Piatok, 17. január 2020
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Tip na výlet

 • Hrebeň Hromovca v oblasti Demianky
  Hromovec je najvyššou časťou Spišsko-šarišského medzihoria. Vrcholí rovnomennou kótou vo výške 895 metrov. Toto malé pohorie sa tiahne ako pomerne úzky hrebeňový pás od Novej Ľubovne juhovýchodným smerom k Lipanom. Budujú ho doskovité pieskovce a ílovce, čo predurčuje aj jeho tvar. Kompaktný hrebeň má mäkké, oblé tvary bez väčších výškových rozdielov.
  30.8.2007
  0
 • Na hrebeni Čergova
  Snom hádam každého turistu z východu je absolvovať aspoň raz kompletnú hrebeňovku Čergova, pohoria tiahnúceho sa od údolia Sekčova na juhovýchode až po slovensko-poľskú hranicu na jeho severozápadnom ohraničení. Hlavný hrebeň ponúka jedinečnú scenériu poloninových lúk s ďalekými výhľadmi, typickou flórou i turisticky hodnotným terénom.
  23.8.2007
  0
 • V tiesňave Parkaň
  Severozápadné svahy vrchu Mindžová (920 m) v pohorí Bachureň skrývajú jednou z najkrajších pseudkorasových tiesňav na Slovensku - Parkaň. Jej vznik majú na svedomí posuny flyšových pieskovcových a zlepencových súvrství na príkrych svahoch. Vznikla tak jedinečná, asi 300 metrov dlhá tiesňava, ktorej steny miestami presahujú výšku 10 metrov a v ktorej je aj niekoľko puklinových pseudokrasových jaskýň, viaceré majú ľadovú výplň.
  16.8.2007
  0
 • Sivec (781 m)
  Odborníci ho radia medzi najkrajšie výhľadové vrchy na celom Slovensku. Vyniká jednak krásnym ostrým, skalnatým profilom s vrcholovou stenou, a aj jedinečným výhľadom z vrcholu na Ružín a kopce Čiernej hory, Volovských vrchov a aj ďalších pohorí. V neposlednom rade, vo vrcholovej časti rastú na príkrych úbočiach vzácne druhy rastlín na čele s tisom a na ne sa viažu zaujímavé živočíšne druhy, najmä hmyz. Reč je o vrchu Sivec (781 m), ktorý sice nevyniká nadmorskou výškou, ale výlet naň je skutočnou lahôdkou.
  9.8.2007
  0
 • Pohľad zo Skalky na Čiernu horu a dolinu Hornádu
  Vcelku nenápadný výstup vápencov na výbežku Sopotnických vrchov nad údolím Hornádu medzi Kysakom a Malou Lodinou vytvára veľmi peknú a populárnu vyhliadku Skalka (420 m). Výlet na ňu možno skombinovať s nenáročnou, krajinársky vďačnou prechádzkou najvýchodnejšími výbežkami pohoria Čierna hora.
  2.8.2007
  0
 • Pustý mlyn v údolí Sopotnice
  Severnú časť pohoria Čierna hora tvoria Sopotnické vrchy, pomenované po riečke Sopotnica. Tá v nich vytvorila medzi Sedlicami a ústím do Hornádu pri Kysaku peknú prelomovú dolinu s malebnou krajinou. Ďalším typickým krajinným prvkom týchto vrchov sú rozsiahle, nádherné lúky na ich hrebeni.
  26.7.2007
  0
 • Zbojnícky zámok
  Severozápadnú časť hlavného hrebeňa Slanských vrchov tvorí oblasť, ohraničujúca povodie potoka Delňa. Prvou výraznou kótou hrebeňa zo západu je obľúbené výhľadové andezitové bralo Zbojnícky zámok so zvyškami stredovekého hradu.
  19.7.2007
  0
 • Pamätník na Furči
  Okrajové pásmo Šarišskej vrchoviny sa styku s Košickou kotlinou vytvára prímestské rekreačno-turistické zázemie Prešova. Obľúbeným cieľom vychádzok je nevysoký kopec Furča s pamätníkom Sedliackeho povstania.
  12.7.2007
  0
 • Skalné veže Bodone
  V Slanských vrchoch nie sú také časté a výrazné výstupy vulkanických prúdov a exotov na povrch, ako v iných sopečných pohoriach Slovenska (Poľana, Kremnické vrchy, Štiavnické vrchy, Cerová vrchovina), nejaké sa však predsa len nájdu. Medzi najkrajšie skalné útvary pohoria patrí andezitový zvyšok bývalého lávového prúdu na vrcholovom plató kopca Bodoň medzi Zlatou Baňou a Lesíčkom.
  5.7.2007
  0
 • Na vrchole Šimonky
  Vulkanické Slanské vrchy sa tiahnu od Prešova smerom na východ, neskôr sa stáčajú na juh a v Maďarsku pokračujú ako Zempléni Hegység. Najvyšším vrchom celého pohoria je Šimonka (1 092 m).
  28.6.2007
  0
 • Kamenický hrad
  Miestom, kde sa spája história so zaujímavou prírodnou scenériou, je Kamenický hrad. Vypína sa nad obcou Kamenica severne od Lipian, na kopci Zámok (725 m), ktorý je súčasťou atraktívneho bradlového pásma.
  21.6.2007
  0
 • Masív Vrátnice so skalnou bránou
  Krasová dolina Lačnovského potoka v pohorí Branisko ponúka veľmi pekne formované skalné útvary, ktorými sú posiate dno i okolité svahy. Medzi najznámejšie patrí skalná veža a okno Vrátnica v chrbte Červenej skaly (875 m).
  14.6.2007
  0
 • Vrcholová hlava Kojšovskej hole
  Najvyšší vrch východnej časti Volovských vrchov Kojšovská hoľa (1 246 m) patrí skôr do „záujmovej sféry“ košických turistov. Je však dostupnosťou blízka aj Prešovčanom a natoľko zaujímavá, že by ju bola škoda opomenúť v našom seriáli. Z množstva variantov výstupu sme vybrali okruh z Kojšova, trocha náročnejší, najmä prevýšením.
  7.6.2007
  0
 • Turniská so skalnou bránou - Klenbou
  Na malebnou horskou obcou Kojšov sa v bukovom lese masívu Murovanej skaly (899 m) skrýva nádherné skalné mestečko Turniská. Ako už názov napovedá, ide o skupinu vápencových a zlepencových veží, ktorá sa týčia až do výšky okolo 30 metrov.
  31.5.2007
  0
 • Dolina Lačnovského potoka s dominantným Mojžišovým stĺpom
  Územie pohoria Branisko ponúka niekoľko zaujímavých krasových fenoménov. Určite najznámejším, spoločne s jaskyňou Zlá diera, je vyše dvojkilometrová tiesňava Lačnovského potoka v severovýchodnom výbežku pohoria, vytvorená prevažne v dolomitoch, ale aj vápencoch. Ponúka pekné zážitky, prechod tiesňavou tak trocha pripomína populárne rokliny v Slovenskom raji. Celé územie patrí do Národnej prírodnej rezervácie Kamenná Baba s piatym stupňom ochrany.
  24.5.2007
  0
 • Pohľad z bašty na Prielohy a Holice
  Rieka Hornád od Margecian po Kysak preteká prielomovým údolím cez pohorie Čierna hora. Najužšia časť je zatopená vodami nádrže Ružín, od Malej Lodiny po Kysak je to krajinársky veľmi pekná oblasť s viacerými výbornými vyhliadkovými možnosťami. Medzi najpopulárnejšie sa radí Jánošíkova bašta.
  17.5.2007
  0
 • Vrchol Čergova
  Juhozápadná časť pohoria Čergov tvorí turisticky veľmi frekventované zázemie Prešova. Centrom je lyžiarske stredisko Drienica - Lysá s okolitými vrchmi a dolinami. Okrem samotnej Lysej je asi najnavštevovanejšou horou Čergov (1 050 m).
  10.5.2007
  1
 • Zrázy Folkmarskej skaly
  Širšie okolie priehrady Ružín ponúka hneď niekoľko zaujímavých prírodných objektov. Nepochybne medzi ne patrí aj Folkmarská skala, ktorá ostro vystupuje nad obcou Kojšov a tvorí jednu z krajinných dominánt severovýchodného okraja Volovských vrchov na styku s Čiernou horou.
  3.5.2007
  Autor: Martin Belej a Emil
  0
 • Slovenské opálové bane pri Prešove patria k najväčším atrakciám regiónu. Okrem tejto oblasti sa opálové bane nachádzajú len v Austrálii. V Slovenských opálových baniach je celkom 22 kilometrov podzemných chodieb, pre verejnosť je sprístupnený 1,5 kilometrový úsek štôlne Viliam.
  29.4.2007
  0
 • Hrebeň Zadných skál
  Pri ceste medzi Lipanmi a Starou Ľubovňou udrie do očí za Kamenicou pás vápencových bradiel, ktorý strmo vystupuje z krajiny a vytvára typický kolorit tohto územia. Jeho najznámejšou časťou sú Zadné skaly, ktoré majú v ľudskej bohatej fantázii podobu ležiacej postavy (zvykne sa im hovoriť aj Ležiaci mních). Tvoria výrazný skalnatý hrebeň, tiahnuci sa od spomínanej cesty smerom na východ v dĺžke asi 300 metrov.
  26.4.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.