Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Spoločnosť

 • V roku 2003 podporila Komunitná nadácia Prešov 50 projektov v celkovej sume 419 450 Sk. Aj v tomto roku budeme v podpore zmysluplných iniciatív a verejne prospešných projektov pokračovať. V r. 2004 bude KNP udeľovať finančnú podporu v nasledovných programoch:
  21.1.2004
  0
 • Pri príležitosti významného životného jubilea – 60. narodenín – prijal vo štvrtok 15. januára primátor mesta Ing. Milan Benč na radnici svojho predchodcu Ing. Juraja Kopčáka.
  15.1.2004
  0
 • Nový rok 2003 sa rozbieha a na internetové stránky www.frenky.sk a www.stenly.sk znovu pribudla súťaž. Čo možno vyhrať a ako?
  9.1.2004
  0
 • Čo je to ten Airsoft? Niekto hrá tenis, niekto futbal, niekto sa zabáva na diskotéke a niekto robí airsoft. Airsoft je v podstate adrenalínový šport - zábava pri ktorej sa používajú repliky ozajstných strelných zbraní. Na rozdiel od paintballu airsoftové zbrane strieľajú 6mm plastové guličky (a odnedávna aj 8 mm) ktoré nefarbia, označujú sa aj ako BB. Airsoft sa môže robiť ako streľba na terč, ale naplno sa vychutná ako kolektívny šport - kolektívna zábava - kolektívny koníček. Airsoftové zbrane sú vlastne plynové strelné zbrane, na vlastnenie ktorých je potrebné mať minimálne 18 rokov - vlastnenie zbrojného preukazu nie je potrebné. Pod dozorom dospelého je možné aj zapožičanie airsoftovej zbrane osobe mladšej ako 18 rokov (neodporúča sa vek nižší ako 15 rokov).
  11.12.2003
  0
 • Zoznam výhercov : 1. Smolníková Renáta, 11 r., Exnárova 15, Prešov 2. Ivanecký Ján, 9 r., Sibírska 17, Prešov 3. Pleceníková Kamilka, 5 r., Prostejovská 101, Prešov 4. Hužvárová Paulína, 6 r., L.Novomeského 8, Prešov 5. Tarkovičová Sofia, 4 r., Jánošíkova 26/A, Prešov 6. Tkáčová Jana, 11 r., Obrancov mieru 7, Prešov 7. Slivkaničová Simonka, 7 r., Vihorlatská 13, Prešov 8. Matisová Danuška, 6 r., Bažantia 26, Prešov – Šalgovík 9. Holodňaková Lucka, 6 r., Švábska 45, Prešov 10. Raticová Janka, 11 r., Justičná 2, Prešov
  6.12.2003
  0
 • Komunitná nadácia Prešov a Belgický Červený Kríž organizujú v tomto už takmer predvianočnom čase zbierku šatstva, obuvi, drobných domácich potrieb, hračiek a detského športového náradia pre sociálne odkázaných občanov nášho mesta.
  3.12.2003
  0
 • Mládež Slovenského Červeného kríža Prešov-Sabinov pripravila pre občanov mesta Prešov <b>1. ročník</b> akcie SVIEČKOVÝ POCHOD. Cieľom tejto akcie je vyzdvihnúť potrebu boja s vírusom HIV a uvedomiť si, že tento problém sa netýka len jednotlivca, ale celej spoločnosti. Sviečkový pochod sa začne <b>1. decembra o 17:00 pred novou budovou Divadla Jonáša Záborského.
  28.11.2003
  0
 • Staršia, či skôr stredná, a mladá generácia spojili svojej sily na výstave Konflikt a záznam v prešovskom Wave. Prvá časť výstavy nazvaná Konflikt patrí mladej prešovskej autorke Lucii Grejtákovej, ktorá touto výstavou debutuje. Sparing-partnera jej robí skúsený prešovský výtvarník Stano Šalko.
  22.10.2003
  Autor: Michal Frank
  0
 • Pre všetkých, ktorí sa radi pozerajú na svet cez fotoobjektív, je určená fotografická súťaž. Skúste zachytiť okamihy, ktoré prináša každodenný život okolo nás a podeľte sa s nami o zážitky. Možno práve vašu fotografiu vyberie odborná porota.
  20.10.2003
  0
 • V dnešnom uponáhľanom svete si ani neuvedomujeme, ako rýchlo ubieha čas. Veľmi málo nám ho ostáva aj na to, aby sme si všímali potreby nášho okolia. Až keď zistíme, že niekto z našich blízkych, prevažne starších ľudí, sa ocitol v štádiu, kedy sa o seba nemôže postarať sám, bez pomoci iných ľudí, začneme hľadať riešenie a pomoc. <b>Nezisková organizácia Nádej</b> vznikla v roku 1998 v zmysle Zákona NR SR č. 213/1997 Z. z. O neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby. Jej zakladateľmi sú Katolícka jednota a Agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti Prešov.
  17.10.2003
  0
 • Výstava Slov. keramika dnes už po štvrtý raz bilancuje stav keramickej tvorby a súčasne reflektuje udalosti a aktivity Združenia keramikov za posledné 3 roky. Možno už teda hovoriť o vytvorení istej tradície, o trienále súčasnej slovenskej keramiky. Jeho zámerom je malými kolekciami predstaviť členov Združenia, bez rozdielu výtvarnej orientácie, veku alebo vyznenia diel.
  15.10.2003
  0
 • Projekty, ktoré posilňujú pozitívne trendy vo vzdelávacom systéme a vnášajú tvorivé a invenčné postupy do vzdelávania detí na základných školách a osemročných gymnáziách môžu získať finančnú podporu spoločnosti Orange Slovensko v rámci projektu Školy pre budúcnosť. V rámci tohto programu rozdelí Orange v školskom roku 2003/2004 celkovo 3 milióny korún.
  9.10.2003
  0
 • Piaty ročník súťaže Lesoochranársky čin roka 2003 vyhlásila nadácia Zelená nádej z Tulčíka (okres Prešov). Občania alebo organizácie môžu na toto ocenenie navrhnúť jednotlivca, kto sa nejakým spôsobom pričinil o záchranu lesa.
  8.10.2003
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prešovská bicyklová skupina KOSTITRAS spolu s Národnou agentúrou organizuje spoločnú SMS súťaž pre mladých ľudí vo veku od 15 do 25 rokov. Pre všetkých tých, ktorí sa zapoja do tejto súťaže, sú pripravené zaujímavé ceny. Viac sa môžete informovať v klube Kostitrasu „Ryba v stene“ Baštová 31, alebo konkrétnejšie na prednáške v našom klube 30. septembra (Utorok) o 1700.
  29.9.2003
  0
 • Prešovský denník Korzár predstavuje svojim čitateľom novinku. Regionálnu prílohu ŠARIŠ. Nuž, možno to až taká novinka nie je, veď regiónu sa Korzár venoval vždy a skalným čitateľom - znalcom nie je ani názov ŠARIŠ úplne neznámy, ale predsa len... Novinkou je osem strán naviac každý týždeň, venovaným zaujímavostiam, ktoré sa nedozviete z Košíc, Bratislavy, ani z Kuala Lumpur, ale odtiaľ. Z Prešova, Vranova, Bardejova, Stropkova, Svidníka, Sabinova, Giraltoviec, Lipian V. Šariša, Hanušoviec...
  22.9.2003
  0
 • V utorok 16. septembra sa v priestoroch <i>Cafecito Club 24</i> na Plzenskej ulici uskutočnilo ďalšie zo stretnutí Podnikateľského klubu v Prešove, ktoré bolo tentoraz zamerané na grantové schémy vyhlásené Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania (NADSME). Prítomné tri desiatky podnikateľov o možnostiach financovania projektov informoval Ing. Ján Hudacký, riaditeľ Regionálneho poradenského a informačného centra (RPIC) v Prešove.
  17.9.2003
  0
 • Dve desiatky zápasníkov tradičného japonského športu sumo predviedli ukážky svojho umenia minulú stredu podvečer v prešovskej univerzitnej hale. Išlo o prvé predvádzanie športu sumo na Slovesnku v podaní japonských majstrov, zástupcov tokijskej univerzity Daito Bunka, medzi ktorými nechýbalo ani niekoľko reprezentantov krajiny vychádzajúceho slnka. Tí mali na sebe nie biely, ale zelený odev.
  17.9.2003
  Autor: Michal Frank
  0
 • Pápež Ján Pavol II. na slávnostnej svätej omši v bratislavskej Petržalke blahorečil gréckokatolíckeho prešovského pomocného biskupa Vasiľa Hopku a sestru Zdenku Schelingovú. Vasiľ Hopko sa narodil 21. apríla 1904 v obci Hrabské v okrese Bardejov, následne odišiel na štúdiá do Prešova. V rokoch 1923 - 1928 študoval na Gréckokatolíckej teologickej akadémii v Prešove, 3. februára 1929 bol vysvätený za kňaza... V nasledujúcich riadkoch uvádzame Krátke dejiny kauzy beatifikácie ThDr. Vasiľa Hopka.
  16.9.2003
  0
 • Prázdninová súťaž na hrať na stránkach www.frenky.sk a www.stenly.sk skončila. Meno výhercu je známe. Súťaž však pokračuje aj ďalej...
  11.9.2003
  0
 • Návšteva pápeža Jána Pavla II. na Slovensku v dňoch 11. - 14. septembra bude určite historickou udalosťou najmä pre veriacich katolíkov, ale osobitne aj pre gréckokatolíkov prešovskej eparchie, ktorej pomocný biskup Vasiľ Hopko (1904 - 1976) bude vyhlásený za blahoslaveného počas sv. liturgie v Bratislave.
  9.9.2003
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.