Streda, 20. január 2021
Meniny má Dalibor | zajtra Vincent

Vzdelávanie a školstvo

 • S ďakovným listom od Veľvyslanca SR v USA Martina Bútoru a s množstvom pedagogických poznatkov sa vrátil do Prešova v pondelok 21. augusta večer učiteľ výtvarnej výchovy Ján Sajko známy ako dlhoročný formovateľ výtvarného prejavu rómskych žiakov Základnej školy v obci Jarovnice pri Sabinove.
  25.8.2000
  0
 • Na festivaloch v šiestich francúzskych mestách, o. i. v Cannes a v Nice, ako aj vo švajčiarskej Ženeve účinkoval počas svojho turné od 3. júla 40-členný súbor mažoretiek prešovského Parku kultúry a oddychu spolu s členmi mládežníckej dychovej hudby Základnej umeleckej školy v Prešove.
  19.8.2000
  0
 • "Momentálne som najšťastnejší človek na svete," povedal v príhovore na včerajšej vernisáži prác účastníkov plenéru Šarišská krajina výtvarník Eduard Capák. Medzinárodný maliarsky plenér, ktorý zorganizoval Mestský úrad vo Veľkom Šariši (okres Prešov) a novovznikajúca veľkošarišská galéria, sa uskutočnil už po štvrtýkrát. Plenéru sa zúčastnilo dvanásť maliarov zo Slovenska, Česka, Poľska a Ukrajiny a vernisáž výstavy, ktorá potrvá dva týždne, bola v priestoroch zasadačky veľkošarišského mestského úradu. Každý výtvarník venoval mestu dva svoje obrazy, ktoré budú tvoriť základ vznikajúcej galérie.
  16.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Najbohatšia za celú históriu organizácie Prešovského kultúrneho leta (PKL) je ponuka kultúrnych podujatí počas tohoročného, ktorého tretia fáza sa začala 2. augusta akciou pre deti Prázdniny v knižnici v letnej čitárni Slniečko.
  8.8.2000
  0
 • Lúčka - Dedinská folklórna skupina Kameničanka z Kamenice získala hlavnú cenu folklórnej prehliadky regiónu horná Torysa O gajdicu Andreja Mizeráka, ktorá sa konala 6. augusta v obci Lúčka v okrese Sabinov. V poradí 17. ročník sa vydaril nielen vďaka počasiu, návšteve temer 1000 divákov, bohatému vyše 4-hodinovému maratónu vystúpení, ale - ako zdôraznila starostka Lúčky Štefánia Škapurová - aj každoročne vyššou kvalitou vystúpení v súťažných kategóriách.
  7.8.2000
  0
 • Jedným z vystupujúcich na blížiacom sa Festivale dobrej hudby - Sigord 2000, ktorý bude začiatkom septembra na prešovskom amfiteátri, bude aj pražská skupiny Ignis.
  6.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Najväčšou augustovou lahôdkou v prešovskom kine Klub bude premiéra filmu Monthy Python a svätý grál. Na premietanie tejto snímky budú platiť aj preukazy Klubu filmového diváka. Ako nám prezradil riaditeľ kina Klub Igor Slivenský, po komédii Život Briana a spomínanej novinky, by sa mali Prešovčania čoskoro dočkať aj ďalších filmov od legendárnej anglickej skupiny Monthy Python.
  5.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Prešovskí smoliari Chiki Liki Tu-a prichádzajú a trh s druhým albumom (<a href="obrazky/chikiliki2.jpg" target="_blank">obálka</a>) nesúcim pozoruhodný názov Budeš musel vlasy na blond prefarbil.
  4.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Pri príležitosti 250. výročia úmrtia hudobného génia Johanna Sebastiana Bacha ( a tiež 315. výročia jeho narodenia ) sa uskutoční festival Bachov rok - Slovensko 2000, ktorého cieľom je predstaviť širokej verejnosti život a dielo skladateľa mimoriadnych hodnôt. V deň 250. Výročia úmrtia J. S. Bacha, v piatok 28. 7. 2000 sa pripravuje pokus o zorganizovanie celoslovenského stretnutia, na ktorom by v 250 kostoloch všetkých vierovyznaní presne o 20.00 hod. zaznelo jeho známe orgánové dielo - chorálová predohra Jesu meine Freude (Ježiš moja radosť). V Prešove táto chorálová predohra odznie v rímsko - katolíckom kostole Kráľovnej pokoja na Sídlisku 3, kde svoju účasť potvrdil aj primátor mesta Ing. Juraj Kopčák.
  28.7.2000
  0
 • Ako hold obeti gréckokatolíckeho biskupa Petra Pavla Gojdiča vyznela dnešná premiéra 56-minútovej rozhlasovej hry Vladyka alebo dobrý učeň Krista, ktorú na stanici Regina uviedla 23. júla od 8. h redakcia národnostno-etnického vysielania Slovenského rozhlasu v Prešove.
  25.7.2000
  0
 • Jarovnice, Tichý Potok - Kamenný pomník na betónovom podstavci, ktorý odhalili 20. júla v časti Močidľany obce Jarovnice pri Sabinove, bude navždy pripomínať pamiatku zosnulých pri ničivej povodni 20. júla 1998. V ten deň okolo 17. hodiny sa mohutná prílivová vlna prehnala údolím riečky Svinka a zanechala po sebe veľkú skazu. Padlo jej za obeť 47 obyvateľov rómskej osady v Jarovniciach a mená všetkých sú vyryté do stien pomníka. Navyše sú k nim pridané aj mená troch občanov, ktorých telesné pozostatky sa po povodni nenašli.
  21.7.2000
  0
 • Prešov - Činohra Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove pripravila v divadelnej sezóne 1999/2000 tri premiéry predstavení, folklórny súbor PULS ani jednu.
  14.7.2000
  0
 • Nedostatok finančných prostriedkov veľmi negatívne ovplyvnil priebeh sezóny 1999/2000 v Divadle Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove, ktorá bola jeho prvou po opätovnom osamostatnení sa a po prechode pod zriaďovateľskú funkciu Krajského úradu (KÚ) v Prešove v júli minulého roka. Nedostatok je taký akútny, že v najbližších dvoch-troch týždňoch má riaditeľ DJZ Jozef Fiffík predložiť finančnú správu prednostovi KÚ Jozefovi Polačkovi a na základe toho bude rozhodnuté, či do novej sezóny nastúpi DJZ už len ako jednosúborové divadlo. V súčasnosti má podľa zriaďovacej listiny tri súbory - spevohry, činohry a komorného baletu. J. Fiffík 10. júla povedal, že komorný balet v DJZ končí k 31. júlu, keďže nedošlo k dohode medzi jeho vedením a vedením súboru spevohry o začlenení do baletnej zložky spevoherného súboru.
  13.7.2000
  0
 • Z týždenného koncertného turné v prímorskom tuniskom meste Monastir sa vrátil súbor mažoretiek z prešovského Parku kultúry a oddychu, členovia tunajšieho mládežníckeho dychového orchestra pod vedením Jaromíra Doležala a speváčka Miroslava Hamborská, ktorá bola v tejto partii po prvýkrát.
  8.7.2000
  0
 • Derniérou - oficiálne vyhláseným posledným predstavením - sa skončila 1. júla púť divácky mimoriadne úspešného muzikálu Dracula po javiskách v Prahe, Bratislave a napokon v Prešove.
  3.7.2000
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.