Pondelok, 17. február 2020
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Odomknutím hladiny Dunajca sa začne letná sezóna na pltiach

V Červenom Kláštore a v obci Lesnica už túto sobotu 21. apríla oficiálne otvoria letnú turistickú sezónu na pltiach.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Štefan Danko zo Združenia pre rozvoj Pienin a Zamaguria informoval, že kultúrny program sa začne o 10.30 h. v Kostole sv. Antona Pustovníka v Kláštore Kartuziánov v Červenom Kláštore.

Najprv bude odovzdávanie tradičných cien Alžbety Guntherovej – Mayerovej pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatok a historických sídiel. Nasledovať bude prezentácia Herbára Frátra Cypriána a hudobný program Vincenta Jaša“, doplnil Danko. Na nádvorí Kláštora Kartuziánov bude pokračovať kultúrny a spoločenský program, v ktorom okrem iných vystúpia folklórne súbory z Pienin a Zamaguria.

Pripravená je tiež ochutnávka tradičných jedál a retrospektíva udalosti z 24. apríla 1978 pri príležitosti 230. výročia zrušenia činnosti kláštora“, dodal Danko. Po 13. hodine organizátori symbolicky odomknú rieku Dunajec i turistické chodníky. Nasledovať bude prvý tohtoročný splav rieky Dunajec plťami až do obce Lesnica. Program vyvrcholí spoločenským posedením s ľudovou hudbou na Chate Pieniny.

Hlavnými organizátormi podujatia sú obec Červený Kláštor, obec Lesnica, nezisková organizácia Cyprián a Združenie pre rozvoj Pienin a Zamaguria. „Okrem tradičných aktivít ako splav na pltiach, rafty, Zamagurské slávnosti a podobne, naši členovia organizujú počas leta napr. kláštorné divadelné hry v letných mesiacoch, break festival, výstavu starých poľnohospodárskych strojov, Dni mesta Spišská Stará Ves v júli a furmanské preteky v Osturn“, vymenúva letné podujatia Danko. V minulom roku na Dunajci otvárali sezónu približne v tom istom období ako teraz. Podľa najväčších podnikateľov minulé dve sezóny za veľa nestáli. „V období, keď u nás sezóna vrcholí, bolo nepriaznivé počasie, resp. sa na Dunajci nedalo splavovať pre vysoký stav vody“, zdôvodnil Danko.

Mohlo by Vás zaujímať
Komuniké z 9. Zasadnutia Mestskej rady v Prešove dňa 20.1.2020
Rokovanie viedla primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová. Po overení, určení zapisovateľov a overovateľov zápisnice a uznesení a schválení programu sa rokovalo o nasledujúcom programe:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.