášliť niektoré z verejných priestranstiev výsadbou okrasných drevín a kvetín, prípadne majú ešte originálnejší nápad.
  14.6.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • "Kto nám zaručí, že sa o dva, či päť rokov nezmení Územný plán sídelného útvaru mesta Prešov?" Toto je často kardinálna otázka Prešovčanov žijúcich, alebo majúcich nehnuteľnosť v tej časti nášho mesta, v dotyku ktorej, alebo v ktorej bude logicky trasovaná diaľnica D1. Nuž, dala by sa položiť aj protiotázka: "Kto, komu a ako zaručí, že toto bude ešte naším problémom, že my, teraz žijúci budeme mať nie len vplyv na dianie v meste, ale že sa dožijeme času, keď bude výstavba diaľnice aktuálna?"
  11.6.2001
  0
 • Hovorí sa, že najťažšia práca je práca s ľuďmi. Asi na tom čosi bude, pretože takmer každý, kto okúsil čo i len štipku tohto druhu práce, s uznaním hovorí o tých, čo dennodenne, celé hodiny trávia v inštitúciách slúžiacich rôznym kategóriám občanov. Žiaľ, na Slovensku je to tak, že kým si čosi nevyskúšame na vlastnej koži, nemáme spravodlivý meter na hodnotenie ľudí z nám neznámej oblasti. A tak by bolo asi najlepšie, keby každý občan našej vlasti bol chvíľku prezidentom, chvíľku poslancom, premiérom, richtárom, lekárom, učiteľom, direktorom, úradníkom, policajtom, možno aj majiteľom firmy, politikom, či novinárom. Skúsil by si, ako to chutí a potom by snáď s väčšou úctou hovoril o tých, ktorí v spomenutých i nespomenutých pozíciách, raz úprimne a z presvedčenia, inokedy z menej ušľachtilých pohnútok vystavujú svoju kožu napospas verejnosti.
  4.6.2001
  0
 • Dovedna 17 členov poslaneckého klubu Strany demokratickej ľavice (SDĽ) v mestskom parlamente v Prešove na jeho rokovaní 28. mája opustilo rokovaciu sálu pred hlasovaním o doplnení návrhu na udelenie ceny mesta Prešov za rok 2000 o pátra Lukáša. Po ich odchode bolo napokon z 30 prítomných poslancov - členov Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) 28 za návrh, ktorý v mene skupiny poslancov za KDH predložil Pavol Herman.
  30.5.2001
  0
 • Bez bližšieho zdôvodnenia sa primátor Prešova Juraj Kopčák zriekol 28. mája zvýšenia svojho mesačného hrubého platu o 6 tisíc Sk na navrhovaných 50 tisíc Sk.
  30.5.2001
  0
 • Nebýva zvykom, že by sa spory medzi mestami, alebo obcami na Slovensku riešili na stránkach novín, v rozhlase, alebo televízii. Ak sa tak stane, každý vie, že ide o prvý krok k nevraživosti nie len medzi dotknutými predstaviteľmi a medzi občanmi takýchto obcí a miest, ale aj medzi sympatizantmi a priaznivcami, medzi ľuďmi, ktorí majú v komunitách príbuzných, priateľov, alebo ktorých s nimi spája určitý životný zážitok.
  28.5.2001
  0
 • Historicky nakopené chyby neodstránime čarovným prútikom Na konferencii Územná samospráva na Slovensku v procese európskej integrácie, ktorá sa za účasti početnej skupiny zástupcov Výboru pre regióny pri EU konala v závere uplynulého týždňa v Bratislave prezident skupiny Lord Hanningfield povedal vety, ktoré ma mimoriadne zaujali.
  22.5.2001
  0
 • Vyše 400 projektov a rôzne aktivity na skvalitnenie života v meste podporila sumou okolo 4 miliónov Sk Komunitná nadácia (KN) v Prešove od svojho založenia v roku 1996.
  18.5.2001
  0
 • Zmenený a doplnený návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta Prešov o zozname skutočností tvoriacich predmet služobného tajomstva mesta Prešov prerokovala v pondelok 14. mája mestská rada v Prešove. Ako 15. mája na tlačovej besede informovali jej členovia, návrh odporúčali na schválenie mestskému zastupiteľstvu, ktoré sa má zísť 28. mája t. r.
  18.5.2001
  0
 • Ako informoval primátor mesta Ing. Juraj Kopčák novinárov na pravidelnom brífingu, 15. - 16. 5. 2001 zavíta spolu so svojim zástupcom Ing. Štefanom Kužmom a riaditeľkou mestskej správy služieb v Prešove Mgr. Ivanou Pronerovou do severočeského mesta Liberec. Mesto Prešov totiž vypísalo verejnú súťaž na investora a prevádzkovateľa letného kúpaliska Delňa formou dlhodobého prenájmu. "V Liberci už majú vybudovaný moderný aquapark, takže sa chceme priamo na tvári miesta presvedčiť o tom, ako to funguje.
  15.5.2001
  0
 • Centrum mesta naplnené rozjasanou mládežou, výkriky rôznych riekaniek a hesiel, spev, zvuky hudobných nástrojov a neformálne kontakty s okoloidúcimi. Nie, to nie je 1. máj v Prešove. Je to obraz nášho mesta ostatných dní, ktorý vytvárajú študenti stredných škôl každoročne v období posledných dní trávených vo svojich alma mater.
  14.5.2001
  0
 • Pri kontaktoch s ľuďmi, alebo inštitúciami nás obyčajne zaujíma s kým máme do činenia. Snažíme sa o objektoch nášho záujmu získať čo najviac objektívnych informácií.
  7.5.2001
  0
 • Aj keď sa verejného poveľkonočného upratovania, zorganizovaného 28. apríla Komunitnou nadáciou v Prešove na najväčšom miestnom sídlisku Sekčov, zúčastnilo asi len 30 brigádnikov, riaditeľka nadácie Katarína Minárová vyjadrila s ňou spokojnosť.
  30.4.2001
  0
 • Nepodľahnime lacným sľubom: Pred nedávnom som v sobotu cestou do úradu stretol známeho, starého pána, ktorý ďaleko prekročil osemdesiatku. Každé stretnutie s ním znamená pre mňa okrem príjemnej debaty aj najmenej pol hodiny času. Nikdy som ale čas, strávený rozhovorom s touto, dovolím si povedať známou autoritou v meste, nepovažoval za čas stratený...
  24.4.2001
  0
 • Predovšetkým deťom a mládeži bol určený program na pešej zóne v Prešove, ktorým sa 20. apríla zapojili do celosvetovej kampane v rámci Dňa Zeme. Vyrástol tu ako príklad ekologickej stavby indiánsky stan zvaný típí, predviedli ukážku výroby recyklovaného papiera a predovšetkým vyhodnotili súťaž detí zo základných škôl v zbere hliníkovej fólie pod názvom Hliníkový skarabeus.
  23.4.2001
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK