Pondelok, 17. február 2020
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Spoločnosť

 • Od budúceho školského roka 2001/2 sa budú odbor katolíckej teológie a odbor učiteľstva všeobecnovzdelávacích predmetov, náboženskej výchovy a etickej výchovy študovať na Gréckokatolíckej bohosloveckej fakulte Prešovskej univerzity (GBF PU) v Prešove už len osobitne. Rozhodol o tom 16. júla na zasadnutí Akademický senát (AS) fakulty.
  19.7.2001
  0
 • V poradí 7. dištriktuálny deň ako výročné stretnutie členov Východného dištriktu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (VD ECAV) chystá na nedeľu 29. júla jeho biskupský úrad so sídlom v Prešove. Riaditeľ úradu Jaroslav Kušnír informoval, že v už pevne stanovenom programe dňa v amfiteátri vo Východnej bude po slávnostných službách Božích kázať hosť dištriktuálneho dňa poľský biskup ECAV Anweiller. Témou stretnutia je citát zo 7. kapitoly verš 6 Evanjelia podľa Jána - ... Môj čas ešte neprišiel, ale váš čas je vždy tu.
  17.7.2001
  0
 • V piatok 13. júla dostanú zdravotnícki zamestnanci Nemocnice s poliklinikou (NsP) Jána Adama Reimana v Prešove vyššie výplaty za jún 2001 tak ako to zakotvuje nariadenie vlády SR.
  11.7.2001
  0
 • Zatiaľ len v obmedzenom rozsahu začne od pondelka 2. júla poskytovať psychologické poradenstvo obetiam násilia v rodinách združenie Skutočná pomoc v Prešove. Dovedna 10 fyzických osôb, a to právnikov, policajtov, psychológov, pedagógov a i. ho založilo vo štvrtok 28. júna ako prvé takéto občianske združenie v krajskom meste Prešov. V prvom rade chcú jeho členovia pomáhať týraným a zneužívaným ženám a deťom.
  11.7.2001
  0
 • Informačnú miestnosť vybavenú ukážkami bezpečnostných zariadení, pultu centralizovanej ochrany a mnohými bulletinmi ako súčasť preventívnych policajných aktivít a novovzniknutého Poradensko-informačného centra sprístupnili 2. júla verejnosti v budove Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Prešove. Touto aktivitou nadväzuje polícia v Prešovskom kraji už na existujúcu Policajnú linku ochrany na telefónnom čísle 051/77311 22 a na schránky dôvery. Informačnú miestnosť bude môcť verejnosť využívať od pondelka do piatku od 07.30 do 10.30 h.
  11.7.2001
  0
 • Desiatym bodom štvrtkového zasadnutia Mestského zastupiteľstva (MsZ) vo Veľkom Šariši, okres Prešov, bolo prejednanie protestu prokurátora k prijatému všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) mesta o skutočnostiach tvoriacich predmet služobného tajomstva. Tento bod sa však dostal na rad hneď po interpeláciách poslancov a zasadnutia MsZ sa zúčastnil i okresný prokurátor Michal Glevaňák.
  25.6.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Nezávislá komisia na čele so spevákom Ženy z lesoparku Petrom Šarkanom Novákom rozdelila peniaze z Prima projektu. Do tohto projektu, ktorý zorganizovala spoločnosť istého mobilného operátora, sa mohol zapojiť každý, kto ponúkol zaujímavé a originálne návrhy na realizáciu voľnočasových aktivít mladých ľudí. Spoločnosť v najbližších dňoch rozdelí v ôsmich krajoch Slovenska po 250 000 korún.
  14.6.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Vyše 200 prihlášok záujemcov o štúdium v troch študijných odboroch eviduje v súčasnosti Pravoslávna bohoslovecká fakulta Prešovskej univerzity (PBF PU) v Prešove.
  13.6.2001
  0
 • Rezort dopravy je schopný navŕšiť o 20 miliónov Sk tohoročný finančný objem na krytie nákladov na stavbu komunikácie tzv. MK 4 v Prešove. To, ale aj spokojnosť s postupom prác po návšteve staveniska 8. júna vyjadril minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Jozef Macejko.
  13.6.2001
  0
 • Problematika mestských a obecných polícií je témou, o ktorej sa na Slovensku často hovorí. Občania majú výhrady k práci policajtov, polície argumentujú nedostatkom financií a kompetencií. Podľa výsledkov reprezentatívneho prieskumu Prešovského občianskeho fóra (POF) je bezpečnosť a vandalizmus tretím najväčším problémov Prešovčanov, pre obyvateľov Solivaru a Sídliska Šváby je dokonca na prvom mieste. V dotazníkoch sa objavili požiadavky ako napr. "urobiť stop vandalizmu na cintorínoch", "zabezpečiť dodržiavanie poriadku aj v okrajových častiach mesta - obchádzky polície", ba dokonca objavilo sa aj tvrdenie, že "mestskí policajti ignorujú autá zaparkované na trávnikoch, psov bez obojkov…". Jeden z občanov navrhol "zrušenie mestskej polície ako zložky, ktorá je nefunkčná a prepychovo platená z daní".
  11.6.2001
  0
 • Tibavský Tramín sa stal šampiónom v minuloročnej súťaži vín Muvina 2000. Šiesty ročník tejto súťaže začína v Prešove už vo štvrtok na budúci týždeň, o titul šampióna sa v ňom bude tentokrát uchádzať okolo 300 vín z celého sveta. "Konečný počet hodnotených bude známy až po príchode degustátorov. Na poslednú chvíľu zvyknú v kufri priniesť niečo na ochutnávku," informoval nás organizátor a riaditeľ Múzea vín Dušan Hažír. Tristovka vzoriek z desiatich krajín tak preskočí piaty ročník o dvadsať hodnotených mokov.
  8.6.2001
  0
 • Písomnými testami z vedomostí o prvej pomoci začal sa 6. júna popoludní dvojdňový program 21. majstrovstiev SR v odborných zručnostiach žiakov III. ročníkov stredných odborných učilíšť (SOU) lesníckych a SOU vodohospodárskeho na pôde SOU lesníckeho Sigord pri Prešove. Zúčastňuje sa ho dovedna päť trojčlenných družstiev v učebnom odbore mechanizátor lesnej výroby a tri družstvá v učebnom odbore mechanik opravár.
  7.6.2001
  0
 • Dovedna piatich páchateľov výroby a uvádzania falzifikátov slovenskej tisíckorunáčky vypátrali policajti odboru ekonomickej kriminality z prešovského okresného policajného riaditeľstva. Medzi nimi sú traja mladiství, všetci piati boli doteraz netrestaní a až na žiaka jedného obchodného učilišťa v Prešove M. P. sú ostatní nezamestnaní.
  1.6.2001
  0
 • Prešov - Jatočnou zbraňou, prerobenou na malokalibrové náboje chcel František G. (nar. 1965) z Drienova v okrese Prešov, slobodný, nezamestnaný, viackrát súdne trestaný, zabiť v piatok 18. mája o 21. h Marcela K. (nar. 1979) z Drienova, takisto nezamestnaného.
  21.5.2001
  0
 • Presvedčenie o tom, že stredný zdravotnícky personál čakajú v rámci transformácie zdravotníctva lepšie časy dominovalo 15. mája odbornému semináru v Prešove pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier.
  18.5.2001
  0
 • Presne k dátumu splatnosti, t. j. k 01. máju t. r. zaplatil emitent mesto Prešov menovitú hodnotu verejnoobchodovateľných komunálnych obligácií a to dovedna 50 miliónov Sk.
  14.5.2001
  0
 • Dovedna 28 darcov krvi z okresov Prešov a Sabinov ocenili zlatou Janského plaketou na slávnostnom zhromaždení v Prešove 7. mája pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža.
  9.5.2001
  0
 • Červený Kláštor (TASR) - Za nádherného slnečného počasia a záujmu, ktorý o 300 percent prevyšoval možnú kapacitu slávnostne otvorili 1. mája na Dunajci s výborným vodným stavom v poradí 123. pltnícku sezónu.
  4.5.2001
  0
 • Vláda Holandského kráľovstva vzala 10-ročnú garanciu na úver 1,1 milióna holandských guldenov Holandskej národnej banky pre Gemor Fashion, spol. s. r. o., v Prešove. Vďaka tomu mohla táto spoločnosť, v ktorej dvoma 50-percentnými spoločníkmi sú prešovská firma Gemini Fashion a holandská Manderley Fashion kúpiť objekt s pozemkom v Prešove a rekonštruovať ho pre výrobné potreby, ktorými sú šitie konfekcie. V piatok 27. apríla tieto priestory slávnostne otvorili.
  1.5.2001
  0
 • Tulčík - Oceniť významný podiel na záchrane lesa je cieľom vyhláseného už 3. ročníka súťaže o lesoochranársky čin roka. Iniciatíva patrí Nadácii Zelená nádej so sídlom v Tulčíku v okrese Prešov a uzávierka nominácií za rok 2000 na ocenenie je do 15. júna t. r.
  30.4.2001
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.