Streda, 20. január 2021
Meniny má Dalibor | zajtra Vincent

Vzdelávanie a školstvo

 • Klub nadaných detí vzdeláva v Prešove žiakov rôznymi mimoškolskými aktivitami.
  30.8.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Stredoškoláci na východe majú jedinečnú príležitosť získať prácu a zároveň študovať na prestížnej vysokej škole, avšak prihlásiť sa môžu už len do polovice septembra.
  1.8.2018
  Autor: Jana Krajkovičová
  0
 • Na koniec školského roka sa tešia všetky deti. Ich rodičom však občas pribudnú starosti s tým, aký program vymyslieť svojim najmenším, kým sú oni v práci. V Prešove sa deti rozhodne nudiť nebudú.
  29.6.2018
  0
 • Tento týždeň sa so školským rokom 2017/2018 rozlúči sedem tisíc prešovských školákov a školáčok. Čaká ich zaslúžené prázdninové voľno, množstvo letných príležitostí a zážitkov, kým opätovne v septembri zasadnú do školských lavíc.
  29.6.2018
  0
 • Klub nadaných detí Prešov vznikol v roku 2013. V súčasnosti je klub súkromnou iniciatívou prešovských učiteľov, ktorí zo záujmového útvaru vytvorili jedinečný projekt mimoškolského vzdelávania nadaných detí. „Päťročný“ Klub nadaných detí je obľúbeným miestom prešovských školákov.
  21.6.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Šikovní žiaci vedia skonštruovať robotov, ktorí dokážu rozprávať, gestikulovať, plávať a nestratia sa ani v bludisku. V Prešove sa uskutočnila súťaž LEGObot, ktorá spojila mladých nadšencov robotiky.
  20.6.2018
  0
 • Predposledné stretnutie školákov z Klubu nadaných detí v Prešove spríjemnil hosť z akademickej pôdy – doc. PaedDr. Martin Klimovič, PhD. , ktorý je vedúcim Katedry komunikačnej a literárnej výchovy na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Témou zaujímavého stretnutia bolo tvorivé písanie.
  20.6.2018
  Autor: Ingrid Storinská, Ľuboš Lukáč
  0
 • Nadaní žiaci z Prešova a Košíc sa zúčastnili poznávacieho výletu zameraného na európske inštitúcie, ktorý sa uskutočnil na pozvanie poslanca Európskeho parlamentu Vladimíra Maňku. Spoznávanie Európy si zaslúžili za celoročné zapájanie do aktivít celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
  15.6.2018
  Autor: Ingrid Storinská, Ľuboš Lukáč
  0
 • Letné obdobie sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) bude aj tento rok niesť v znamení rekonštrukcií. Tá najzásadnejšia sa dotkne študentských domov na ulici 17. novembra, ktoré univerzita obnoví jednak s využitím vládnej dotácie, štrukturálnych fondov, ako aj vlastných zdrojov. S prácami sa začne v najbližších dňoch.
  14.6.2018
  Autor: Anna Polačková
  0
 • Júnové stretnutie školákov z Klubu nadaných detí Prešov spestrili príbehy o ľuďoch. Široké spektrum ľudských nerestí ako tvrdohlavosť, klamstvo, povýšenosť či lenivosť si nadané deti predstavili vo vtipných príbehoch. Tak spoznali bájky.
  12.6.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Po stopách najslávnejšieho fiktívneho detektíva na svete sa vybrali nadané deti z Prešova. Talentovaného detektíva spoznávali v Klube nadaných detí.
  11.6.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sa deti z Klubu nadaných detí v Prešove rozhodli zorganizovať malú výstavu umeleckých diel, ktorá má ukázať budúcnosť ľudstva.
  24.5.2018
  Autor: Ingrid Storinská, Ľuboš Lukáč
  0
 • Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch odštartovala v týchto dňoch Malá Logická Olympiáda. Tretí ročník súťaže je opäť určený predškolákom. Súťaž preverí jednoduché logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie jemnej motoriky najmenších.
  23.5.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Na historicky 1. Šarišskom hackathone vzniklo jedenásť aplikácií, ktoré využívajú otvorené dáta prešovskej samosprávy. Vďaka šikovným programátorom, tak Prešovčania pomocou programu v mobile dokážu zistiť aktuálnu polohu autobusov, alebo budú môcť dostávať z úradnej tabule informácie, ktoré sa týkajú lokality kde žijú.
  22.5.2018
  0
 • Prešovská univerzita v Prešove (PU) dnes slávnostne uviedla do prevádzky novú modernú budovu Unipolab, so špičkovou prístrojovou a laboratórnou technikou. Investícia presiahla výšku 4 mil. eur.
  16.5.2018
  Autor: Anna Polačková
  0
 • Dvadsiate výročie založenia tried pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním na základnej škole na Šmeralovej ulici v Prešove zavŕšili nadané deti školským kolom prezentácií ročníkových prác.
  15.5.2018
  Autor: Ingrid Storinská, Ľuboš Lukáč
  0
 • 9. mája si nadaní žiaci základných škôl v Prešove pripomenuli výročie Dňa Európy. Oslavu mieru a jednoty Európy spestrili spoznávaním kultúrnych európskych pamiatok v Klube nadaných detí.
  14.5.2018
  Autor: Ingrid Storinská, Ľuboš Lukáč
  0
 • V Klube nadaných detí si „vzali na mušku“ významného slovenského režiséra, scenáristu, kameramana, výtvarníka a pedagóga v jednej osobe, Juraja Jakubiska.
  2.5.2018
  Autor: Ingrid Storinská
  0
 • Od založenia Hotelovej akadémie v Prešove uplynulo už 90 rokov. Počas svojej existencie vzdelávacia inštitúcia menila názvy. Od roku 1992 ju verejnosť pozná ako hotelovú akadémiu. Pri príležitosti krásneho výročia sa škola rozhodla zorganizovať veľkolepé oslavy, ktoré vyvrcholili 19. apríla 2018.
  27.4.2018
  Autor: Dominika Lauková
  0
 • 11. apríla 2018 sa na akademickej pôde Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove uskutočnil 6. ročník celoslovenského finálového kola Logickej olympiády intelektovo nadaných žiakov.
  20.4.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.