Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Spoločnosť

 • Správcovské organizácie v oblasti bytového hospodárstva budú požadovať viacero zmien v systéme a legislatíve. V stredu po ukončení rokovania Správnej rady Združenia bytových hospodárstiev Slovenska (ZBHS) v našom meste to konštatoval jeho prezident Štefan Tóth. "Na rokovaní najviac rezonovali problémy s teplom a jeho rozúčtovaním a samozrejme problémy spojené so správcovstvom. Obrátili sme sa na niektoré ministerstvá a snažíme sa dosiahnuť zmenu zákona č. 70/98 o podnikaní v energetike. Ten v súčasnosti vyžaduje každoročné aatestácie budov a vznikajú z toho zbytočné náklady pre užívateľov bytov. Podľa našich informácií sa už pripravuje novelizácia, v ktorej sa obdobie medzi atestáciami predĺži," uviedol Tóth.
  27.3.2003
  0
 • Po prvý krát v histórii EÚ sa pod garanciou Európskeho zhromaždenia uskutočnil 21.3.2003 Jarný deň Európy. Bola to veľká príležitosť zaangažovať študentov a učiteľov pri pokuse definovať Novú Európu a načrtnúť predstavy a miesto materských krajín v tejto organizácii. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Európskej komisie, pán Romano Prodi a predseda Európskeho parlamentu Peter Cox...
  24.3.2003
  0
 • Obdobie, keď z miest, lesov a polí zmizne sneh a príroda ožije, je charakteristické "jarným upratovaním". Ruka v ruke s ním ide vypaľovanie trávy a suchých porastov, zakladanie ohňov v prírode, spojených s turistikou. A tu zdvíhame varovný prst, my, hasiči! Čísla v štatistikách počtu požiarov porastov v mesiacoch marec, apríl ( až 89% požiarov! ), ale aj júl, august, september totiž nepustia. Zopár údajov: v roku 2002 vzniklo v Prešovskom kraji ( najväčšom na Slovensku ) <b>174 požiarov</b>, pri ktorých bola spôsobená priama škoda za <b>1 393 000 Sk</b>. Uchránené hodnoty dosiahli výšku <b>22 308 000 Sk</b>. Neslávne prvenstvo na Slovensku neteší, aj keď bolo bez ujmy na životoch a zdraví. V každom prípade núti zamyslieť sa...
  24.3.2003
  0
 • Vo víre každodenných starostí možno mnohým Prešovčanom uniklo, že do 26. februára sa mohli na Útvare hlavného architekta Mestského úradu v Prešove oboznámiť so zámerom podľa zákona č. 127/1994 Z.z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie <b>Výroba MDF v areáli Kronospan Slovakia, s.r.o.</b> Pre informovanosť občanov prinášame niektoré časti zámeru (z dôvodu obmedzeného priestoru v skrátenej forme).
  11.3.2003
  0
 • V stredu, 19. februára 2003, sa v Prešove, v priestoroch novej kaviarne <i>Cafecito Club 24</i> na Plzenskej ulici, uskutočnilo druhé stretnutie obnoveného <b>Podnikateľského klubu</b>. Tradíciu stretnutí podnikateľov a predstaviteľov verejnej správy sa podarilo obnoviť počas konferencie <i>Podnikateľské prostredie v prešovskom regióne</i> koncom minulého roka a aj aktuálne stretnutie potvrdilo, že je idea takejto komunikácie správna. Všetci zúčastnení sa zapojili do rozhovoru o aktuálnych problémoch mesta a aj keď mali k dispozícii "len" pár hodín, do pléna padlo viacero konštruktívnych návrhov.
  21.2.2003
  0
 • V sedemnástich rokoch má za sebou prehliadky pre takých módnych velikánov, akými sú Dolce & Gabbana, Valentino či Chanel a do Japonska, Talianska alebo Taiwanu lieta za prácou takmer každý týždeň. Prešovčanka Nadja Marcinková dobyla modelingový svet nielen svojou krásou ale aj inteligenciou a skromnosťou...
  21.1.2003
  0
 • Už piaty rok sa na stránkach Prešovského denníka Korzár objavuje pravidelná rubrika NEPREHLIADNITE, ktorá čitateľom deň čo deň ponúka aktuálny servis kultúrnych a spoločenských podujatí rôzneho charakteru. Či už ide o divadelné predstavenia, koncerty, vernisáže, filmové premiéry, odborné semináre, spoločensko-športové akcie, školské akadémie a podobne.
  16.1.2003
  0
 • V pondelok 6. 1. 2002 o 9. h v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne udelil pápež Ján Pavol II. biskupskú vysviacku aj dvom Slovákom. Biskupskú konsekráciu z rúk Svätého Otca prijal Mons. Milan Šašik CM a Mons. Ján Babjak SJ. Mons. Milana Šašika, ktorý bol doteraz farárom v Perečine v Zakarpatskej oblasti Ukrajiny, menoval pápež Ján Pavol II. Apoštolským administrátorom ad nutum Sancte Sedis (do rozhodnutia Svätého Stolca) Mukačevskej eparchie byzantského obradu na Ukrajine v utorok 12. novembra 2002.
  9.1.2003
  0
 • Internetové súťaže na stránkach www.frenky.sk a www.stenly.sk skončili. Nie však navždy...
  19.12.2002
  0
 • Na stránke <a href="http://www.itel.sk" target="_blank">www.itel.sk</a> môžete nájsť ďalší, veľmi praktický, interaktívny cenník dial-up a pozastavených ADSL pripojení na internet.
  18.12.2002
  0
 • Podobne ako vlani, aj tento rok pripravil slovenský ekonomický týždenník TREND sprievodcu po slovenských reštauráciách. Publikácia vznikla na základe hodnotenia úrovne jednotlivých reštaurácií určenými redaktormi. Prešovská reštaurácia Leonardo v ňom znovu boduje.
  18.12.2002
  0
 • Dňa 11. decembra 2002 o 12.00 hodine pápež Ján Pavol II. vymenoval za prešovského biskupa katolíkov byzantského obradu pátra Jána Babjaka, člena Spoločnosti Ježišovej, riaditeľa Centra Spirituality Východ - Západ P. Michala Lacka, S. J. v Košiciach.
  13.12.2002
  0
 • Na stránke <a href="http://www.itel.sk" target="_blank">www.itel.sk</a> môžu nájsť užívatelia internetu svojim obsahom a rozsahom jedinečnú službu <b>"Optimálny telefónny program". </b><i>Nie ste spokojní s výškou účtov za telefón? Neviete, ktorý operátor, ktorý telefónny program by bol pre Vás najvhodnejší? A možno ste spokojní a ani netušíte, koľko by ste mohli ušetriť správnou voľbou telefónneho programu...
  5.12.2002
  0
 • Verejnú diskusiu pod názvom „Ako ďalej mestská zeleň?“ zameranú na problematiku ochrany a tvorby zelene v meste Prešov organizuje na štvrtok 28. novembra 2002 prešovská neziskové združenie Za Matku Zem (ZMZ) v spolupráci s Knižnicou P. O. Hviezdoslava.
  27.11.2002
  0
 • Ďalšie kolo súťaží so stránkami www.frenky.sk a www.stenly.sk skončilo. Kto vyhral? Ako to bude ďalej vyzerať so súťažami na týchto stránkach?
  12.11.2002
  0
 • Spolok šarišských šermiarov Sarus oslavuje piate výročie svojho založenia. Svoje umenie za ten čas predviedol na nejednej prehliadke historického šermu. „Venujeme sa prevažne obdobiu gotiky. Posledný rok sme však začali robiť aj obdobie stredovekého Ríma, a to gladiátorské zápasy a hry,“ povedal Prešovskému denníku Korzár zástupca Sarusu Vladimír Plocár a pokračoval, že okrem tradičných rytierskych súbojov nacvičujú akrobatické kúsky, žonglovanie či fakírske vystúpenia ako ležanie na klincoch alebo hltanie a pľuvanie ohňa.
  2.11.2002
  Autor: Michal Frank
  0
 • Krajská organizácia Slovenského syndikátu novinárov (SSN) v Prešove od utorka už oficiálne sídli v nových priestoroch. Zo Župného domu sa presťahovala na prešovskú Hlavnú ulicu č. 22 (na 1. poschodie, vedľa poisťovne a hračkárstva).
  31.10.2002
  Autor: Michal Frank
  0
 • Tento rok bola vyhlásená súťaž v troch hlavných kategóriách. Dve kategórie O najlepšiu www stránku školy a O najlepšiu tematickú www stránku boli vyhlásené aj minulý rok. Téma tohto ročníka tematických stránok bola: V štafete vekov: Čo odovzdáva 20. storočie. Novinkou bola kategória O najlepšiu www stránku učiteľa.
  21.10.2002
  0
 • "Netrpte potichu" je slogan s ktorým sa v týchto dňoch môžete stretnúť na plagátoch a letákoch v našich zdravotníckych zariadeniach. V dňoch 14.-19.10.2002 sa totiž koná v celej Európe 2. Európsky týždeň boja proti bolesti. Je výsledkom rozsiahlej kampane "Európa proti bolesti", ktorú iniciovala Európska federácia spoločností pre liečbu bolesti. Na Slovensku túto kampaň zastrešuje Slovenská spoločnosť pre štúdium a liečbu bolesti.
  15.10.2002
  0
 • Základnú školu na Prostějovskej ulici v Prešove začala pred rokmi navštevovať ťažko telesne postihnutá žiačka, pripútaná na invalidný vozík. Dnes je z nej úspešná poslucháčka sociálnej práce na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity. Zmenila sa aj škola. Pred dvanástimi rokmi začala s integráciou postihnutých detí a úpravami priestorov na bezbariérové.
  15.10.2002
  Autor: Michal Frank
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.