Pondelok, 17. máj 2021
Meniny má Gizela | zajtra Viola

Vzdelávanie a školstvo

 • Prešovská univerzita v Prešove (PU) spúšťa novinku, v rámci ktorej budú môcť jej študenti a zamestnanci umiestniť svoje ratolesti do Detského centra Unipáčik.
  16.1.2019
  Autor: Anna Polačková
  0
 • Nadané de sa učili zvládať trému a stres
  Novoročné stretnutie školákov z Klubu nadaných detí z Prešova bolo zamerané na spoločenský život.
  14.1.2019
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Po úspešnom ukončení prvej etapy rekonštrukcie Študentského domova Prešovskej univerzity v Prešove (tzv. nový internát) univerzita v súčasnosti finalizuje rekonštrukčné práce na prvých izbách na tzv. starom internáte. Finančné prostriedky na tento účel pochádzajú z vládnej dotácie a vlastných zdrojov univerzity.
  10.1.2019
  Autor: Anna Polačková
  0
 • Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným v týchto dňoch odštartuje ďalší ročník súťaže Malá Logická Olympiáda. Štvrtý ročník súťaže je opäť určený predškolákom.
  9.1.2019
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Prešovská univerzita v Prešove (PU) rozširuje okruh medzinárodnej spolupráce. Ďalšie dvere v oblasti vedecko-výskumnej, vzdelávacej činnosti, ako aj akademickej mobility otvorila podpísaním dohody s Volgogradskou štátnou sociálno-pedagogickou univerzitou.
  18.12.2018
  Autor: Anna Polačková
  0
 • Budovy Materskej školy Sabinovská sú nielen krajšie, ale aj energeticky úspornejšie. Pracuje sa však aj na rekonštrukcii ďalších prešovských materských škôl. Tri budú mať aj väčšiu kapacitu.
  11.12.2018
  0
 • Medzinárodný seminár Materská škola na európskej ceste, ktorý sa uskutočnil v slovinskej Ľubľane mal aj prešovské zastúpenie. Tatiana Daráková z Materskej školy Jurkovičova 17 a Renáta Gumanová z Materskej školy Bajkalská 31 tam naberali skúsenosti z oblasti tvorby a realizácie medzinárodných projektov.
  11.12.2018
  0
 • Študenti využili vietor a mobily na vzdelávanie na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej v Prešove skĺbili do projektu využívanie alternatívnych zdrojov energie a vzdelávanie.
  10.12.2018
  Autor: Spojená škola Ľ. Podjavorinskej, Prešov
  0
 • Regionálne poradenské a informačné centrum Prešov (RPIC Prešov) uspelo vo výzve Nadácie Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky s projektom Digi EAST – Podpora inteligentného priemyslu v Prešovskom kraji.
  10.12.2018
  Autor: RPIC PO
  0
 • Organizátori celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným spustili registráciu do celoslovenskej súťaže intelektovo nadaných žiakov. Logická olympiáda je určená intelektovo nadaným žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov.
  4.12.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Nadané deti spoznávali svet muzikoterapie
  Hudba možno nevylieči každú chorobu, no ak je dobre aplikovaná, môže byť veľmi dobrým pomocníkom v boji s ňou. Rýchlo pôsobí na ľudské emócie, a ak je podporená pohybom jej účinok je hlbší a silnejší. Výsledkom spojenia hudby a terapie je muzikoterapia, ktorá spríjemnila stretnutie členov Klubu nadaných detí v Prešove.
  26.11.2018
  Autor: Ingrid Storinská
  0
 • Prešovská univerzita (PU) v Prešove dňa 20. novembra slávnostne otvorila Ruské centrum, ktorého hlavnou myšlienkou je priblížiť ruskú kultúru a ruský jazyk.
  23.11.2018
  Autor: Anna Polačková
  0
 • Novembrové stretnutie členov Klubu nadaných detí v Prešove spestrila návšteva stredoškolákov. Netradičné mimoškolské vzdelávanie nadaných podporili študenti zapojením sa do logických hier.
  19.11.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Až 15 škôl z Prešovského kraja bude teraz bezpečnejších
  13.11.2018
  Autor: Soňa Hrnková
  0
 • V Prešove sa uskutočnil odborný seminár venovaný nadaným žiakom
  Dňa 24. októbra 2018 sa na pôde Pedagogickej univerzity v Prešove konal odborný seminár s názvom Učíme nadaných žiakov.
  8.11.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • V rámci Týždňa vedy, techniky a umenia sa 7.11.2018 nákupné centrum Max premení na univerzitné mestečko. Postará sa o to Prešovská univerzita v Prešove (PU), ktorá si pre návštevníkov nachystala to najlepšie, čo ponúka.
  6.11.2018
  Autor: Anna Polačková
  0
 • „Čarovanie“ s vodou sa stalo predmetom stretnutia členov Klubu nadaných detí z Prešova. Náučné a zábavné vodné experimenty uspokojili fyzikálnu zvedavosť.
  31.10.2018
  Autor: Ingrid Storinská, Ľuboš Lukáč
  0
 • Odborníci z praxe pozývajú učiteľov, školských psychológov, špeciálnych pedagógov, rodičov aj študentov vysokých škôl na odborný seminár Učíme nadaných žiakov. Seminár sa uskutoční 24. októbra od 8.00 do 13.00 na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.
  19.10.2018
  0
 • Love me do, Yesterday, She loves you, Please, please me a množstvo ďalších úspešných pesničiek sa stali súčasťou stretnutia školákov z Klubu nadaných detí v Prešove. Najslávnejšiu kapelu na svete – The Beatles si nadaní žiaci pripomenuli neopakovateľnou atmosférou na koncertoch.
  16.10.2018
  Autor: Ľuboš Lukáč
  0
 • Na Prešovskej univerzite v Prešove sa stretli rektori slovenských a maďarských univerzít a vysokých škôl na historicky prvom Slovensko-maďarskom rektorskom fóre.
  12.10.2018
  Autor: Anna Polačková
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.