Nedeľa, 27. september 2020
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Spoločnosť

 • Informačnú miestnosť vybavenú ukážkami bezpečnostných zariadení, pultu centralizovanej ochrany a mnohými bulletinmi ako súčasť preventívnych policajných aktivít a novovzniknutého Poradensko-informačného centra sprístupnili 2. júla verejnosti v budove Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Prešove. Touto aktivitou nadväzuje polícia v Prešovskom kraji už na existujúcu Policajnú linku ochrany na telefónnom čísle 051/77311 22 a na schránky dôvery. Informačnú miestnosť bude môcť verejnosť využívať od pondelka do piatku od 07.30 do 10.30 h.
  11.7.2001
  0
 • Desiatym bodom štvrtkového zasadnutia Mestského zastupiteľstva (MsZ) vo Veľkom Šariši, okres Prešov, bolo prejednanie protestu prokurátora k prijatému všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) mesta o skutočnostiach tvoriacich predmet služobného tajomstva. Tento bod sa však dostal na rad hneď po interpeláciách poslancov a zasadnutia MsZ sa zúčastnil i okresný prokurátor Michal Glevaňák.
  25.6.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Nezávislá komisia na čele so spevákom Ženy z lesoparku Petrom Šarkanom Novákom rozdelila peniaze z Prima projektu. Do tohto projektu, ktorý zorganizovala spoločnosť istého mobilného operátora, sa mohol zapojiť každý, kto ponúkol zaujímavé a originálne návrhy na realizáciu voľnočasových aktivít mladých ľudí. Spoločnosť v najbližších dňoch rozdelí v ôsmich krajoch Slovenska po 250 000 korún.
  14.6.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Vyše 200 prihlášok záujemcov o štúdium v troch študijných odboroch eviduje v súčasnosti Pravoslávna bohoslovecká fakulta Prešovskej univerzity (PBF PU) v Prešove.
  13.6.2001
  0
 • Rezort dopravy je schopný navŕšiť o 20 miliónov Sk tohoročný finančný objem na krytie nákladov na stavbu komunikácie tzv. MK 4 v Prešove. To, ale aj spokojnosť s postupom prác po návšteve staveniska 8. júna vyjadril minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Jozef Macejko.
  13.6.2001
  0
 • Problematika mestských a obecných polícií je témou, o ktorej sa na Slovensku často hovorí. Občania majú výhrady k práci policajtov, polície argumentujú nedostatkom financií a kompetencií. Podľa výsledkov reprezentatívneho prieskumu Prešovského občianskeho fóra (POF) je bezpečnosť a vandalizmus tretím najväčším problémov Prešovčanov, pre obyvateľov Solivaru a Sídliska Šváby je dokonca na prvom mieste. V dotazníkoch sa objavili požiadavky ako napr. "urobiť stop vandalizmu na cintorínoch", "zabezpečiť dodržiavanie poriadku aj v okrajových častiach mesta - obchádzky polície", ba dokonca objavilo sa aj tvrdenie, že "mestskí policajti ignorujú autá zaparkované na trávnikoch, psov bez obojkov…". Jeden z občanov navrhol "zrušenie mestskej polície ako zložky, ktorá je nefunkčná a prepychovo platená z daní".
  11.6.2001
  0
 • Tibavský Tramín sa stal šampiónom v minuloročnej súťaži vín Muvina 2000. Šiesty ročník tejto súťaže začína v Prešove už vo štvrtok na budúci týždeň, o titul šampióna sa v ňom bude tentokrát uchádzať okolo 300 vín z celého sveta. "Konečný počet hodnotených bude známy až po príchode degustátorov. Na poslednú chvíľu zvyknú v kufri priniesť niečo na ochutnávku," informoval nás organizátor a riaditeľ Múzea vín Dušan Hažír. Tristovka vzoriek z desiatich krajín tak preskočí piaty ročník o dvadsať hodnotených mokov.
  8.6.2001
  0
 • Písomnými testami z vedomostí o prvej pomoci začal sa 6. júna popoludní dvojdňový program 21. majstrovstiev SR v odborných zručnostiach žiakov III. ročníkov stredných odborných učilíšť (SOU) lesníckych a SOU vodohospodárskeho na pôde SOU lesníckeho Sigord pri Prešove. Zúčastňuje sa ho dovedna päť trojčlenných družstiev v učebnom odbore mechanizátor lesnej výroby a tri družstvá v učebnom odbore mechanik opravár.
  7.6.2001
  0
 • Dovedna piatich páchateľov výroby a uvádzania falzifikátov slovenskej tisíckorunáčky vypátrali policajti odboru ekonomickej kriminality z prešovského okresného policajného riaditeľstva. Medzi nimi sú traja mladiství, všetci piati boli doteraz netrestaní a až na žiaka jedného obchodného učilišťa v Prešove M. P. sú ostatní nezamestnaní.
  1.6.2001
  0
 • Prešov - Jatočnou zbraňou, prerobenou na malokalibrové náboje chcel František G. (nar. 1965) z Drienova v okrese Prešov, slobodný, nezamestnaný, viackrát súdne trestaný, zabiť v piatok 18. mája o 21. h Marcela K. (nar. 1979) z Drienova, takisto nezamestnaného.
  21.5.2001
  0
 • Presvedčenie o tom, že stredný zdravotnícky personál čakajú v rámci transformácie zdravotníctva lepšie časy dominovalo 15. mája odbornému semináru v Prešove pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier.
  18.5.2001
  0
 • Presne k dátumu splatnosti, t. j. k 01. máju t. r. zaplatil emitent mesto Prešov menovitú hodnotu verejnoobchodovateľných komunálnych obligácií a to dovedna 50 miliónov Sk.
  14.5.2001
  0
 • Dovedna 28 darcov krvi z okresov Prešov a Sabinov ocenili zlatou Janského plaketou na slávnostnom zhromaždení v Prešove 7. mája pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža.
  9.5.2001
  0
 • Červený Kláštor (TASR) - Za nádherného slnečného počasia a záujmu, ktorý o 300 percent prevyšoval možnú kapacitu slávnostne otvorili 1. mája na Dunajci s výborným vodným stavom v poradí 123. pltnícku sezónu.
  4.5.2001
  0
 • Vláda Holandského kráľovstva vzala 10-ročnú garanciu na úver 1,1 milióna holandských guldenov Holandskej národnej banky pre Gemor Fashion, spol. s. r. o., v Prešove. Vďaka tomu mohla táto spoločnosť, v ktorej dvoma 50-percentnými spoločníkmi sú prešovská firma Gemini Fashion a holandská Manderley Fashion kúpiť objekt s pozemkom v Prešove a rekonštruovať ho pre výrobné potreby, ktorými sú šitie konfekcie. V piatok 27. apríla tieto priestory slávnostne otvorili.
  1.5.2001
  0
 • Tulčík - Oceniť významný podiel na záchrane lesa je cieľom vyhláseného už 3. ročníka súťaže o lesoochranársky čin roka. Iniciatíva patrí Nadácii Zelená nádej so sídlom v Tulčíku v okrese Prešov a uzávierka nominácií za rok 2000 na ocenenie je do 15. júna t. r.
  30.4.2001
  0
 • Živá krása je názov nového celosúborového programu folklórneho kolektívu PUĽS, súčasti Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove. Jeho premiéru chystajú na sobotu 28. apríla a bude to veľký sviatok, pretože naposledy sa takto PUĽS predstavil v roku 1997.
  26.4.2001
  0
 • Lipany - Smrťou deväťročného Patrika Kravianského z Lipian sa skončil sobotňajší útek dvoch Československých vlčiakov z objektu firmy Ultra Plast v Lipanoch (okres Sabinov). Okrem toho, že psy na smrť pohrýzli lipianskeho školáka, za obeť im padol aj ďalší pes nezistenej rasy. Jaroslav R. zo Šarišských Michalian stihol rozzúreným krížencom nemeckého ovčiaka a vlka újsť. Podľa policajných informácií podľahol Patrik ťažkým zraneniam v dôsledku straty krvi a udusenia. Oba psy vo vyčíňaní zastavil poľovník Antonín H. z Lipian, ktorý ich zastrelil guľovnicou.
  24.4.2001
  0
 • Objasnenosť na bezmála 55 percent dosiahli za 1. štvrťrok t. r. policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) SR v Prešove. Je vyššia o vyše 11 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2000. Vzrástol však aj počet prípadov trestnej činnosti.
  23.4.2001
  0
 • Stredné odborné učilište služieb a Dievčenská odborná škola, na Košickej ulici v Prešove pripravili súťaž Miss 2001. Dvanásť dievčat si v stredu popoludní zmeralo svoje sily o titul školskej kráľovnej krásy, ktorý sa udeľuje raz za dva roky.
  17.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.