Piatok, 24. január 2020
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Prešovčania pobežia pre dobrú vec 12. mája

Obľúbený celoslovenský charitatívny Beh pre život odštartuje už piaty raz opäť v Prešove!

Martin “Lynch” Mihalčin
Martin “Lynch” Mihalčin

V sobotu 12. mája 2012 budú mať obyvatelia mesta a okolia možnosť prekonať svoj minuloročný rekord v účasti na behu. Vlani sa totiž populárneho behu pre dobrú vec zúčastnilo v Prešove až 3 858 ľudí, čo je absolútny rekord všetkých ročníkov Behu pre život. Cieľom tohtoročného behu je opäť podporiť svoje zdravie a prispieť na výskum rakoviny.

Za štartovné a dary z tohtoročného Behu pre život zakúpime v spolupráci s Nadáciou Výskum rakoviny špičkový prístroj INCUCYTE (čítaj inkjusait) na výskum rakoviny. Veríme, že sa nám s pomocou tisícov ľudí s dobrým srdcom podarí vyzbierať 85 000 eur a splniť cieľ – pomôcť pacientom s nádorovým ochorením“, uviedol Michal Dyttert z Nadácie Tesco, korá Beh pre život organizuje. Celkovo sa do behov počas štyroch ročníkov zapojilo vyše 27 700 ľudí!

Nové mesto aj patróni v roku 2012
V poradí 5. ročník charitatívneho Behu pre život je pre veľký záujem ľudí na Slovensku rozšírený o ďalšie – v poradí šieste mesto Banskú Bystricu. Projekt podporia aj noví patróni. „Tešíme sa, že v roku Letných olympijských hier podporí Beh pre život aj úspešná slovenská maratónkyňa Katarína Berešová, ktorá bude Slovensko reprezentovať aj na olympiáde v Londýne. Patrónom Prešova bude prvý raz veľmi žiadaná hudobná skupina Heľenine oči, ktorá každoročne zlepšuje pred štartom bežcom náladu koncertom. Patrónom nového mesta behu Banskej Bystrice bude úspešný slovenský hokejový reprezentant Vladimír Országh, ktorého sme vybrali aj na základe tipov fanúšikov na facebookovej stránke Behu pre život“, doplnil Michal Dyttert.

Skalným patrónom Behu pre život pre celé Slovensko je herec Jozef Vajda. Operný spevák Martin Babjak a fitneska Lucia Medeková sú patrónmi pre mesto Bratislava. Nitranov opäť podporia herci Ján Greššo a Eva Pavlíková, Trenčín povzbudí aj tentoraz hokejista Ľubo Sekeráš a Žilinu futbalový tréner Vladimír Labant.

Nadácia Tesco po prvý raz v tomto roku zorganizovala zimný variant Behu pre život v pilotnej podobe – Korčuľovanie pre život v januári t. r. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Prišlo 600 dospelých i detí, ktorí na výskum rakoviny prispeli sumou 2 263 eur. Korčuliarov pre dobrú vec podporil patrón Michal Hudec, útočník hokejového klubu HC Slovan Bratislava. Nadácia Tesco plánuje takéto podujatie organizovať aj v ďalších mestách Slovenska.

Redakciu informovala Katarina Sutarova.

Súvisiace články
7.5.2012 Heľenine oči pozývajú Prešovčanov na Tesco Beh pre život 14.5.2011 FOTO: Beh pre život
Mohlo by Vás zaujímať
Finančná správa rozposiela oznámenia o hodnotení firiem
Finančná správa postupne rozposiela „Oznámenie o osobitných daňových režimoch“ (benefitoch) v rámci projektu Index daňovej spoľahlivosti.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Národný týždeň manželstva opäť aj v Prešove
Po roku sa na Slovensku opäť uskutoční Národný týždeň manželstva, ktorý môžete zažiť aj v Prešove. Od 10. do 16. februára bude pre manželov v Prešove pripravených množstvo aktivít a pestrý sprievodný program.
Kniha roka PSK 2019 - 3. ročník ankety
Prešovský samosprávny kraj Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove, Okresná knižnica Davida Gutgesela Bardejov, Vihorlatská knižnica Humenné, Podtatranská knižnica Poprad, Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni, Podduklianska knižnica Svidník, Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Knižnica Jána Henkela v Levoči
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.