Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Spoločnosť

 • Návšteva pápeža Jána Pavla II. na Slovensku v dňoch 11. - 14. septembra bude určite historickou udalosťou najmä pre veriacich katolíkov, ale osobitne aj pre gréckokatolíkov prešovskej eparchie, ktorej pomocný biskup Vasiľ Hopko (1904 - 1976) bude vyhlásený za blahoslaveného počas sv. liturgie v Bratislave.
  9.9.2003
  0
 • Jednou z medializovaných otázok v týchto dňoch je problém dvojjazyčného označovania obcí podľa posledného sčítania obyvateľstva. Do zoznamu obcí, v ktorých sa úradne môže používať jazyk národnostnej menšiny, je zaradených 651 miest a obcí, v ktorých žijú príslušníci 5 národnostných menšín v počte nad 20 percent.
  27.8.2003
  0
 • Na Slovensku vládne na tému lesov niekoľko mýtov. Najúspešnejšími sú mýty o Slovensku ako krajine lesov, o nesmiernej rozlohe chránených lesov ale i o neškodnosti holorubov a zanedbateľnom vplyve lesov na povodne či sucho v krajine.
  14.8.2003
  0
 • V rekreačnej oblasti Valkov na Domaši sa v sobotu 9. augusta konala Šariš Flash párty spojená s vyhlásením titulu Miss Domaša Valkov 2003. O tento titul súťažila desiatka dievčat. Miss Domaša Valkov 2003 sa stala 21-ročná Petra Lenártová zo Strážskeho (50 kg, 170 cm, 88-59-89).
  12.8.2003
  0
 • Spoločné neformálne posedenie s novinármi pripravili prešovská kancelária Spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) a Gymnázium na Konštantínovej ulici v Prešove (GK2). Dôvodov pre toto pomerne netradičné spojenie bolo niekoľko.
  8.8.2003
  Autor: Michal Frank
  0
 • Orange rozdelil v 8 krajoch Slovenska celkovo 3 milióny korún na podporu zaujímavých a originálnych projektov na realizáciu voľnočasových aktivít mladých ľudí. Hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov neziskových a mládežníckych organizácií z regiónov, regionálnych médií, spoločnosti Orange Slovensko a nezávislej neziskovej organizácie Centrum pre filantropiu ETP vybrala víťazné projekty Orange projektu, ktorý spoločnosť Orange Slovensko vyhlásila v júni tohto roka.
  7.8.2003
  0
 • V rekreačnej oblasti Domaša - Valkov (obec Bžanny v Stropkovskom okrese) sa v sobotu 9. augusta uskutoční Šariš Flash Párty 2003 spojená s voľbou Miss Domaša Valkov 2003. Piaty raz ju organizuje prešovské Flash rádio, spolu s obcou Bžany, celkovo pôjde na Valkove o deviatu voľbu kráľovnej krásy.
  6.8.2003
  Autor: Michal Frank
  0
 • Spoločnosť Kronospan SK s.r.o. plánovala začať v apríli tohto roku v Prešove investičnú akciu zameranú na výrobu stredne hustých vláknitých dosiek (MDF). Akcia v objeme 3,5 miliardy korún vraj stroskotala na stavebných formalitách a odpore ekologických organizácií. Je tomu naozaj tak?
  24.7.2003
  0
 • Internet ponúka súťaže aj cez prázdniny. O či sa bude hrať na stránkach www.frenky.sk a www.stenly.sk tentoraz? Kto vyhral predchádzajúcu súťaž? Čítajte ďalej...
  10.7.2003
  0
 • Ak nosíte v hlave nápad na zaujímavú letnú akciu, neváhajte a pošlite nám ho. Celkovou sumou 3 000 000 slovenských korún podporí Orange najzaujímavejšie nápady v každom z ôsmich krajov Slovenska. To je 375 000 korún práve na projekty z vášho regiónu.
  9.7.2003
  0
 • Len nedávno prijal na radnici primátor mesta Ing. Milan Benč vedúcich predstaviteľov spoločnosti Prelika, a. s., Prešov (predtým išlo o obchodné názvy Frucona a Fragopolis) pri príležitosti osláv storočnice liehovarníckeho priemyslu v regióne Prešov a v týchto dňoch sa slávnostné stretnutie zopakovalo. Vedenie spoločnosti, na čele s jej generálnym riaditeľom Martinom Liptákom, sa prišlo pochváliť s úspešnou reprezentáciou, keď v prestížnej súťaži o najkvalitnejšie výrobky na Slovensku, získali za svoj výrobok Staroslovanská slivovica, vysoké ocenenie Slovak Gold.
  3.7.2003
  0
 • KORZÁR: Branisko - Tunel popod Branisko je od nedele otvorený. Prvé súkromné automobily cez neho prešli včera po deviatej hodine večer. Od jedenástej predpoludním pri príležitosti sprejazdnenia tunela jasal premiér, zainteresovaní baníci, cestári, projektanti, technológovia a aj obyvatelia obcí, ktoré tunel odbremení od frekventovanej dopravnej tepny. Oficiálna časť sprístupnenia dopravnej brány zo Spiša na Šariš sa pretiahla do druhej popoludní. Jej súčasťou boli vyhliadkové jazdy tunelom, ktoré kyvadlovo zabezpečovalo niekoľko autobusov.
  1.7.2003
  0
 • Poslanci prešovského mestského zastupiteľstva (MsZ) návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o prevádzkovom čase obchodnej a podnikateľskej činnosti prijali. Návrh rozdeľuje mesto na dve časti - centrálnu mestskú zónu a zónu s prevažnou funkciou bývania.
  10.6.2003
  Autor: Michal Frank
  0
 • Doterajším členom orgánov spoločností s majoritnou účasťou mesta Prešov skončilo štvorročné funkčné obdobie. Po komunálnych voľbách 2002 sa naviac zmenil pomer síl v zastupiteľskom zbore. Preto poslanci rozhodli o zmenách v orgánoch spoločností. Kto teda bude po uskutočnení valných zhromaždení reprezentovať mesto v jednotlivých spoločnostiach?
  7.6.2003
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prešovský denník Korzár dnees priniesol aktuálne informácie o situácii na letnom kúpalisku Delňa:
  4.6.2003
  0
 • Po dlhšej pauze sa na internetové stránky www.frenky.sk a www.stenly.sk znovu vracajú súťaže. Čo možno vyhrať a ako?
  27.5.2003
  0
 • Dva týždne pred termínom referenda ukončilo občianske združenie Slniečkovo svoj projekt Rodičia volia našu budúcnosť, ktorý v rámci predreferendovej kampane podporil Úrad vlády SR.
  13.5.2003
  0
 • Regionálne poradenské a informačné centrum Prešov - Euro Info Centrum, Mestský úrad v Prešove, Prešovský samosprávny kraj, Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov v Prešove, Metodicko-pedagogické centrum Prešov a Študentská spoločnosť pre politické vedy v Prešove Vás pozývajú v rámci osláv<b> Dňa Európy </b>na nasledujúce podujatia...
  6.5.2003
  0
 • Nielen učením je študent živý, táto stará pravda sa opätovne potvrdila na Združenej strednej škole služieb v Prešove, kde sa uskutočnil ďalší ročník súťaže krásy. Toto dlhoročné a obľúbené podujatie má už svojich verných fanúšikov a keďže ide o školu v drvivej väčšine ženského osadenia, je aj z čoho vyberať.
  5.5.2003
  0
 • V dňoch 24.-27. apríla 2003 sa priamo v uliciach mesta na jednotlivých linkách MHD prezentoval autobus nemeckej výroby Mercedes Benz Citaro. Vozidlo bolo prešovskému Dopravnému podniku zapožičané firmou Motor-Car Wiesenthal v rámci prezentačných jázd, ktoré sa konali vo viacerých mestách Slovenska. Firma Mercedes má v ponuke mestské autobusy všetkých štandardných dĺžok, pričom v našom meste sa predstavil trojnápravový model Citaro L s dĺžkou 15 metrov.
  30.4.2003
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.