Nedeľa, 27. september 2020
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Spoločnosť

 • V čom sú zmeny medzi prijatou koncepciou a realizovanou reformou? Čo prinesie reforma občanom - daňovým poplatníkom? Ide naozaj o zlacnenie a zefektívnenie systému verejnej správy, alebo len o neúspešný zámer? Je samospráva pripravená prevziať kompetencie? Aká je vízia ďalšieho smerovania reformy?
  26.2.2002
  0
 • Prešovský denník Korzár: V poslednej dobe si začínajú od renomovaných a nezávislých agentúr robiť ratingy nielen podnikateľské subjekty, ale aj mestá a obce. Ratingové správy hovoria o tom, ako na tom daný subjekt je s hospodárením, sú takpovediac dobrozdaním, ako sa vyvíja a či je schopný splácať svoje záväzky. Na jeseň si od Slovenskej ratingovej agentúry nechalo spraviť takéto hodnotenie aj mesto Prešov.
  21.2.2002
  0
 • Svedomie zahalené chladnou kalkuláciouMožno by bolo zaujímavé publikovať, koľko reklám na produkty B.M.G. Invest, či Horizont Slovakia, a. s. zverejnili mnohé noviny, časopisy, rozhlasové stanice a televízne spoločnosti od vzniku spomínaných firiem. Keby sme takýmto údajom disponovali, istotne by nás napadla otázka, či to náhodou nie sú tie isté masovokomunikačné prostriedky, ktoré dnes hovoria a píšu o veľkom podvode a krčovite hľadajú vinníka za to, že desaťtisíce, či státisíce občanov tohto štátu prišlo o úspory, vlastné peniaze, ktoré si po celé roky odkladali ako istú zábezpeku pre časy budúce.
  18.2.2002
  0
 • Ak radi súťažíte a vyhľadávate súťaže na internete, odporúčame vám nahliadnuť na partnerské stránky Prešovského informačného servera - www.frenky.sk a www.stenly.sk. Je na nich súťaž o...
  5.2.2002
  0
 • Falzifikát stodolárovej bankovky odhalila nedávno pracovníčka Investičnej a rozvojovej banky, a. s., v Humennom. Ukrajinec Alexander H. z Užhorodu ju predložil pri menení 470-tich dolárov. Keďže na jednej z menených stodolároviek chýbala vodotlač a papier bol nekvalitný, bola zaslaná na skúmanie do skúšobne platidiel NBS Bratislava. Alexander H. tvrdí, že falzifikát dostal v užhorodskej banke. Nejde však, ako uvádza Prešovský denník Korzár, o ojedinelý prípad...
  5.2.2002
  0
 • Ekonomický týždenník TREND pripravil sprievodcu po slovenských reštauráciách. Publikácia vznikla na základe hodnotenia úrovne jednotlivých reštaurácií určenými redaktormi. V prvej desiatke najlepších slovenských zariadení sa umiestnilo aj prešovské Leonardo.
  1.2.2002
  Autor: Michal Frank
  0
 • Krádež auta oznámila v pondelok prešovskej polícii 31-ročná Prešovčanka A. P. Podľa policajných informácií jej strieborná Škoda Octavia 1,9 TDI s prešovským evidenčným číslom zmizla z parkoviska na Exnárovej ulici v Prešove, na sídlisku Sekčov.
  1.2.2002
  0
 • Tretie miesto v objasňovaní trestnej činnosti na Slovensku patrí policajtom Prešovského kraja. Percento objasnenosti v roku 2001 je 61,2. Viac ako polovicu z 10 520 trestných činov spáchaných v Prešovskom kraji tvorí majetková trestná činnosť. Jej objasnenosť je necelých štyridsať percent.
  31.1.2002
  0
 • Úrad Prešovského samosprávneho kraja sídli v súčasnosti v priestoroch Okresného úradu v Prešove. S týmto riešením nie je spokojný predseda vyššieho územného celku (VÚC) Peter Chudík.
  29.1.2002
  Autor: Michal Frank
  0
 • Zákaz poskytovania akýchkoľvek informácií pre regionálnu sieť denníkov KORZÁR/Východoslovenské noviny vyslovil riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Jozef Vojdula. Rozhodnutie nám v piatok tlmočila krajská policajná hovorkyňa Magdaléna Fečová, ako reakciu riaditeľa na otázky, ktoré sme mu zaslali na zodpovedanie. Prvá časť našich otázok sa týkala alkoholu v policajnej praxi. Druhá dopravnej nehody, ktorú spôsobil riaditeľov syn Branislav Vojdula v jeseni minulého roku.
  18.1.2002
  0
 • Združenie Mymamy v Prešove otvorilo v novembri minulého roku skúšobnú prevádzku Materského centra. Prvou akciou centra bol Mikuláš. Od nového roku je Materské centrum, sídliace v bezbariérovej budove na Karpatskej ulici 18, na 1. poschodí, otvorené denne a rozšírilo ponuku služieb pre ženy na materskej dovolenke. Idea centra vznikla tak, že zopár žien na materskej dovolenke sa chcelo stretávať vo väčších skupinách a realizovať sa.
  8.1.2002
  Autor: Michal Frank
  0
 • Konkurz, ktorý bol vyhlásený na Imunu, š. p., Šarišské Michaľany v okrese Sabinov, netreba podľa premiéra Mikuláša Dzurindu a vicepremiéra Ivana Mikloša vnímať len ako niečo negatívne. Takto zhodne sa obaja vyjadrili 8. decembra na tlačovej besede v Prešove. I. Mikloš pritom argumentoval, že pri predaji cez riadený konkurz sa podnik odbremení od všetkých záťaží minulosti. Spresnil, že o konkurze na výrobcu krvných derivátov nerozhodla vláda SR, ale veritelia podniku.
  12.12.2001
  0
 • Pietny akt pri príležitosti Dňa národného smútku sa konal 18. novembra na prešovskom verejnom cintoríne. Piesňou spievanou po nemecky Duša moja, chváľ Pána jeho program otvoril spevokol Evanjelického kolegiálneho gymnázia v Prešove. Veľvyslanec NSR v SR Frank Lambach zvýraznil tradíciu tejto spomienky v Nemecku od roku 1918, keď v predposlednú nedeľu pred adventom si pripomínajú pamiatku vojnových obetí. Poďakoval sa slovenskej strane za možnosť vybudovať cintoríny nemeckých vojakov z 2. svetovej vojny na viacerých miestach SR.
  19.11.2001
  0
 • Za hlboko múdreho človeka, filozofa považuje blahoslaveného gréckokatolíckeho biskupa-mučeníka Pavla Petra Gojdiča (1888-1960, biskupom 1927-1950) jeho rehoľný brat, osobný sekretár z rokov 1948 a 1949 a precízny znalec jeho života Marián Potaš (nar. 1918). Ako 17. novembra po slávnosti prenesenia relikvií P. P. Gojdiča do katedrály sv. Jána Krstiteľa na trvalé verejné uctievanie ďalej povedal, túto svojím spôsobom genialitu zakrýval skromnosťou a pokorou pred Bohom a ľuďmi. "To mu vynieslo dnes slávu a svet sa mu klania, no pred 50 rokmi ho ponižujúco súdili ako zlodeja, buriča, rozvracača štátu," dodal.
  19.11.2001
  0
 • Ak štúdium popri zamestnaní (ŠPZ) nebude v ďalšom období spoplatňované, tak podľa prorektora Prešovskej univerzity (PU) v Prešove Vladimíra Leška zanikne rýchlosťou svetla. Kvestor PU Igor Gula k tejto téme na tlačovej besede v Prešove 7. novembra dodal, že nemusia sa vyberať poplatky od poslucháčov ŠPZ, ale zákon o vysokých školách (VŠ), ktorého vládny návrh ide na prerokovanie do parlamentu, musí dať jasnú odpoveď, kto má za tieto výkony VŠ zaplatiť.
  9.11.2001
  0
 • Petíciu za rozšírenie ubytovacích kapacít Študentského domova Prešovskej univerzity (ŠD PU) v Prešove s vyše 1200 podpismi poslucháčov PU zaslali v pondelok 5. novembra predsedovi Národnej rady SR. Informovali o tom 7. novembra novinárov v Prešove členovia petičného výboru Gabriela Jurašková a Michal Kaliňák. Počkajú na reakciu šéfa parlamentu a potom sa rozhodnú či začnú presviedčať aj konkrétnych poslancov. "Nežiadame, aby hneď zajtra nám postavili nový internát, ale kompetentných upozorňujeme na to, aby plnili priority tejto vládnej koalície," povedal M. Kaliňák.
  9.11.2001
  0
 • Pokyn na začatie kontroly vydania stavebného povolenia na výstavbu tzv. nábrežnej komunikácie v Prešove dal prednosta Krajského úradu (KÚ) v Prešove Jozef Polačko. Informoval o tom 29. októbra v Prešove na stretnutí s novinármi. Stavebné povolenie Slovenskej správe ciest (SSC) vydal odbor dopravy a cestného hospodárstva KÚ a o jeho zrušení rozhodol 16. októbra t. r. odbor štátnej cestnej správy Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR.
  9.11.2001
  0
 • S cieľom, aby sekretariát Splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity bol čo najbližšie k problémom rómskeho etnika v najproblematickejšej lokalite, ale aj k možným návrhom na ich riešenie otvorili 22. októbra v Prešove kanceláriu jeho regionálnej pobočky. Na prvom takomto mimobratislavskom pracovisku pre územie predovšetkým Prešovského a Košického kraja budú podľa slov splnomocnenkyne Kláry Orgovánovej pôsobiť dovedna traja zamestnanci.
  24.10.2001
  0
 • Na posilnenie duchovna v živote veriacich zameriava celú svoju činnosť kňazský zbor rímskokatolíckeho dekanátu v Prešove. Jeho dekan Stanislav Stolárik 23. októbra na vôbec prvom stretnutí s novinármi zo svetských a cirkevných médií v Prešove informoval o celom rade aktuálnych aktivít, sledujúcich práve tento cieľ. Aj toto stretnutie vnímal ako jeden z prejavov intenzívnejšej komunikácie s verejnosťou od svojho nástupu do funkcie pred necelým rokom.
  24.10.2001
  0
 • Róbert Krestián z Hotelovej akadémie Prešov a družstvo Giorgio Perlasca z Budapešti vyhrali 18. októbra kategórie jednotlivcov a kolektívov 9. ročníka medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov pod názvom De Kuyper Eurocup 2001 v Prešove. Dovedna tri druhy nápojov miešalo 71 súťažiacich v 36 družstvách z 28 slovenských škôl typu hotelových akadémií a učilíšť zo Slovenska a 8 družstiev zo zahraničia. Najviac až tri boli z Poľska, dve z Maďarska a po jednom z Ukrajiny, Dánska a Slovinska.
  22.10.2001
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.