Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Tip na výlet

 • Zrázy Folkmarskej skaly
  Širšie okolie priehrady Ružín ponúka hneď niekoľko zaujímavých prírodných objektov. Nepochybne medzi ne patrí aj Folkmarská skala, ktorá ostro vystupuje nad obcou Kojšov a tvorí jednu z krajinných dominánt severovýchodného okraja Volovských vrchov na styku s Čiernou horou.
  3.5.2007
  Autor: Martin Belej a Emil
  0
 • Slovenské opálové bane pri Prešove patria k najväčším atrakciám regiónu. Okrem tejto oblasti sa opálové bane nachádzajú len v Austrálii. V Slovenských opálových baniach je celkom 22 kilometrov podzemných chodieb, pre verejnosť je sprístupnený 1,5 kilometrový úsek štôlne Viliam.
  29.4.2007
  0
 • Hrebeň Zadných skál
  Pri ceste medzi Lipanmi a Starou Ľubovňou udrie do očí za Kamenicou pás vápencových bradiel, ktorý strmo vystupuje z krajiny a vytvára typický kolorit tohto územia. Jeho najznámejšou časťou sú Zadné skaly, ktoré majú v ľudskej bohatej fantázii podobu ležiacej postavy (zvykne sa im hovoriť aj Ležiaci mních). Tvoria výrazný skalnatý hrebeň, tiahnuci sa od spomínanej cesty smerom na východ v dĺžke asi 300 metrov.
  26.4.2007
  0
 • Hlavný vrchol Minčola
  Minčol (1 157 m), najvyšší vrch flyšového pohoria Čergova, ponúka krásny výhľad a množstvo výstupových možností. Okrem pohľadov do diaľky zaujmú nepochybne aj klimaticky formované lesné porasty buka a javora okolo vrcholu, začiatkom septembra aj náherné rozkvitnuté čučoriedkové hole, ktorým dominuje horec luskáčovitý a vzácne východokarpatské druhy flóry.
  19.4.2007
  0
 • Výhľad zo Sľubice na západ
  Jadrové pohorie Branisko nie je veľké rozsahom ani nadmorskou výškou, tvorí však výraznú prírodnú hranicu medzi regiónmi Šariša na východe a Spiša na západe, pri svojej severojužnej orientácii je aj dôležitým klimatvorným prvkom, často sa na ňom „láme“ prúdenie vzduchu a počasie medzi dvomi spomínanými oblasťami. Známe sedlo Branisko ho delí na dva podcelky - Smrekovicu na severe a Sľubicu na juhu. Práve rovnomenný najvyšší vrch podcelku Sľubica s nadmorskou výškou presne 1 129,4 metra bude akutálnym Tipom na výlet.
  12.4.2007
  0
 • Bachureň
  Flyšové pohorie Bachureň vypĺňa priestor medzi mohutnými hradbami Braniska a Čergova, na hranici regiónov Šariša a Spiša. Hrebeňovka tohoto pohoria je vďačnou túrou, ktorá vedie krajinársky zaujímavým územím s niekoľkými veľkolepými výhľadmi.
  5.4.2007
  0
 • Lysá Stráž
  Prostredníctvom novej rubriky Tip na výlet vám bude stránka PIS ponúkať každý štvrtok námet na peší výlet, prechádzku, túru rôznych náročností v širšom okolí Prešova. Berte ich ako inšpiráciu pre pohyb v prírode, lebo len čítať na obrazovke a vytešovať sa z fotiek nestačí... Postupne by ste mali všetky diely tohoto internetového sprievodcu, ale aj oveľa viac informácií so širším záberom o chodení (lezení, plazení) po horách, nájsť na chystanej stránke www.horyadoly.sk
  29.3.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.