Utorok, 22. september 2020
Meniny má Móric | zajtra Zdenka

Spoločnosť

 • Necelá stovka členov akademickej obce Prešovskej univerzity (PU) v Prešove sa zišla 11. apríla na jej výročnom zhromaždení. Viacerí diskutéri to hodnotili tak, že apatia prerástla už do takýchto rozmerov, lebo na piatich fakultách PU, ktoré zamestnávajú asi 700 ľudí, študuje 7 tisíc študentov, a teda mala byť podstatne vyššia účasť.
  16.4.2001
  0
 • Prakticky od začiatku školského roku 1999/2000 sa začali na gymnáziu na Konštantínovej ulici (GK2) v Prešove, známom aj pod názvom horné gymnázium, diať veci, ktoré vzbudili záujem verejnosti.
  10.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Využitiu internetu a aktuálnym otázkam zavádzania elektronického obchodu venovali 5. apríla seminár v Prešove. Pre cieľovú skupinu malých a stredných podnikateľov, zamestnávajúcich od 3 do 50 zamestnancov ho zorganizovalo tunajšie Euro Info Centrum (EIC) pri Regionálnom poradenskom a informačnom centre.
  10.4.2001
  0
 • Dovolenková súťaž S Korzárom na cestách, ktorú zorganizovali Prešovský denník Korzár a Mestské informačné centrum (MIC) v Prešove už pozná svojich víťazov.
  9.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Už mesiac platí v meste Veľký Šariš v okrese Prešov všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o skutočnostiach tvoriacich predmet služobného tajomstva. Toto VZN v tichosti prijali poslanci mestského zastupiteľstva, po tom, čo úplne rovnaké nariadenie prijali ich prešovskí kolegovia.
  6.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prvý prezident Slovenskej republiky Michal Kováč pôsobí v súčasnosti v ústraní, mimo záujmu verejnosti, politikov i médií. Včera navštívil, spolu s manželkou Emíliou, Prešovskú univerzitu, kde uviedol prednášku na tému Občianska spoločnosť.
  6.4.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Mimovládna organizácia Prešovské občianske fórum pripravila nedávno v Prešove diskusiu k zákonu o slobodnom prístupe k informáciám, okrem toho chystá ďalšie diskusie v metropole Šariša a postvolebné fórum v obci Terňa, kde sa pred rokom konali komunálne voľby.
  29.3.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • S účtovným prebytkom bezmála 2,2 milióna Sk uzavrelo svoje hospodárenie v roku 2000 mesto Prešov. Záverečný účet schválili 26. marca na rokovaní Mestského zastupiteľstva v Prešove, keď proti predloženému návrhu nehlasoval nikto.
  29.3.2001
  0
 • Na 26 bytov a spoločné priestory obytných domov v 4 sekciách v lokalite Pod Hájom v katastri obce Ľubotice v susedstve najväčšieho sídliskového súboru Sekčov v Prešove vydal v 11. týždni t. r. odbor životného prostredia Okresného úradu v Prešove kolaudačné rozhodnutie.
  21.3.2001
  0
 • Dovedna 33 nákladných áut a 2 vleky humanitárnej pomoci povodňou postihnutým obyvateľom Zakarpatskej oblasti Ukrajinskej republiky zozbierali občania Prešovského kraja.
  21.3.2001
  0
 • Lipovce - Otázkam riešenia bývania Rómov ako neuralgického bodu integračných snáh SR venovali 9. marca seminár, ktorý v Lipovciach pre asi 80 starostov z Prešovského, Košického a Banskobystrického kraja pripravil Sekretariát splnomocnenca vlády SR na riešenie problémov rómskej menšiny.
  16.3.2001
  0
 • Prešovské občianske fórum (POF) pripravilo uplynulý víkend dve diskusné fóra s názvom Miestne problémy - čo s nimi? Zameralo sa na vidiek a na problémy v obciach Raslavice (okres Bardejov) a Zlatá Baňa (okres Prešov).
  13.3.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Komplexná príprava priemyselných zón pre budúcich potencionálnych zahraničných investorov bola na programe ďalšieho pracovného stretnutia, ktoré zvolal na prešovskú radnicu primátor mesta Ing. Juraj Kopčák.
  12.3.2001
  0
 • Otázkam Regionálneho operačného programu (ROP) Prešovského kraja a regionálneho rozvoja v SR venovali vôbec prvú takto tematický zameranú konferenciu, ktorú 8. marca uskutočnil Krajský úrad (KÚ) v Prešove.
  9.3.2001
  0
 • Toľko novinárov, ako sa zhromaždilo uplynulý pondelok v miestnosti, kde sa konajú pravidelné tlačové konferencie ešte žiadna tlačovka na prešovskej Radnici nezažila. Dokonca jej nemôžu konkurovať ani tlačové konferencie za účasti prezidenta Slovenskej republiky, alebo predsedu vlády SR. Príčinou bola rysujúca sa senzácia. Okresný prokurátor avízoval podanie protestu proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Prešov č. 96/2001 o zozname skutočností tvoriacich predmet služobného tajomstva mesta Prešov. Naschvál hovorím o avízovaní, pretože v tom čase nebol na MsÚ v Prešove doručený žiaden protest a pán okresný prokurátor sa cez tlačovú agentúru vyjadril, že pred zverejnením protestu oboznámi s jeho obsahom primátora mesta. Nič takého sa nestalo, zato takmer každý novinár, ktorý netrpezlivo čakal na moju reakciu mal v ruke text oného protestu.
  8.3.2001
  0
 • V prešovskej reštaurácii Floriánka oslávil 3. marca, presne v deň narodenia, svoje 100. narodeniny dedko a pradedko Jozef Matys z Prešova.
  5.3.2001
  0
 • Finančná zbierka na podporu činnosti diecéznej charity prešovského gréckokatolíckeho biskupstva sa uskutočnila 4. marca počas dopoludňajších bohoslužieb vo všetkých farnostiach tohto biskupstva. Na podporu dosiahnutia jej cieľa adresoval veriacim svoju výzvu diecézny biskup Mons. Ján Hirka. Apeloval na ich dobrú vôľu a veľkodušnosť, aby "aj z toho mála, čo majú, prispeli tým, čo nemajú nič".
  5.3.2001
  0
 • Veľké uspokojenie a výzvu k novej pomoci odnáša si z víkendovej návštevy Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity (UK PU) v Prešove profesor Simon Francis z Univerzity v Sheffielde. Pred niekoľkými mesiacmi pozháňal pre toto pracovisko výpočtovú techniku. V sobotu 3. marca prišiel pozrieť ako počítače pracujú, čo s nimi v UK PU urobili, či sú funkčné, ako vôbec pomohli.
  5.3.2001
  0
 • O stave príprav Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2001, ako aj zbere, spracovaní a publikovaní výsledkov a o ochrane osobných a individuálnych údajov pri tomto akte informovali 28. februára na tlačovej besede v Prešove predstavitelia Štatistického úradu SR. Hlavný gestor SODB v SR Marián Horecký uviedol, že povinnosť občanovi poskytnúť údaje pre sčítanie, v ktorom rozhodujúcim okamihom bude polnoc z piatku 25. mája na sobotu 26. mája t. r. ukladá Zákon NR SR o SODB.
  2.3.2001
  0
 • Akademická obec Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity (AO FF PU) v Prešove zasadla v utorok v aule, aby zhodnotila uplynulý rok. Predseda Akademického senátu FF PU Rudolf Dupkala podal správu o jeho činnosti, rovnaký priestor dostal aj zástupca študentský senátor Radovan Štefančík. Najočakávanejšou však bola správa dekana FF PU Františka Mihinu o stave fakulty v roku 2000.
  1.3.2001
  Autor: Michal Frank
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.