Piatok, 07. august 2020
Meniny má Štefánia | zajtra Oskar

Zdravotníctvo

 • Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana (FNsP) v Prešove v minulom roku evidovala 127 útekov nezodpovedných matiek, ktoré po pôrode opustili svoje deti.
  14.1.2010
  Autor: TASR
  0
 • Problematike prevencie, diagnostiky a liečby akútnych stavov, ale i ostaných ochorení detských pacientov je venovaný 11. Prešovský pediatrický deň, ktorý dnes prebieha v Prešove.
  10.12.2009
  Autor: TASR
  0
 • Fakulta zdravotníctva Prešovskej univerzity (FZ PU) začala s projektom, ktorého cieľom je vypracovanie podkladov na vývoj špeciálnej pracovnej stoličky pre zlepšenie pracovných podmienok zubných lekárov a dentálnych hygienikov.
  24.11.2009
  Autor: TASR
  0
 • Celkom 15.890 pacientov s príznakmi akútnych respiračných ochorení (ARO) evidovali lekári počas 46. kalendárneho týždňa v Prešovskom kraji.
  13.11.2009
  Autor: TASR
  0
 • Slováci najčastejšie dlhodobo zomierajú na choroby obehovej sústavy. Chorobnosť aj úmrtnosť na srdcovocievne ochorenia je na Slovensku stále vysoká.
  21.9.2009
  0
 • Obyvatelia mesta Prešov, ktorí sú odkázaní na používanie kompenzačných zdravotníckych pomôcok, môžu využívať služby novozriadenej požičovne. Skúšobnú prevádzku spustila samospráva tento týždeň. Vedúci odboru sociálnych služieb MsÚ v Prešove Marián Bača dnes informoval, že projekt je súčasťou komunitného plánu radnice a realizujú ho v spolupráci so Združením miest a obci Slovenska a ďalšími partnermi.
  16.7.2009
  Autor: TASR
  0
 • Napriek protestu, ktorý na dnešný deň vyhlásila Slovenská lekárska únia špecialistov (SLÚŠ), sa v meste Prešov ordinovalo vo väčšine ambulancií poskytujúcich špecializované vyšetrenia.
  29.5.2009
  Autor: TASR
  0
 • Prešov 24. apríla (TASR) – Otázky súvisiace so zdravotnou starostlivosťou o matku a dieťa v období tehotenstva, ale i bezprostredne po pôrode, sú hlavnými témami odbornej konferencie s názvom I. Perinatologický deň, ktorá sa dnes začala v Prešove. Zúčastňuje sa na nej takmer 300 zdravotných sestier a pôrodných asistentiek z celého Slovenska.
  25.4.2009
  0
 • Prešov 24. apríla (TASR) – V prešovskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana dnes odovzdali do užívania zrekonštruované ambulantné priestory ortopedického oddelenia. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil minister zdravotníctva Richard Raši.
  25.4.2009
  0
 • Prešov 7. apríla (TASR) – Zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja na svojom dnešnom zasadnutí schválilo nové všeobecné záväzné nariadenie (VZN), ktoré od 1. mája upravuje výšku poplatkov za prednostné poskytovanie ambulantnej starostlivosti v kraji.
  8.4.2009
  0
 • Prešov 29. marca (TASR) - Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva (SSVPL) a predstavitelia Prešovskej výzvy Všeobecných lekárov pre dospelých (VLD) neodporúčajú lekárom podpísať zmluvy a dodatky distribuované v súčasnosti zdravotnými poisťovňami a žiadajú navýšiť zdroje.
  30.3.2009
  0
 • Prešov 6. marca (TASR) – Počet akútnych respiračných a chrípke podobných ochorení v Prešovskom kraji stále klesá. Vyplýva to z aktuálnych štatistických údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove.
  6.3.2009
  0
 • Prešov 24. februára (TASR) - Oddelenie vnútorného lekárstva Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove má novú jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS), ktorú oficiálne odovzdali do užívania dnes popoludní.
  24.2.2009
  0
 • Prešov 20. februára (TASR) – Lekári v Prešovskom kraji zaevidovali počas ôsmeho kalendárneho týždňa 14.173 pacientov, u ktorých sa prejavili príznaky chrípky alebo iných akútnych respiračných ochorení.
  22.2.2009
  0
 • Prešov 13. februára (TASR) – Lekári v Prešovskom kraji zaevidovali v siedmom kalendárnom týždni 13.233 pacientov, ktorí ochoreli na chrípku alebo chrípke podobné respiračné ochorenia. Oproti minulému týždňu sa ich počet zvýšil o 2020 prípadov.
  14.2.2009
  0
 • Po Trnave, Nitre, Zvolene, Banskej Bystrici a Košiciach sa od dnes až do pondelka 29. septembra stane Prešov ďalším mestom, v ktorom bude prebiehať prebiehať osvetová kampaň, ktorá má za cieľ formou názornej prezentácie obrovskej makety hrubého čreva netradičnou formou vzdelávať širokú verejnosť o príznakoch a diagnostike závažného onkologického ochorenia – rakoviny hrubého čreva a konečníka.
  23.9.2008
  0
 • V prešovskej fakultnej nemocnici včera minister zdravotníctva Richard Raši otvoril zmodernizované rádioterapeutické pracovisko, ktoré je jediným pre onkologicky chorých pacientov v Prešovskom kraji. V rámci slávnostného otvorenia bol predstavený tiež nový digitálny lineárny urýchľovač slúžiaci na ožarovanie pacientov. Ten má zvýšiť šance onkologicky chorých ľudí na vyliečenie nádoru.
  26.7.2008
  0
 • Výťažok pol milióna korún z benefičného koncertu Resuscitácia 2008 použili jeho organizátori na zakúpenie prístrojovej techniky pre Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Tri infuzné pumpy na dávkovanie zložiek výživy a liekov a špičkový transportný ventilátor Oxylox 2000 prevzala riaditeľka nemocnice Monika Pažinková pre KAIM.
  24.4.2008
  0
 • Zákon o zdravotnej starostlivosti ukladá vyšším územným celkom povinnosť vyčleniť zdravotné obvody, pričom termín stanovuje na 31. marca. V Prešovskom samosprávnom kraji by malo byť zadefinovaných spolu 1 055 rajónov.
  20.3.2008
  0
 • Manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová dnes slávnostne prestrihla pásku na novozriadenej jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) Kliniky gynekológie a pôrodníctva Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove.
  8.2.2008
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.