Utorok, 22. september 2020
Meniny má Móric | zajtra Zdenka

Spoločnosť

 • Hosťom prešovskej kancelárie Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) na ostatnej prednáške v rámci programu Jour-Fixe bol Juraj Alner, šéf slovenskej sekcie Asociácie európskych novinárov a člen výkonnej rady asociácie. Prezentoval sa prednáškou na tému Budúcnosť Európskej únie.
  17.10.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Komunitná nadácia Prešov (KNP) a občianske združenie Fotoamatér Club (FAC) Prešov pripravili pre verejnosť novú fotosúťaž s názvom Prešov - mesto, v ktorom žijem.
  16.10.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Viac ako sto modelov v desiatich kolekciách predstavila v utorok minulý týždeň Prešovčanom módna návrhárka Annatha - Aja Hurtuková. Vo svojej Empire Show ponúkla Aja prítomným možnosť výberu oblečenia na jeseň a zimu 2001/2002.
  15.10.2001
  0
 • "Minulý školský rok sme dokončili prvú fázu projektu, v ktorej odborné školy predstavujú svoj výukový profil. Spolupracovali sme s so školou Waltera Heckera z nemeckého Kasselu a s maďarským partnerom z Cegledu. Náš projekt bol zameraný na multimediálnu prezentáciu profilov škôl," povedal nám PaedDr. Jozef Muránsky (na obr.), koordinátor projektov Socrates - akcia Comenius 1 a Infovek na Strednom odbornom učilišti (SOU) služieb a Dievčenskej odbornej škole (DOŠ) v Prešove.
  4.10.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Združenie podnikateľov Slovenska Prešovského kraja na svojom riadnom zhromaždení dňa 2. 10. 2001 podporilo decentralizáciu štátnej správy prostredníctvom konštituovania VÚC a vyjadrilo nádej, že budúce usporiadanie štátu zníži mieru byrokracie a zvýši úroveň ochrany podnikateľov pred subjektívnym, nejednotným a často svojvoľným postupom orgánov štátnej správy...
  3.10.2001
  0
 • Za účasti takmer 150 účastníkov a zahraničných hostí z piatich krajín sa koncom septembra konala vo Varšave konferencia o medzinárodná spolupráca v ekologickej výchove. Cieľom konferencie bolo prehodnotenie doterajších výsledkov z realizovaných medzinárodných projektov a hľadanie nových námetov a poučení. Zastúpenie na konferencii mal aj Slovenský zväz ochrancov prírody a krajiny (SZOPK) Prešov, ktorý získal aj ocenenie.
  2.10.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Národnú výstavu psov všetkých plemien ako jediné celoslovenské podujatie, na ktorom udelia titul Víťaz Slovenska 2001 v každom plemene chystá na nedeľu 30. septembra Miestny kynologický klub Šariš so sídlom v Prešove.
  28.9.2001
  0
 • Medzi 50 slovenskými mestami, ktoré sa počas troch dní (od tohto piatka až do nedele) na základe výzvy Asociácie pre umenie a komunikáciu v Bratislave, zapoja do projektu Sme na jednej lodi, nebude chýbať ani Prešov. Ide o konkrétny prejav na barbarské teroristické útoky 11. septembra v New Yorku a Washingtone.
  28.9.2001
  0
 • Spokojnosť a zároveň prekvapenie, že všetci neštátni lekári v okresoch Prešov a Sabinov, čo prisľúbili účasť sa zišli na školení zo zásad bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci vyjadril 19. septembra ráno o 8. h pri jeho otvorení predseda Regionálnej asociácie súkromných lekárov (RASL) v Prešove a v Sabinove Dušan Lipták. V preplnenom bare hotelu Dukla sa na začiatku prezenčná listina nepodpisovala, ale podľa D. Liptáka zhromaždilo sa tu ohlásených asi 90 percent z 210-člennej základne (bez stomatológov, ale vrátane psychológov) tejto RASL.
  20.9.2001
  0
 • Zhruba 90 percent neštátnych lekárov v okresoch Prešov a Sabinov prisľúbilo svoju účasť na 5-hodinovom školení zo zásad bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v stredu 19. septembra. Touto formou budú podľa vyjadrenia predsedu Regionálnej asociácie súkromných lekárov (RASL) v Prešove a v Sabinove Dušana Liptáka 17. septembra protestovať proti navrhovanému novému cenovému opatreniu Ministerstva zdravotníctva.
  19.9.2001
  0
 • Tragické udalosti, ktoré sa v uplynulom týždni odohrali v Spojených štátoch amerických zatienili všetko, čo sa v rovnakom čase udialo v rovine osobnej, rodinnej, komunitnej, politickej, či inej. Nikto, akokoľvek zasiahnutý vlastným osudom či problémami, nemohol ostať ľahostajným k tragédii, ktorú spôsobili zatiaľ presne neidentifikované sily v centrách hospodárskeho a politického života krajiny, ktorá je prirodzene považovaná za lídra tej časti sveta, v ktorej sa dosiahol najvyšší hospodársky rozvoj, najvyššia životná úroveň a najprudší vedecko-technický pokrok.
  17.9.2001
  0
 • Po vyše trištvrteročnom období príprav otvoria v piatok 14. septembra t. r. honorárny konzulát SR v sídle Podkarpatského vojvodstva Poľskej republiky v meste Rzeszow. Honorárny konzul Adam Góral, miestny podnikateľ v oblasti nových technológií, bol vybratý v záverečnej fáze z dvoch návrhov a ako 10. septembra povedala mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa SR v Poľsku Magdaléna Vášáryová má z poľskej i zo slovenskej strany už všetky listiny pre výkon svojej funkcie. Ide o druhý honorárny konzulát SR v PR - prvý pracuje v meste Poznaň. M. Vášáryová dodala, že slovenská ambasáda vo Varšave intenzívne pracuje na zriadení generálneho konzulátu v Krakove.
  14.9.2001
  0
 • Zakladateľská a zriaďovateľská funkcia zostáva Ministerstvu zdravotníctva SR len v prípade nemocníc s poliklinikou (NsP), fakultných nemocníc a špecializovaných zdravotných ústavov. Právo zakladať a zriaďovať iné zdravotnícke zariadenia a právo povoľovať výkon prechádza od 1. 1. 2003 podľa vyjadrenia ministra zdravotníctva Romana Kováča 7. septembra na tlačovej besede v Prešove na orgány samosprávy obcí, miest a vyšších územných celkov. Tie dostanú zriaďovateľské kompetencie navyše v strednom zdravotníckom školstve. S kompetenciami presunie sa na nich príslušný objem peňazí.
  14.9.2001
  0
 • V sále Čierneho orla prešovského PKO sa na sklonku uplynulého týždňa konalo slávnostné vyhodnotenie šiesteho ročníka medzinárodnej vinárskej prehliadky Muvina. Do tohoročnej súťaže sa zapojilo 315 vín z desiatich krajín. V silnej konkurencii španielskych, argentínskych, či moravských sa nestratili ani domáce vína. Slováci mali dvoch šampiónov, teda absolútnych víťazov vo svojej kategórii.
  13.9.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Pohár primátora v malom futbale priniesol už v prvom kole niekoľko prekvapení, ale druhé bolo minimálne v troch prípadoch skutočnou bombou. Najprv si obhajca titulu MFK Tatra Temex zmeral sily so svojim najväčším súperom v boji o vlaňajší primát, celkom MARTINA. V tomto ostro sledovanom stretnutí sa čakal vyrovnaný boj, ktorý sa však nekonal.
  12.9.2001
  0
 • Rekonštruovaný objekt za vyše 204 miliónov Sk odovzdali 7. septembra do užívania detskému oddeleniu Nemocnice s poliklinikou (NsP) Jána Adama Reimana v Prešove. Na slávnosti sa zúčastnil minister zdravotníctva SR Román Kováč. Prisľúbil dofinancovať prístrojové vybavenie objektu 6 miliónmi Sk.
  7.9.2001
  0
 • Dar francúzskeho výrobcu očkovacích látok Aventis Pasteur a to 1000 dávok vakcíny Avaxim proti vírusovej hepatitíde typu A v hodnote 1 milión Sk bude distribuovaný v piatich okresoch Prešovského kraja postihnutých povodňami v júli t. r. Uviedol to 23. augusta na tlačovej besede v Prešove riaditeľ Aventis Pasteur pre SR Vladimír Oleár.
  31.8.2001
  0
 • Široké - Reálne záruky, ktoré 27. augusta na kontrolnom dni dostal predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda povedú k tomu, že termín začatia skúšobnej prevádzky cestného diaľničného tunela pod horským masívom Branisko 1. júl 2002 bude dodržaný.
  31.8.2001
  0
 • Slovenská akademická informačná agentúra (SAIA) pôsobí na Slovensku už desať rokov. Okrem iných aktivít poskytuje táto organizácia základný servis záujemcom o štúdium v zahraničí, ktorým pomáha získať na toto štúdium štipendiá. „Na základe kontraktu s ministerstvom školstva sa naša ponuka rozšírila, v súčasnosti ponúkame možnosť získania štipendií na štúdium v 33 krajinách sveta,“ povedala koordinátorka akademických programov Zuzana Ondková.
  30.8.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Informatívnu správu o činnosti Mestskej polície (MsP) v Prešove za prvý polrok zhodnotila mestská rada ako konkrétnu a adresnú. „Mestská rada konštatovala, že mestská polícia si svoje úlohy vo všeobecnosti plní,“ skonštatoval poslanec Ján Balún (SDKÚ) a pokračoval: „Vyskytli sa názory, ktoré navrhovali navýšenie počtu mestských policajtov. Podľa mňa je ich však dostatok na to, aby si dokázali urobiť rešpekt. Ak polícia nemá rešpekt je zbytočné navyšovať počty.“
  27.8.2001
  Autor: Michal Frank
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.