Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

Samospráva

 • Ing. Štefan Kužma, viceprimátor: Keď som bol malým chlapcom, chodieval som na prázdniny k babke do Vranova nad Topľou. Jej dom bol blízko tamojšieho detského domova. Celé leto som vídaval deti, ktoré v ňom bývali. Sledovali sme ich ale vždy len z druhej strany plota v záhrade. Nerobili vlastne nič zvláštne, no aj tak sme mali stále pocit, že sú iní - uzavretí, oddelení od sveta, patriaci len sebe, jednoducho - deti z decáku. Spoza plota vychádzali cez prázdniny len na nákupy do samoobsluhy. Ani keď prechádzali priamo okolo nás, po ulici, kde sme sa hrali, neoslovili sme ich...
  9.4.2001
  0
 • Ing. Štefan Kužma, viceprimátor mesta: Počas uplynulého víkendu som bol na stretnutí s kresťanskými dôchodcami. Veľmi príjemne ma prekvapilo, v akej optimistickej atmosfére dokážu relatívne starší ľudia tráviť svoj voľný čas. Bez štipky zatrpknutia, či nespokojnosti rozprávajú o tom, čo môžu urobiť pre seba i svojich mladších príbuzných. Na sobotňajšom stretnutí, ktoré bolo plné domáckej pohody, odznela zaujímavá myšlienka: "Úlohou nás - kresťanských dôchodcov nie je len spolu sa modliť, ale naučiť našich vnukov milovať prácu a Boha."
  3.4.2001
  0
 • "Som veľmi rád, že strecha je v ažurite, do bodky sa plní stanovený harmonogram a sú všetky predpoklady, aby sme ešte do konca tohto roka, teda o rok skôr, ako sme si pôvodne predsavzali, 176 bytov na Starej tehelni odovzdali nájomníkom do užívania.
  29.3.2001
  0
 • Od 20.40 do 23.00 hodiny trvalo poslancom Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Prešove na pondelkovom zasadnutí, kým schválili uznesenie k dvom bodom. Išlo o protest okresného prokurátora Michala Glevaňáka k všeobecne záväznému nariadeniu mesta (VZN) o skutočnostiach tvoriacich predmet služobného tajomstva a návrh novely tohto VZN. Obidva tieto body boli prerokované súčasne, na návrh viceprimátora a poslanca Milana Lacu (SDĽ).
  27.3.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Dňa 27. 3. 2001 sa v Martine primátor mesta Ing. Juraj Kopčák zúčastňuje snemu Združenia miest Slovenska. Po odsúhlasení stanov tejto inštitúcie sa jeho členovia budú zaoberať zlúčením s Úniou miest Slovenska.
  27.3.2001
  0
 • Aj keď je známe : "Čas sú peniaze" používa sa viac pri ekonomických témach, či si to pripúšťame, alebo nie, platí v každej oblasti nášho života. Čas sa nedá zastaviť, vrátiť, nahradiť ani kúpiť. Plynie bez nášho ovplyvňovania, uberá nám zo života, ale aj z príležitostí. Z premárneného času nikdy nebudeme mať osoh. Je navždy stratený. Aj keď vieme, že je to tak, veľmi zložito hľadáme a nachádzame taký spôsob života, ktorý neznamená mrhanie s časom, ktorý zaručuje také využívanie času, ktoré prináša osoh nám, našim rodinám, spoločnosti i ľudstvu.
  27.3.2001
  0
 • Ďalšie diskusné fórum z cyklu Kam idú vaše peniaze? pripravilo Prešovské občianske fórum (POF). Tentokrát bolo témou fóra zákon o slobodnom prístupe k informáciám a s ním súvisiace prijaté všeobecne záväzné nariadenie (VZN) mesta Prešov o skutočnostiach tvoriacich predmet služobného tajomstva.
  20.3.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Pri rozhodovaní o tom, čo a ako robiť, čomu dať prednosť a čo posunúť na neskoršiu dobu, sa človek vždycky vystavuje riziku, že nie každý, koho sa rozhodnutie dotkne bude s postupom spokojný. Je tomu tak pri voľbe priorít v rodine, meste, v štáte i v širších zoskupeniach. Ak máme pocit, že sa na nás zabúda, pamätajme, že ktosi iný má možno pocit, že nám dáva viac, ako iným, alebo aspoň viac, ako si zaslúžime.
  19.3.2001
  0
 • Okresný prokurátor v Prešove Michal Glevaňák zmenil výrokovú časť svojho protestu proti všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) mesta Prešov o zozname skutočností tvoriacich služobné tajomstvo mesta Prešov a navrhuje, aby 11 jeho protestom napadnutých ustanovení VZN bolo zrušených alebo nahradených rozhodnutím zodpovedajúcim zákonu.
  16.3.2001
  0
 • O výsledkoch tretej (marcovej) riadnej schôdze mestskej rady v Prešove v tomto roku, ktorá zasadala v pondelok, informovali na pravidelnom brífingu novinárov jej členovia PhDr. Milan Laca a Ing. Juraj Bujdosó, ako aj zástupca prednostu MsÚ Ing. Marián Eliáš.
  13.3.2001
  0
 • Dostal som anonym so stručným textom: " Si ostrý ako britva". Nezvyknem sa vážne pozastavovať pri anonymoch. Tento ma ale zaujal preto, že som z neho vyčítal spôsob vnímania mojich postojov k niektorým udalostiam ostatných dní očami jedného občana, možno ale aj širšej komunity. Priznám sa, že som nevdojak začal prehodnocovať. Že som si zrekapituloval celý rad výrokov a stanovísk a hľadal som v nich chybu.
  13.3.2001
  0
 • Združenie Za matku Zem (ZMZ) Prešov sa aj tohto roku zapojí do celosvetovej akcie Vlajka pre Tibet. Aktivisti sú povzbudení minuloročným úspechom združenia, keď síce ich happening na pešej zóne nenavštívilo veľa ľudí, zato si ho všimli pracovníci mestskej polície.
  8.3.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Toľko novinárov, ako sa zhromaždilo uplynulý pondelok v miestnosti, kde sa konajú pravidelné tlačové konferencie ešte žiadna tlačovka na prešovskej Radnici nezažila. Dokonca jej nemôžu konkurovať ani tlačové konferencie za účasti prezidenta Slovenskej republiky, alebo predsedu vlády SR. Príčinou bola rysujúca sa senzácia. Okresný prokurátor avízoval podanie protestu proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Prešov č. 96/2001 o zozname skutočností tvoriacich predmet služobného tajomstva mesta Prešov. Naschvál hovorím o avízovaní, pretože v tom čase nebol na MsÚ v Prešove doručený žiaden protest a pán okresný prokurátor sa cez tlačovú agentúru vyjadril, že pred zverejnením protestu oboznámi s jeho obsahom primátora mesta. Nič takého sa nestalo, zato takmer každý novinár, ktorý netrpezlivo čakal na moju reakciu mal v ruke text oného protestu.
  8.3.2001
  0
 • Na pravidelnom novinárskom brífingu dňa 5. 3. 2001 sa primátor mesta Ing. Juraj Kopčák vyjadril k protestu okresného prokurátora JUDr. Michala Glevaňáka proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Prešov č. 96/2001 o zozname skutočností tvoriacich predmet služobného tajomstva mesta Prešov, ktoré bolo schválené MsZ 29. januára 2001.
  6.3.2001
  0
 • Zrušiť ako nezákonné navrhuje okresný prokurátor v Prešove Michal Glevaňák všeobecné záväzné nariadenie (VZN) mesta Prešov o zozname skutočností tvoriacich predmet služobného tajomstva mesta Prešov. Proti tomuto VZN podal protest s dátumom 19. február 2001, doručenou poštou ho odoslal v pondelok 26. februára, na Mestský úrad v Prešove ešte nedorazilo. Určené je do rúk primátora mesta Juraja Kopčáka, ktorý ho dostal v stredu 28. februára.
  1.3.2001
  0
 • Mesto Prešov, Krajský úrad v Prešove, Slovenská obchodná a priemyselná komora - regionálna kancelária v Prešove a Slovenský inštitút vo Viedni Vás pozývajú na výstavu spojenú s prezentáciou mesta Prešov, ktorá sa bude konať dňa 14. a 15. marca.
  28.2.2001
  0
 • Pred rokmi, keď som bol vedúcim jedného z konštrukčných a vývojových oddelení vo VUKOV-e vtedajší námestník na pomerne veľkej porade mi vytkol, že moji pracovníci sa v pracovnej dobe túlajú po meste. Nemalo význam odporovať, pretože pravidlo: "šéf má vždy pravdu, aj keby ju nemal", vždy platilo a bude platiť. Preto som sa ho skromne opýtal, či mám nejaké resty v plnení úloh, či som nedodržal stanovené termíny, alebo kvalitu. Dotknuto odpovedal, že to netvrdí. Potom som položil otázku, či niekto preveroval, kto z môjho oddelenia má dovolenku, alebo je na maródke. Odpovedal, že nie. A každému zo zúčastnených bolo jasné, že onen námestník táral. Možno účelovo, aby ma zatlačil do kúta, alebo preto, že chcel byť dôležitý, chcel demonštrovať svoj prehľad o fungovaní ústavu...
  27.2.2001
  0
 • Veľkú spokojnosť s popoludňajším prijatím u primátora Prešova Juraja Kopčáka 23. februára vyjadrili po jeho skončení traja vajdovia olaských Rómov - Ján Baláž z Prešova, Milan Makula z Petrovian a Rudolf Makula z Kendíc, ako aj ich radca Jozef Lukáč. Na prijatí ich sprevádzal rímskokatolícky duchovný Rastislav Dvorový, ktorý sa venuje Rómom v Prešove.
  26.2.2001
  0
 • Protest Okresného prokurátora v Prešove proti všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) mesta Prešov o zozname skutočností tvoriacich predmet služobného tajomstva mesta Prešov je hotový. Informoval o tom 23. februára okresný prokurátor Michal Glevaňák s tým, že protest bude poštou doručený primátorovi Prešova v pondelok 26. februára.
  23.2.2001
  0
 • Je vzácnou výnimkou, ak človek, ktorý zastával vysokú politickú, štátnickú alebo riadiacu funkciu, po nútenom, ale aj dobrovoľnom odchode z nej, pokojne pracuje vo svojej novej pozícii. Nemetá síru a oheň na svojich nástupcov, nezatracuje stranu, či inštitúciu, ktorá ho na miesto, ktoré opustil, nominovala. Nesnaží sa pomstiť iným za to, že on sám zlyhal, alebo sa slobodne rozhodol odísť. Naopak, je mnoho takých, ktorí sa so svojím novým zaradením nevedia zmieriť.
  21.2.2001
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK