Utorok, 22. september 2020
Meniny má Móric | zajtra Zdenka

Spoločnosť

 • Výrazný úspech dosiahli študentky tretieho ročníka učebného odboru fotograf na SOU služieb v Prešove, Lucia Svatová, Mariana Rentková a Erika Tatarková. Pod vedením učiteľky Anny Cabanovej získali tretie miesto na celoštátnom kole Stredoškolskej odbornej činnosti, s prácou Objavovanie starých fotografických techník...
  17.5.2002
  0
 • O výsledkoch piatej riadnej schôdze Mestskej rady v Prešove v tomto roku, ktorá bola v pondelok popoludní, informovali na pravidelnom brífingu novinárov jej členovia PhDr. Milan Laca (SDĽ) a Ing. Stanislav Kahanec (KDH), ako aj prednosta MsÚ Mgr. Eduard Stahovec. Rozpočet hospodárstva mesta na tento rok predstavuje 505 mil. 700 tisíc korún, za prvý štvrťrok 2002 sa jeho príjmová časť naplnila v objeme 98 mil. 436 tis., čo predstavuje 19,5-percentné plnenie. Výdajová časť sa plní na 16 percent. Ako ďalej radní konštatovali, celkový priebeh plnenia rozpočtu je totožný s predchádzajúcim rokom, pričom na jeho vývoj vplýva sezónnosť prác investičného charakteru a verejno-prospešné práce...
  17.5.2002
  0
 • Máj je nielen "lásky čas", ale aj časom nových súťaží na partnerských stránkach Prešovského informačného servera - www.frenky.sk a www.stenly.sk. Znovu môžete takmer bezpracne získať buď cédečko albo fotografiu podľa vlastného výberu.
  9.5.2002
  0
 • Na stránkach Prešovského denníka Korzár počas šiestich dní mali čitatelia možnosť dozvedieť sa čo-to o fenoméne tetovania a zasúťažiť si o zaujímavé ceny. A ako to celé dopadlo? Každý deň uverejnil Prešovský denník Korzár niekoľko informácií zo sveta tetovania, súťažnú otázku a kupón. Vašou úlohou bolo zodpovedať čo najviac otázok správne, pridať všetky kupóny a včas doručiť do redakcie. Prišla ich slušná kôpka, zaujímavosťou je, že tretinu súťažiach tvorili zástupkyne nežného pohlavia...
  29.4.2002
  Autor: Michal Frank
  0
 • Životného jubilea sa v týchto dňoch dožíva primár oddelenia rýchlej lekárskej pomoci Nemocnice s poliklinikou J. A. Raymana v Prešove a člen Výboru spoločnosti urgentnej medicíny a medicíny katastrof MUDr. Anton Domen.
  21.4.2002
  0
 • Zriadenie Fakulty zdravotníctva a sociálnych štúdií Prešovskej univerzity (PU) v Prešove je na dobrej ceste a v septembri, resp. v októbri t. r. by mala vzniknúť. Uviedol to 11. apríla na stretnutí s novinármi v Prešove prorektor PU Imrich Belejkanič. Na projekte, ktorý má za cieľ vytvoriť podmienky pre vzdelávanie stredného zdravotného personálu porovnateľné so štandardom v Európskej únii, vedenie univerzity pracuje od roku 2000.
  17.4.2002
  0
 • Kritická situácia s umiestnením kancelárií úradu Prešovského samosprávneho kraja sa podľa podpredsedu kraja Rudolfa Horvátha (HZDS - Smer) má predsa len zlepšiť. Ako 10. apríla informoval na stretnutí s novinármi v Prešove, konalo sa v utorok 9. apríla rokovanie zástupcov úradu vyššieho územného celku (VÚC), Krajského úradu (KÚ), Okresného úradu (OÚ) a Sociálnej poisťovne, ktorá sídli v časti budovy OÚ v Prešove. V tej má od svojho vzniku sídlo aj úrad VÚC.
  15.4.2002
  0
 • Stretli ste sa pri vašej podnikateľskej činnosti s fenoménom internetu? Hľadáte pomocou neho informácie? Chceli by ste sa v jeho sieti prezentovať, resp. uvažujete o elektronickom obchode? Prešovská informačná spoločnosť, prevádzkovateľ Mestského informačného centra a správca oficiálnej stránky mesta Prešov (www.pis.sk), organizuje školenie, v ktorom dostanete všetky informácie potrebné na to, aby ste využili možnosti najefektívnejšieho média vo váš prospech...
  15.4.2002
  0
 • Problémy, ktoré sprevádzajú záverečnú fázu výstavby prvého diaľničného tunela v SR horským masívom Branisko je v silách všetkých zainteresovaných zvládnuť. To je hlavné poznanie premiéra SR Mikuláša Dzurindu, ku ktorému dospel 4. apríla počas kontrolnej prehliadky staveniska. Podľa neho zostáva júl 2002 reálnym termínom, kedy by sa mala táto významná verejná stavba spustiť do skúšobnej prevádzky. "Čím skôr sa to stane, tým je to lepšie pre daňových poplatníkov," dodal.
  10.4.2002
  0
 • Prešovský denník Korzár organizuje súťaž o tetovanie v hodnote 5000 Sk v prešovskom štúdiu Tattoo and Piercing Mayo (0903 384 203), ktoré nájdete aj na internete - <a href="http://www.tattoomayo.sk" target="_blank">www.tattoomayo.sk</a>. Ďalšími cenami sú služby štúdia za 2000 a 1000 Sk, CD Wayd - The Barriers, tričko a kupóny s desaťpercentnou zľavou na služby Tattoo and Piercing Mayo.
  8.4.2002
  0
 • Partnerské internetové stránky Prešovského informačného servera - www.frenky.sk a www.stenly.sk majú za sebou druhé kolo súťaží o vecné ceny a zároveň sa na nich rozbieha ďalšia súťaž.
  6.4.2002
  0
 • Bez rušivých javov prebehla celoslovenská špeciálna kontrola zameraná na dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom a ďalším účastníkom cestnej premávky. Policajti spravili akciu v stredu pred veľkonočnými svviatkami, medzi desiatou a štrnástou hodinou.
  4.4.2002
  Autor: Michal Frank
  0
 • Rozpočet Prešovského samosprávneho kraja na rok 2002 v objeme 67 miliónov 1 tisíc Sk schválili 26. marca na zasadaní poslanci krajského zastupiteľstva v Prešove. Za návrh hlasovalo všetkých 53 prítomných z celkového 60-členného parlamentu. V prijatom uznesení konštatujú, že dotácia zo štátneho rozpočtu na rok 2002 nie je postačujúca na zabezpečenie činností úradu kraja. Od predsedu kraja Petra Chudíka (HZDS - Smer) požadujú vyvolať rokovanie s piatimi ministerstvami SR s cieľom zabezpečiť ďalšie finančné prostriedky na riešenie problémov sociálno-ekonomického rozvoja kraja.
  26.3.2002
  0
 • Každému zo 60 poslancov Krajského zastupiteľstva v Prešove náleží mesačná odmena od samosprávneho kraja v sume 5000 Sk. Vyplýva to zo zásad odmeňovania, ktorého návrh schválili 14. marca na zasadaní prešovského parlamentu. Za celý návrh zásad hlasovalo 58 členov zastupiteľstva, jeden bol proti, nikto sa nezdržal. Poslanci oproti predloženému návrhu doplnili článok o mimoriadnej koncoročnej odmene. Jej konkrétnu výšku však nestanovili. Proti tomuto doplňovaciemu návrhu hlasovali dvaja poslanci, 51 ho podporilo a 6 sa zdržali.
  18.3.2002
  0
 • Stretávate sa s fenoménom internetu v bežnom živote a nemáte pocit, že by ste boli v tejto téme najistejší? Potrebujete sa naučiť základné zručnosti (e-mail, surfovanie) alebo zvládnuť finesy tohto média bez hraníc (vyhľadávanie, netiquette)? Prešovská informačná spoločnosť, prevádzkovateľ Mestského informačného centra a správca oficiálnej stránky mesta Prešov, organizuje sériu školení pre širokú verejnosť, jednodňové intenzívne kurzy s profesionálmi v internetovej komunikácii...
  15.3.2002
  0
 • Ako vypuklý v slovenských podmienkach hodnotí rómsky problém Klára Orgovánová, Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity. Je to dané aj stavom rómskej reprezentácie na Slovensku. Na druhej strane všetky vládne stratégie po roku 1990 nemali konkrétne výstupy a chýbala im kontinuita. Reagovala tak 13. marca v Prešove na otázku, ako v porovnaní s inými krajinami vidí situáciu svojej národnostnej menšiny v SR. Uznala, že ide minimálne o problém Európy, ale ona ho chce vnímať len ako problém Slovenska s jeho špecifickými dimenziami.
  14.3.2002
  0
 • Ponukou priestoru na zamyslenie, sebareflexiu, na úvahy o základných životných hodnotách je program Prešovských ľudových misií, ktorý začal v sobotu 9. marca a potrvá do nedele 17. marca t. r. V piatich rímskokatolíckych farských kostoloch v Prešove a v jednej gréckokatolíckej farnosti sa konala v sobotu večer úvodná svätá omša. V nedeľu sa program misií začal aj v šiestej rímskokatolíckej farnosti v miestnej časti Nižná Šebastová. Vo vyše týždňovom programe sú sv. omše, prednášky, pobožnosti, premietania filmov.
  13.3.2002
  0
 • Prešovská univerzita (PU) v Prešove zrejme neotvorí v novom akademickom roku prvé ročníky pre študentov popri zamestnaní (ŠPZ). Na stretnutí s novinármi v Prešove 8. marca to uviedol rektor PU Karol Feč a argumentoval závermi z predbežných finančných analýz.
  13.3.2002
  0
 • Mená výhercov súťaže Prešovského denníka Korzár a kina Panoráma Prešov sú už známe. Zo všetkých čitateľov, ktorí zozbierali päť kupónov a včas ich doručili do redakcie Prešovského denníka Korzár, boli vyžrebovaní piati výhercovia. Získavajú informačnú brožúru kina Panoráma, ktorá obsahuje viacero zliav. Kto zvíťazil?
  9.3.2002
  0
 • Žrebovanie úvodnej súťaže o vecné ceny majú za sebou partnerské stránky Prešovského informačného servera - www.frenky.sk a www.stenly.sk, na ktorých sa zároveň rozbehli nové súťaže. Kto teda vyhral v prvom kole?
  7.3.2002
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.