Utorok, 22. september 2020
Meniny má Móric | zajtra Zdenka

Odomknutím hladiny Dunajca sa začne letná sezóna na pltiach

V Červenom Kláštore a v obci Lesnica už túto sobotu 21. apríla oficiálne otvoria letnú turistickú sezónu na pltiach.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Štefan Danko zo Združenia pre rozvoj Pienin a Zamaguria informoval, že kultúrny program sa začne o 10.30 h. v Kostole sv. Antona Pustovníka v Kláštore Kartuziánov v Červenom Kláštore.

Najprv bude odovzdávanie tradičných cien Alžbety Guntherovej – Mayerovej pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatok a historických sídiel. Nasledovať bude prezentácia Herbára Frátra Cypriána a hudobný program Vincenta Jaša“, doplnil Danko. Na nádvorí Kláštora Kartuziánov bude pokračovať kultúrny a spoločenský program, v ktorom okrem iných vystúpia folklórne súbory z Pienin a Zamaguria.

Pripravená je tiež ochutnávka tradičných jedál a retrospektíva udalosti z 24. apríla 1978 pri príležitosti 230. výročia zrušenia činnosti kláštora“, dodal Danko. Po 13. hodine organizátori symbolicky odomknú rieku Dunajec i turistické chodníky. Nasledovať bude prvý tohtoročný splav rieky Dunajec plťami až do obce Lesnica. Program vyvrcholí spoločenským posedením s ľudovou hudbou na Chate Pieniny.

Hlavnými organizátormi podujatia sú obec Červený Kláštor, obec Lesnica, nezisková organizácia Cyprián a Združenie pre rozvoj Pienin a Zamaguria. „Okrem tradičných aktivít ako splav na pltiach, rafty, Zamagurské slávnosti a podobne, naši členovia organizujú počas leta napr. kláštorné divadelné hry v letných mesiacoch, break festival, výstavu starých poľnohospodárskych strojov, Dni mesta Spišská Stará Ves v júli a furmanské preteky v Osturn“, vymenúva letné podujatia Danko. V minulom roku na Dunajci otvárali sezónu približne v tom istom období ako teraz. Podľa najväčších podnikateľov minulé dve sezóny za veľa nestáli. „V období, keď u nás sezóna vrcholí, bolo nepriaznivé počasie, resp. sa na Dunajci nedalo splavovať pre vysoký stav vody“, zdôvodnil Danko.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.