Piatok, 14. august 2020
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

Prešovčania pobežia pre dobrú vec 12. mája

Obľúbený celoslovenský charitatívny Beh pre život odštartuje už piaty raz opäť v Prešove!

Martin “Lynch” Mihalčin
Martin “Lynch” Mihalčin

V sobotu 12. mája 2012 budú mať obyvatelia mesta a okolia možnosť prekonať svoj minuloročný rekord v účasti na behu. Vlani sa totiž populárneho behu pre dobrú vec zúčastnilo v Prešove až 3 858 ľudí, čo je absolútny rekord všetkých ročníkov Behu pre život. Cieľom tohtoročného behu je opäť podporiť svoje zdravie a prispieť na výskum rakoviny.

Za štartovné a dary z tohtoročného Behu pre život zakúpime v spolupráci s Nadáciou Výskum rakoviny špičkový prístroj INCUCYTE (čítaj inkjusait) na výskum rakoviny. Veríme, že sa nám s pomocou tisícov ľudí s dobrým srdcom podarí vyzbierať 85 000 eur a splniť cieľ – pomôcť pacientom s nádorovým ochorením“, uviedol Michal Dyttert z Nadácie Tesco, korá Beh pre život organizuje. Celkovo sa do behov počas štyroch ročníkov zapojilo vyše 27 700 ľudí!

Nové mesto aj patróni v roku 2012
V poradí 5. ročník charitatívneho Behu pre život je pre veľký záujem ľudí na Slovensku rozšírený o ďalšie – v poradí šieste mesto Banskú Bystricu. Projekt podporia aj noví patróni. „Tešíme sa, že v roku Letných olympijských hier podporí Beh pre život aj úspešná slovenská maratónkyňa Katarína Berešová, ktorá bude Slovensko reprezentovať aj na olympiáde v Londýne. Patrónom Prešova bude prvý raz veľmi žiadaná hudobná skupina Heľenine oči, ktorá každoročne zlepšuje pred štartom bežcom náladu koncertom. Patrónom nového mesta behu Banskej Bystrice bude úspešný slovenský hokejový reprezentant Vladimír Országh, ktorého sme vybrali aj na základe tipov fanúšikov na facebookovej stránke Behu pre život“, doplnil Michal Dyttert.

Skalným patrónom Behu pre život pre celé Slovensko je herec Jozef Vajda. Operný spevák Martin Babjak a fitneska Lucia Medeková sú patrónmi pre mesto Bratislava. Nitranov opäť podporia herci Ján Greššo a Eva Pavlíková, Trenčín povzbudí aj tentoraz hokejista Ľubo Sekeráš a Žilinu futbalový tréner Vladimír Labant.

Nadácia Tesco po prvý raz v tomto roku zorganizovala zimný variant Behu pre život v pilotnej podobe – Korčuľovanie pre život v januári t. r. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Prišlo 600 dospelých i detí, ktorí na výskum rakoviny prispeli sumou 2 263 eur. Korčuliarov pre dobrú vec podporil patrón Michal Hudec, útočník hokejového klubu HC Slovan Bratislava. Nadácia Tesco plánuje takéto podujatie organizovať aj v ďalších mestách Slovenska.

Redakciu informovala Katarina Sutarova.

Súvisiace články
7.5.2012 Heľenine oči pozývajú Prešovčanov na Tesco Beh pre život 14.5.2011 FOTO: Beh pre život
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove zomrela pacientka nakazená ochorením COVID-19
Slovensko už eviduje 31 úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom. Najnovší smutný prípad sa udial v nemocnici v Prešove.
Zomrela bývalá herečka DAD Anna Simková.
V utorok 28. júla vo veku 89 rokov navždy opustila dosky, čo znamenajú svet, bývalá členka činohry Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove Anna Simková.
Do čela finančnej správy sa dnes postavila Daniela Klučková
Minister financií Eduard Heger dnes vymenoval za prezidentku finančnej správy Danielu Klučkovú po tom, čo z tejto funkcie odvolal Lenku Wittenbergerovú.
Odklad oznamovacej povinnosti DAC6
Finančná správa upozorňuje na odklad povinnosti, ktorá vyplýva z novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní.
Po zrušení stravných lístkov, môžeme prísť o tieto výhody
Po pandemickej korona kríze prichádza pre podnikateľov v gastronómii ďalšia veľká skúška – parlament má nakročené k zrušeniu stravných lístkov. Tie sa majú nahradiť finančným príspevkom na stravovanie zahrnutým v mzde.
Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove zriadi modernú karanténnu bunku
Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove získalo príspevok z grantového programu Nadácie EPH vo výške 4000 eur. Finančné prostriedky budú použité na zriadenie karanténnej bunky.
Týždeň dobrovoľníctva 2020
Aj v tomto roku pripravujeme Týždeň dobrovoľníctva 2020. Podujatie, ktorého súčasťou sa môžete stať aj VY: školy, KC, štátne i neštátne organizácia, CVČ, kluby mladých a podobne.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.