Pondelok, 28. september 2020
Meniny má Václav | zajtra Michal, Michaela

Spoločnosť

 • Približne o 450 dopravných nehôd sa stalo v roku 2000 na cestách Prešovského kraja menej ako rok pred tým. Ich celkový počet bol 5748 a o život pri nich prišlo 64 osôb, čo je takisto o 7 menej ako v roku 1999. Poklesli aj počty ťažko a ľahko zranených pri dopravných nehodách. Policajti odhadli vzniknuté škody na vyše 303 miliónov Sk.
  26.1.2001
  0
 • Krajský úrad vyšetrovania Policajného zboru SR (KÚV PZ SR) v Prešove má informácie, že pokračuje činnosť Astran klubu a to zrejme pod iným názvom. Pre prevádzkovanie nepoctivých hier, ktorom Astran klub je, obvinili v roku 2000 dovedna štyroch mužov. Riaditeľ KÚV PZ SR Andrej Dujčák 23. januára novinárom v Prešove k tomu povedal, že za minulý rok sa vyšetrovateľovi prihlásilo vyše 3 tisíc občanov, ktorí sa cítia poškodení činnosťou Astran klubu.
  26.1.2001
  0
 • Objasnenosťou minulý rok zaznamenaných trestných činov na 61,7 percenta sa policajti v Prešovskom kraji zaradili na prvé miesto v rámci SR. Celoslovenský priemer prekročili o 8,7 percenta. Z minuloročných zaevidovaných 8929 trestných činov objasnili 5510, čo je o 1,1 percenta viac ako v roku 1999.
  25.1.2001
  0
 • Diplom za Šľachetný čin roka obdržalo prešovské ABC - centrum voľného času (CVČ) na nedávnom reprezentačnom plese detskej onkológie v Košiciach.
  24.1.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • V roku 1999 otvorila Komunitná nadácia Prešov (KNP) Program pre deti a mládež. V rámci tohto grantového programu podporuje projekty detských a mládežníckych skupín, ktoré sa zameriavajú na osobnostný rast detí a tvorbu pozitívnych vzťahov medzi rôznymi vekovými skupinami detí a medzi deťmi a dospelými...
  22.1.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Na svoje si dnes prídu priaznivci punkrocku. V priestoroch ABC - centra voľného času v Prešove sa dnes o 18. hodine uskutoční koncert punkových kapiel Poďme do práce, Republika (obe Prešov), Tri groše (Čadca) a Odpad (Martin). Na koncerte nevystúpi kapela Natural Born Mutherfuckers II. Ako sme zistili, ide o formáciu, ktorá nemieni nikdy a nikde vystúpiť, no ktorá sa zároveň chce predstaviť na čo najväčšom počte koncertov ako neúčinkujúca kapela.
  19.1.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Problémy okolo riaditeľského postu gymnázia na Konštantínovej ulici (GK2) v Prešove, zvanom tiež horné gymnázium, vyvrcholili koncom minulého týždňa. Bývalý riaditeľ Slavomír Hrinko totiž vyhral súdny spor s Krajským úradom (KÚ) v Prešove, pričom rozsudok nadobudol právoplatnosť na sklonku minulého roku.
  19.1.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Vyšetrovateľ Krajského úradu vyšetrovania Policajného zboru SR (KÚV PZ) v Prešove vzniesol obvinenie dvanástim občanom SR pre trestný čin nedovoleného prekročenia štátnej hranice a dvom z nich - policajtom Hraničného oddelenia PZ Zboj aj pre trestný čin zneužitia právomoci verejného činiteľa.
  19.1.2001
  0
 • Na hranici katastrov obcí Medzany a Ostrovany, teda na rozhraní okresov Prešov a Sabinov, sa v pondelok okolo šestnástej hodiny našli dva sudy s neznámym obsahom.
  19.1.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Výborný postup stavebných prác aj v tomto období a ústny prísľub Ministerstva zdravotníctva SR na 39 miliónov Sk vytvárajú podmienky pre úspešné ukončenie rekonštrukcie objektu pre detské oddelenie Nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove v tomto roku.
  18.1.2001
  0
 • Filozofická fakulta Prešovskej univerzity (FF PU) má v súčasnosti všetkých 20 študijných odborov akreditovaných. Je to výsledok úspešnej previerky spôsobilosti fakulty, ktorou prešla v decembri 2000 a o ktorom 11. januára novinárov v Prešove informoval dekan FF PU František Mihina. Ako zdôraznil, po tomto rozhodnutí Akreditačnej komisie Ministerstva školstva SR, ktorým FF PU bola zaradená do najvyššej A-kategórie fakúlt v SR, doplnili začiatkom t. r. možnosti štúdia na fakulte v školskom roku 2001/2002.
  17.1.2001
  0
 • Prešovská univerzita (PU) v Prešove vynaložila na budovanie informačného systému vyše 10 miliónov Sk od začiatku roku 1997, keď sa odčlenila od Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Z tejto sumy bolo okolo 4,5 milióna Sk zo štátneho rozpočtu, zvyšok z iných zdrojov, najmä z grantov.
  17.1.2001
  0
 • Počet 24 166 zamestnancov v rozpočtových organizáciách a 5004 zamestnancov v príspevkových organizáciách je najvážnejším záväzným ukazovateľom pre kapitolu Krajský úrad (KÚ) Prešov v zákone o štátnom rozpočte na rok 2001. Uviedol to 15. januára pred novinármi zástupca prednostu KÚ Milan Ambróz.
  17.1.2001
  0
 • Za veľmi zlé a absolútne neobjektívne označil na stretnutí s novinármi 9. januára poslanec Národnej rady SR Viliam Sopko (SDĽ) z Prešova rozdelenie investícií podľa Rozvojového programu priorít verejných prác na roky 2001 -2003, ktorý vláda schválila v septembri 2000. Nerovnomerné rozdelenie investícií do krajov na novozačínané stavby v týchto troch rokoch dokumentoval tým, že kým do krajov Bratislavského či Trnavského ide po vyše 24 percent, tak do Prešovského, ktorý patrí do kategórie zaostávajúcich regiónov SR len 8,6 percenta.
  16.1.2001
  0
 • Predovšetkým na podporu spolupráce v prihraničných oblastiach Prešovského kraja a Malopoľského vojvodstva v Poľskej republike (PR) je zameraná bilaterálna dohoda o medziregionálnej spolupráci. Prednosta Krajského úradu (KÚ) v Prešove Jozef Polačko ju podpísal so svojím poľským náprotivkom maršalkom Malopoľského vojvodstva Marekom Nawarom v sídle tohto územného a správneho celku Poľska v starobylom Krakove v stredu 10. januára.
  16.1.2001
  0
 • Rozšíriť dobré skúsenosti z realizácie projektu v rómskej osade v obci Svinia pri Prešove je cieľom 2. fázy projektu Rozvoja rómskych komunít v Prešovskom kraji. Na jeho uskutočnení sa bude zúčastňovať aj dobrovoľníčka, kultúrna antropologička Lori Shortreed z kanadského Edmontonu.
  16.1.2001
  0
 • Zo schváleného rozpočtu dostal Prešovský kraj na kapitálové výdavky pre tento rok 240 miliónov korún. Táto čiastka je zhruba o desať percent vyššia než bola minulý rok, avšak na pokrytie všetkých nutných výdavkov nepostačuje.
  15.1.2001
  Autor: Michal Frank
  0
 • Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák sa dňa 8. 1. 2001 stretol v Bratislave s vedúcimi pracovníkmi ministerstva hospodárstva, aby opätovne prerokovali možnosti etablovania investícií zahraničných subjektov v Prešove. Hovorilo sa nie len o investíciách bavorskej automobilky BMW, ale aj nového amerického investora v oblasti elektroniky.
  10.1.2001
  0
 • Zimné pneumatiky na vozidlá rýchlej zdravotníckej pomoci za 1 063 975 Sk daroval 5. januára prezident a predseda predstavenstva Horizont Slovakia, o. c. p., a. s., Vladimír Fruni dovedna 61 nemocniciam. Dar v podobe šeku s napísanou touto sumou prezval na slávnosti v Autosalóne Hummer v Lemešanoch vedúci úradu Ministerstva zdravotníctva SR Michal Ondrejčák. Dovedna sa takto prezuje 120 sanitných vozidiel prvej pomoci.
  9.1.2001
  0
 • Minútu po polnoci na 1. januára 2001 sa na gynekologicko-pôrodníckom oddelení A Nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove narodil ako prvý občan nového tisícročia v tomto meste Erik Slepčík. V poradí tretiemu potomkovi, ktoré doteraz porodila mamička Karolína, pomáhala na svet lekárka Bibiána Magdová.
  8.1.2001
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.